4l Vi^em^rbUjum, dinsdag 21 december 2010 Zodra het dak van zijn Zhok omhoog gaat, steekt Casper nieuwsgierig zijn neus over het randje. Nog geen tel later heeft Engelien Ooms (16) uit Yerseke het rossige konijn in haar armen. „Je wilt zeker zien wie dat is", fluistert ze in Caspers lange flapoor, terwijl ze liefdevol over zijn dikke vacht aait. „Hij is speels en lief Als ik op de bank lig, springt hij altijd bovenop mijn buik. Konijnen vind ik leuker dan honden. Ze blaffen niet en ze zijn niet zo groot." Het knuffeldier woont nu al zo'n drie jaar bij het gezin en had twee voorgangers. Engelien is één van de vele duizenden dieren liefhebbers die een konijn als huisdier heeft. Volgens Jan Jaap Riedijk van de webshop www.dierenverblijf.com is vooral het Neder landse hangoordwergkonijn zeer populair. „Het zijn zachtaardige beestjes en niet al te groot." Caspers nieuwe onderkomen staat voor het groen-witte schuurtje in de tuin en is in dezelfde kleuren geschilderd. „Het oude hok was versleten", zegt moeder Conny. „We waren echt aan een nieuw toe. Eerst heb ik op internet gezocht. Ik wilde per se een groen-wit hok, maar die vond ik niet naar mijn zin. Het moest er een zijn waarbij ik niet te veel hoef te bukken als het schoongemaakt moet worden. Natuurlijk heb ik ook naar de prijs gekeken." Uiteindelijk is gekozen voor een konijnenhok met een onder- en een bovenverdieping, ge maakt van blank vuren. Conny schilderde het zeifin de gewenste kleuren. Om te voorkomen dat Casper aan de randjes knaagt, bevestigde Conny strips op de deurtjes. „Het mag dan wel haar konijn zijn", wijst ze naar Engelien, „maar ik verzorg hem. Ik ben ook vaker thuis en dat is maar goed ook, want als het vriest moet je soms vier keer per dag het water verversen." Casper zit het hele jaar buiten. Konijnen kun nen daar goed tegen. Ze ontwikkelen een win tervacht waarmee ze zich ook bij een strenge vorst warm kunnen houden. Ze hebben wel een dikke laag stro en een wind- en water dicht hok nodig. Voor de gure noordenwind is extra bescherming nodig. Hiervoor zijn speciale isolatiehoezen te koop, maar een oude slaapzak over de kooi gooien kan natuurlijk ook. Een konijn dat altijd buiten zit, kan het best buiten blijven. Ze kunnen slecht tegen temperatuurswisselingen. Omdat konijnen gezelschapsdieren zijn, is het beter om twee konijnen te houden. In een konijnenhok zit naast een drinkflesje natuurlijk een etensbakje. In de natuur zoeken konijnen het voedsel dat ze nodig hebben, maar tamme konijnen zijn afhankelijk van hun baasjes. Met water, hooi en konijnenvoer krijgen ze voldoende voedingsstoffen binnen. Als extraatje en voor de variatie lusten ze graag groentes en fruit zoals komkommer, sla, appel, aardbei en natuurlijk worteltjes. Een konijnenhok moet minimaal één keer per week goed worden schoongemaakt. Hoewel Huisdieren zijn populair. Meer dan de helft van de Nederlandse gezinnen heeft er wel een. Vooral zachte, snoezige konijntjes zijn favoriet. Ze kunnen wel tien jaar oud worden. Maar dan moeten ze wel de juiste verzorging krijgen. Dus naast een aai over hun bolletje hebben ze goed eten en onderdak nodig. KT04 kippenhok konijnenhok Dit grote hok is niet alleen ge schikt voor meerdere konijnen, maar ook voor kleine kippen. Ook grotere konijnenrassen zo als de Vlaamse reus of de Franse hangoor hebben hierin lekker de ruimte. Ook hier een boven- en onderverdieping met een loop plankje. Afmetingen: 199x93x146 cm. Prijsindicatie: 209 euro. Casper in het bovenste deel van het hok een 'toilet' heeft in de vorm van een rood plastic bak je, liggen zijn keutels overal. Eerder gebruikten zijn baasjes hout vezel op de bodem van het hok om keutels en urine op te vangen, maar tegenwoordig adviseert de dierenzaak het beter absor berende hennepvezel. Ook is het mogelijk stro of zaag sel te gebruiken. Hooi is niet geschikt. Stro isoleert beter en neemt urine op, wat hooi niet doet. „Het trapje waarlangs hij naar boven kan, vond hij in het begin niks", zegt Enge lien. "nu is hij helemaal aan zijn nieuwe huisje gewend." Ze laat Casper even door de tuin huppelen. „Zo ga jij de kippen maar eens plagen." Meer informatie over huisdieren is te vinden op de website van het Landelijk Informatie Centrum Gezelschapsdieren, www licg.nl. Elian van 't Westeinde Een groot hok met boven- en benedenverdieping. Bovenin heeft het konijn een beschutte plaats. De be nedenverdieping van dit hok is gesloten. Het kan dus overal worden neergezet. Afmetingen 116x63x105. Prijsindicatie: 124 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20