Vermogen huishoudens slinkt 1<S> Kabinet blijft bij hogere btw theater PZC CRISIS HUIZENMARKT Woningprijzen dalen opnieuw, besteedbaar inkomen gezinnen neemt af Natuurmonumenten voert grazers in de duinen bij Politiebond: rol van regioburgemeester roept vragen op MELIESTE Regen of sneeuw 2° Gaat Nederland de komende jaren massaal op de biotoer 10 en 11 Zoektocht naar winnaar van de Kustmarathon Noureddine Athamna 28 bijlage bij uw krant Vandaag als •allSjpvSorihi DINSDAG 21 december 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 299 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN door Maurice Wilbrink den haag - De crisis op de huizen markt heeft een flink gat geslagen in de vermogens van huishou dens. Eind 2009 was het doorsnee vermogen van huishoudens tot 33.000 euro gedaald, elfduizend eu ro lager dan aan het begin van het jaar. Tegenover dalende huizenprij zen stonden vorig jaar hogere schulden. Dat leren nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Economen gaan ervan uit dat de vermogenspositie van huis houdens in 2010 verder is verslech terd, omdat huizenprijzen dit jaar opnieuw zijn gedaald en nu ook de besteedbare inkomens afne men. Volgens CBS-hoofdeconoom Michiel Vergeer verkeert 'de bulk' van de huishoudens nog niet in de problemen, ondanks hun afne mende vermogen. „Dat komt om dat de waarde van hun woning nog altijd hoger is dan hun hypo theekschuld." De grootste moeilijk heden doen zich voor bij starters op de woningmarkt, denkt Vergeer. Zij hebben zich de afgelo pen jaren maximaal in de schul den gestoken, en lijden verlies als ze nu om de een of andere reden alweer hun huis kwijt moeten. In zes op de tien Nederlandse huis houdens is sprake van eigen wo- ningbezit. De gemiddelde verkoop prijs van een woning nam in 2009 af met 17.000 euro tot 237.000 eu ro, en daalt dit jaar nog licht. Het aantal transacties op de hui zenmarkt was vorig jaar bijna ge halveerd ten opzichte van het jaar 2007, toen de economie in hoog conjunctuur verkeerde. Er werden 130.000 woningen verkocht, en dat is vergelijkbaar met het aantal transacties dit jaar. De bankwereld houdt ook voor volgend jaar rekening met lichte prijsdalingen op de huizenmarkt. Rabobank-econoom Anke Struijs verwacht volgend jaar verdere prijsdalingen. Dat komt doordat mensen die een woning heel lang te koop hebben staan genoegen zullen nemen met een lagere op brengst. burch-haamstede - Voor het eerst in de 27 jaar worden de pony's die de duinen bij Burgh-Haam- stede begrazen bijgevoerd. De sneeuwlaag is te dik geworden voor de dieren om voldoende voed sel bij elkaar te kunnen scharrelen. Alleen de gro te pollen duinriet zijn nog goed bereikbaar, maar daar zit onvoldoende voedingswaarde in. Daarom krijgen de pony's sinds gisteren kuilgras. Het bij voeren gebeurt ook wel een beetje om het pu bliek gerust te stellen. Toestanden zoals vorig den haag - Het kabinet weigert de geplande btw-verhoging op thea terkaartjes te schrappen zoals een meerderheid in de Eerste Kamer wenst. Toch zal een teleurgestelde senaat vanavond het belasting plan, waarvan deze btw-verhoging een onderdeel is, hoogstwaar schijnlijk goedkeuren. Afwijzing van het hele plan vindt een deel van de oppositie waarschijnlijk een te zwaar middel. In een motie keerde een senaatsmeerderheid zich eerder tegen de voorgenomen verhoging van 6 procent naar 19 procent voor theater- en concert kaartjes. Maar om die motie uit te voeren zou het kabinet terug moe ten naar de Tweede Kamer. Het ka binet blijft bij de btw-verhoging, aldus premier Mark Rutte. Dieren in het wild moetje niet bijvoeden reageer op www.pzc.nl reacties: 339 Ik ben de sneeuw beu eens' 54% MIDDELBURG - Politiebond ACP heeft z'n bedenkingen bij de rol van regioburgemeester in de nieuw te vormen eenheden. „Welk gezag laat je precies in de re gio en wie gaat daar dan over", vraagt landelijk vice-voorzitter Wiep van der Pal zich af! De ACP is ook beducht voor 'ein deloos overleg met al die burge meesters' om afstemming te vin den over het regionaal beleidsplan vande politie. Daarmee ligt het ge vaar op de loer dat het overkoepe lend beleid te abstract wordt, te zeer gebaseerd op hoofdlijnen. „De problematiek in Zeeland is nu eenmaal anders dan die in West-Brabant." De bonden zijn nauw betrokken bij de uiteindelij ke invulling van het vorige week door minister Ivo Opstelten gepre senteerde besluit tot oprichting van een nationaal politiekorps. De 26 huidige regiokorpsen worden te ruggebracht tot 10 eenheden. pagina 2 en 3: veiligheidsregio stuurt politie aan jaar, toen in de Oostvaardersplassen dieren stier ven van de honger, wil eigenaar Natuurmonumen ten niet. foto Dirk-Jan Gjeltema pagina 26: jachtverbod vanwege extreem weer goede service nette prijs oneens 46% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1