5 spectrum Weer een jaar voorbij RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE stille nacht Marjan Berk Zaterdag 18 december 2010 pijl van de Decembermaand is daar Oud en Nieuw. Mijn kleinzoons halen het vuurwerk voor de dag, het is iets van jongens en mannen. Ik blijf meestal veilig achter het raam toekijken, met van tijd tot tijd mijn handen voor mijn oren... Ik houd alleen van zachte knallen, sissen de voetzoekers en kleurige fonteinen hoog in de hemel. De vuurwerkbommen en granaten mo gen ze van mij houden. Maar eerst reis ik voor drie dagen naar Enge land, naar een oude vriend die in Londen woont „Wil je alsjeblieft een flesje Cherry Bran dy voor me meebrengen? Dat deed ik vroeger al tijd vóór Kerstmis samen met Jonathan!" Jonahan is zijn helaas overleden partner. Mijn viend bewandelt zijn Memory Lane. Cherry Brandy... ik pijnig mijn hersens. Is dat niet een mierzoet likeurtje? Ik stroop vijf drankwinkels af. „Cherry Brandy", verschillende verkopers krabben zich op het hoofd. „Dat bestaat niet meer", zegt er een. Een ander: „Ik weet niet wat het is. Zeker iets van voor mijn tijd!" „En je mag geen drank meenemen", roept een bereisde vriendin. „Alleen wanneer je het op Schiphol koopt. Dan wordt het officiéél verze geld. Wanneer je het gewoon in je koffer stopt, dus niet in de handbagage, dan mag je het ook meenemen!" Een van de meest eigenaardige uitspraken die ik de laatste dagen mocht vernemen was de tip, om de bijna ontslagen postbodes aan de gang te houden. „Je moet geen postcode op de kerstkaar ten zetten! Dan zijn ze zolang bezig om die post codes er bij te zoeken dat ze nog heel lang veel werk hebben. En zolang ze niet klaar zijn met die postcodes, kunnen ze niet worden ontsla gen!" Ik visualiseer dit ogenblikkelijk. Ik krijg een beeld voor ogen van een enorme hoeveel heid postbodes, die zo rond Pasen bezig zijn met de nog niet verwerkte Kerstkaarten! „Wij maken ons werk af! Eerder vertrekken wij niet!", roept de actieleider. Ik wens U allen een heerlijke Kersttijd, en de postbodes veel werk, eventueel ergens anders. En bovenal wens ik U allen een vredig nieuw jaar. Met veel mooie boeken en fijne muziek en lekker eten en een harmonieus familieleven. Tot volgend jaar! In de maand December met alle klassieke feesten achter elkaar, schiet ik geheel van zelfsprekend in de eindejaarshandelingen. Sinterklaas: saucijzenbroodjes, taart en toma tensoep nam ik voor mijn rekening, dit jaar voor eenentwintig personen. Mijn dochter deed de broodjes en het vorstelijk beleg. Dan de aan loop naar Kerstmis: slechts één dag verzorg ik de Kerstvictualiën. „Kaasfondue!", roep ik balda dig „sla vooraf en brandende plumpudding toe!" Er komt geen protest Ha! Dat scheelt weer het braden van een Kerstrollade! Gewoon pakken Zwitserse kaasfondue bij de grootgrutter halen. Mijn klassiek kerstgevoel glijdt prettig afin ge makzucht. Het gaat om het gevoel. En wanneer het nu ook nog een witte Kerst gaat worden, dan is die kaasfondue helemaal to the point! Op Kerstavond wordt er in Kalenberg door de harmonie een aubade gebracht. Het muziek korps loopt met de blaasinstrumenten langs het pad, en de muziek stroomt direct je hart binnen. Geen betere kerstmuziek dan blaasmuziek in de avond, in de open lucht. En als klap op de vuur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73