341 sport Loting Europees Aagtekerkerun gaat gewoon door Emergo-zaalvoetbaltoernooi vaart wel bij afgelasting amateurvoetbal Turners Zonderland en Wammes vrijwel zeker van EK in Berlijn SmssWm UA6U8 m m 0 0 eb o mm m-m m-a a a a a Romeo van Aerde weg bij Serooskerke Henk Schouten jaar langer bij Duiveland ATB-wedstrijd in Vlissingen afgelast PartyMax komt weer eens tot winst Laatste seizoen voor Michels bij Hontenisse Den Ossaert 2 is te sterk voor Schepnet 1 Neckermann en Electro CvW winnen Blatter geeft voorkeur aan WK 2022 in winter zaterdag 18 december 2010 SEROOSKERKE Romeo van Aerde vertrekt aan het eind van dit voetbalseizoen bij Serooskerke. De oefenmeester uit 's-Gravenpolder is aan zijn tweede jaar bezig bij de zaterdag-tweede klasser. John Tahapary gaat nog een seizoen door bij Domburg. De oefenmeester uit Goes is nu aan zijn tweede seizoen bezig bij de za terdag-derdeklasser. Hans van de Rafelaar blijft trainer van De Meeu wen uit Zoutelande. Hij is sinds maart 2009 werkzaam bij de club. OOSTERLAND Trainer Henk Schouten heeft zijn contract met Duiveland met een jaar verlengd. De oefenmeester gaat dan zijn vierde seizoen in bij de zaterdag-tweedeklasser uit Oos- terland. Momenteel bezet Duive land een plaats in de middenmoot. Duiveland belegt in de winterstop een trainingskamp in Turkije. De selectie vertrekt donderdag 6 janua ri en verblijft vijf dagen in Belek. Ook profclubs als NAC Breda en AZ verblijven in Belek. VLISSINGEN De achtste wedstrijd om de Zeeuw se ATB Cup die vandaag in het Nol- lebos in Vlissingen zou worden ge houden, gaat niet door. Organisa tor Bert van Gils nam gistermiddag die beslissing, omdat het parkoers er slecht en vooral glad bij lag. „Bo vendien werd er nog meer sneeuw afgegeven", zei Van Gils. Er is al een nieuwe datum gevonden voor de wedstrijd. Die wordt nu op za terdag 8 januari gehouden. HULST Notaris Stolker en Van Water- schoor blijven koploper in de eer ste klasse vrouwen van de bedrijfs- volleybalcompetitie in Hulst. Stol ker versloeg Van Wesemael met 3-0 en dezelfde eindstand kwam ook op het scorebord na het duel tussen Van Waterschoot en Rho- dos. In de eerste klasse mannen kwam PartyMax na twee puntende- lingen nog eens tot de volle winst. Concurrent Outokompu won ook. TERNEUZEN Voetbalvereniging Hontenisse gaat op zoek naar een andere trainer. De zondag-vierdeklasser neemt aan het eind van het seizoen af scheid van Henk Michels. De oefen meester uit Axel heeft er dan twee jaar opzitten. Vorig seizoen speel de Hontenisse nacompetitie om promotie naar de derde klasse. Mo menteel staat de ploeg na elf duels op de achtste plaats, met elf pun ten. Michels was eerder hoofdtrai ner bij Vogelwaarde en Axel. HULST In de vierde klasse van de badmin- toncompetitie afdeling Zeeland walste thuisploeg Den Ossaert 2 met maar 7-1 over Schepnet 1 heen. Alleen Chantal de Baets redde de spreekwoordelijke eer voor het be zoekende team. In zeven partijen eindigde Den Ossaert aan de posi tieve kant van de score. De partij- punten voor de thuisploeg kwa men op het conto van William van Eek, Eddy van der Veeken, Miriam de Maat en Hariëtte Rijk. TERNEUZEN In de tweede klasse van het zaal voetbalrayon Midden Zeeuws- Vlaanderen hadden Neckermann en Electro GvW opnieuw geen en kele moeite om zich op de eerste en tweede plaats te handhaven. Neckermann won met 10-1 van Res taurant Kraaghof en Electro GvW wees MBT met 10-4 op zijn plaats. Onderaan de ranglijst wacht 't Boertje nog altijd op zijn eerste ze ge- ABU DHABI Voorzitter Sepp Blatter van wereld voetbalbond Fifa heeft gisteren per soonlijk zijn voorkeur uitgespro ken het WK van 2022 in Qatar in de wintermaanden te houden. Dat meldde de preses tijdens het WK voor cïubteams, dat momen teel ook in het oliestaatje wordt ge houden. „Ik steun het idee van een winter WK", aldus Blatter. „Juist voor de spelers is het beter te spelen in een geschikter klimaat." it s» 4 1e wedstrijd: 17 februari 2e wedstrijd: 24 februari 1 Napoli (Ita) Villarreal (Spa) 2 Rangers (Schot) Sporting Lisbon (Por) 3 Sparta Praag (Tsj) Liverpool (Eng) 4 Anderlecht(Bel) Ajax (Ned) 5 Lech Poznan (Pol) Braga (Por) 6 Besiktas (Tur) Dynamo Kiev (Ukr) 7 Basel (Zwi) Spartak Moscow (Rus) 8 Young Boys (Zwi) Zenit St. Petersburg (Rus) 9 Aris Thessaloniki (Gri) Manchester City (Eng) 10 PAOK (Gri) - CSKA Moskou (Rus) 11 Sevilla (Spa) Porto (Por) 12 Rubin Kazan (Rus) Twente (Ned) 13 Lille (Fra) - PSV (Ned) 14 Benfica (Por) Stuttgart (Dui) 15 BATE Borisov (Blr) Paris Saint Germain (Fra) 16 Metalist Charkov (Ukr) Bayer Leverkusen (Dui) LOTING VOLGENDE RONDE: Winnaars uit eerste ronde 1 e wedstrijd: 10 maart 2e wedstrijd: 17 maart KWART FINALES: 7 en 14 april HALVE FINALES: 28 april en 5 mei EUROPA LEAGUE FINALE: 18 mei 2011Lansdowne Road, Dublin door Jan Dagevos VLISSINGEN - Sjaak den Herder spon gisteren garen bij de algehele afgelasting van het amateurvoet bal. Voor de organisator van het jaarlijkse Emergo-zaalvoetbaltoer nooi betekent het dat de ploegen morgen in hun sterkste samenstel ling kunnen aantreden in Vlissin gen. „Het is voor het toernooi natuur lijk beter dat de ploegen met de beste spelers kunnen aantreden", vindt Den Herder. Het Emergo-toernooi wordt mor gen voor de zeventiende keer ge houden. Plaats van handeling is sporthal Baskensburg in Vlissin gen, waar de organisatie over twee hallen kan beschikken. Er zijn zes tien deelnemende ploegen die over vier poules zijn verdeeld. Tot de kanshebbers voor de eindzege worden Groene Ster Vlissingen en FC Dauwendaele gerekend. De debutanten dit jaar zijn ZV Vlissingen, Groene Ster Vlissingen 2, FC Dauwendaele 2, Buijsse Mo de en het Kasteel van Batavia. „Ik had ook graag Sranang en Schouwse Boys erbij gehad", zegt Den Herder, „maar om een of an dere reden willen die teams niet deelnemen. Dat is jammer, want dat zijn ook gerenommeerde zaal voetbalteams." De hoofdmacht van Groene Ster Vlissingen heeft een naam hoog te houden bij het Emergo-toernooi. De ploeg werd al twee keer gehul digd als eindwinnaar. De eerste wedstrijden van het toer nooi beginnen morgen om 9.30 uur. De kwartfinales staan vanaf 13.00 uur op het programma. De grote finale in sporthal Baskens- burg begint om 16.20 uur. AAGTEKERKE - In tegenstelling tot andere sportevenementen gaat de Aagtekerkerun vandaag gewoon door. De organisatie van de altijd drukbezochte hardloopwedstrijd in Aagtekerke denkt de deelne mers een veilig parkoers te kun nen bieden. „En mocht het toch nog extra glad worden dan hebben we een trac tor met schuifbord, zout en zand achter de hand", kondigt Leo Fran- cke van de organiserende motor club De Pekelinge aan. „We gelas sen de loop pas af als de veiligheid van de deelnemers in het geding komt." Gisteren lag er weliswaar sneeuw op het parkoers, maar dat was moeiteloos te belopen. De elfde editie van de Aagtekerkerun heeft dit jaar een recordaantal van 410 voorinschrijvers. Ze hebben zich aangemeld voor de onderdelen jeugdloop (start 12.30 uur), 7 kilometer en 13,5 kilo meter (start beide om 14.00 uur). Een van de deelnemers die zijn komst heeft aangekondigd is burge meester Van der Zwaag. Voor zo ver bekend debuteert hij in een Zeeuwse hardloopwedstrijd. In schrijven kan ook vandaag tot kort voor de start nog, in HRC Kodde aan de Burgemeester Bosselaar- straat in Aagtekerke. BEEKBERGEN - Jeffrey Wammes en Epke Zonderland zijn al vrijwel ze ker van deelname aan het Euro pees kampioenschap turnen van 7 tot 10 april in Berlijn. Het tweetal moet alleen vormbehoud tonen tij dens kwalificatiewedstrijden, die op 20 en 27 februari in Heeren veen en Roermond worden gehou den. Beiden drongen in oktober tij dens de wereldkampioenschappen in Rotterdam door tot een toestelfi nale. Zonderland pakte zilver aan rekstok, Wammes werd achtste op sprong. Epke Zonderland reageert ver heugd op 'de vrijstelling van kwali ficatie, op basis van eerdere presta ties'. „Het is voor het eerst dat we niet al een aantal weken voor een groot toernooi hoeven te pieken. Ik denk wel terecht, het hoort toch bij topsport dat je je toppers zich zo optimaal mogelijk laat voorbereiden." Voor alle andere turners die zich voor het indivi duele EK willen plaatsen, gelden behoorlijk zware kwalificatie-ei sen. „Voor die jongens is het hard werken en al pieken tijdens de kwalificaties. Echt een voordeel voor Jeffrey en mij dus", zegt Zon derland. Voor Wammes kwam zijn 'vrijkaart' voor het EK niet als een verrassing. „Het past in het beleid van de afgelopen twee jaren om de toppers al vroeg zekerheid te ge ven." Yuri van Gelder kan zich in princi pe met een score van 14,700 pun ten op ringen plaatsen voor het EK. Dat mag voor de gewezen Lord of the Rings geen probleem zijn. Na zijn terugkeer van een schorsing wegens cocaïnegebruik won hij de wereldbekerwedstrijd in Gent met een score van 15,475. Zijn deelname in Berlijn zal meer afhangen van de afloop van het lo pende conflict tussen de turner en de KNGU naar aanleiding van een nieuwe 'cocaïne-affaire' aan de vooravond van het WK.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 54