brengt 15.000 euro op voor oude stadhuis 23 Bestuurlijk Sluis onder 'nieuw' dak Kopers Wethouder pakt verpaupering aan Avondje parkeren voor drie euro Leger des Heils houdt feestelijke 'kerstdiensten' Stoer sierlijk Zeeuws Vermiste vrouw heiweek aan onderkoeling zaterdag 18 december 2010 door Harold de Puysseleijr Vindingrijke acties, maar ook ludieke. Creatieve of sportieve initiatieven en een enkel spectaculair idee. De ruim 1500 leerlingen van het Hulster Reynaertcollege had den de voorbije week allemaal ech ter hetzelfde doel voor ogen; zo veel mogelijk geld bijeen brengen voor kinderen met hiv of aids. De ene groep bracht deur aan deur minizakjes strooizout aan de man. De babbelzieke leerlingen van een andere klas legden zich zelf naar Spartaans gebruik een he le dag zwijgplicht op. Dat alles voor het goede doel, het Glazen Huis van 3FM Serious Request. De brugklassers van tK en tM kwa men gisterochtend opvallend mon ter voor de dag, nadat ze 24 uur aan een stuk op school hadden doorgebracht. „Ja, ik heb eigenlijk wel goed gesla pen", zegt Femke van Goethem (13) uit Hulst opgewekt. Klasge noot Thomas van Ecken (12) uit Sint Jansteen heeft een kortere nacht achter de rug, maar ook hij ziet er uitgerust uit. „Ik was best wel moe en lui, en ik heb toch nog wel een uurtje of vijf ge slapen." Renee van Buuren (12) uit Hulst is de enige van het ondervraagde drietal die minder goed is uitge- 'rust, 'want ik werd steeds wakker van mensen die rondliepen'. Fem ke, Thomas en Renee lieten hun marathonverblijf op school net als kun jaargenoten die meededen aan de actie per uur sponsoren. Dat léverde de mooie som van 2408 euro op. t Aan de" wallen onder de ogen van klassementor Menno Vink is te zien dat hij waarschijnlijk heel wat slaap in te halen heeft, al heeft zijn humeur daar geenszins onder te lij den. „Ik heb denk ik 3,5 uur gesla- gen en dat is meer dan ik ver wacht had. Het was echt een hele leuke groep om deze actie mee te doen. Vooral het samen koken j voor zestig mensen was heel erg gezellig", zegt Vink. De ruim honderd docenten van de school voor voortgezet onder wijs konden de afgelopen week hun broodtrommel gerust thuis la ten, vertelt de evenzeer enthousias te brugklasdirecteur Carlos Dhont. „We hebben de hele week wafels, tosties, broodjes met allerlei lek kers er op en tosties kunnen eten. Deze actie leeft werkelijk enorm onder onze leerlingen. We staan er zelf verbaasd van", aldus Dhont. Terwijl de dj's in de tot disco om- getoverde aula het ene na het ande- 4 re verzoeknummer draaien, be reidt docent Gosse Kamminga zich geestelijk voor op de uitkomst van de actie die door derdejaars metaalleerlingen is opgezet. Zame len ze meer dan 500 euro in, dan gaat na 23 jaar Kamminga's baard mag hij plaatsnemen op een kruk in de aula, want vooral dankzij de steun van tweedejaarsleerlingen van de locatie Gildenstraat lukt het om 504,80 euro bij te laten schrijven op het totaal van de ac- 'We konden onze broodtrommel deze week gerust thuis laten, want er was van alles te eten' carios Dhont er af „Misschien kan ik de snor en de bakkebaarden laten staan", weegt bij 'zenuwachtig' zijn opties aan een bak koffie in de lerarenka- mer. „Mijn baard is heilig. Dus na de vakantie staat 'ie er weer op. Ik loop wel even rond met een blotekontgezicht", grijnst hij. Dan tie. Die wordt uiteindelijk afgeslo ten met een bedrag van ruim 15.000 euro. Dat geld wordt - ijs en weder die nende - volgende week door een groep leerlingen per fiets afgele verd bij het Glazen Huis in Eind hoven. Kapster Charlotte Maes scheert de baard van Gosse Kamminga. Dj's draaien verzoeknummers, net als in het echte Glazen Huis. OOSTBURG - De verbouwing van het gemeentehuis in Oostburg moet voorjaar 2011 zijn afgerond. Het laatste deel van het werk, de aanpak van de huidige bestuurs- vleugel, begint in maart en duurt een paar maanden. De renovatie begon een jaar gele den. Meest in het oog springend was de komst van het Klanten Contact Centrum, de publieksba- lie, in het voormalige Rabobank- kantoor. In dat pand worden vol gend jaar ook het managements- team en de gemeentebestuurders ondergebracht. De meeste werkzaamheden in het gemeentehuis zijn in februari afge rond. Daarna volgt nog de aanpak van de bestuurdersvleugel, waar onder meer asbest moet worden gesaneerd. De naastgelegen burger zaal krijgt een nieuwe verwar mingsinstallatie en ventilatie met een warmteterugwinsysteem. Die duurzame investering betaalt, zich in ongeveer tien jaar helemaal te rug, verwacht het college. De ver bouwing, waarbij het gemeente huis deels ook een nieuwe inde ling krijgt, kóst in totaal ruim ze ven miljoen euro. TERNEUZEN - Bij de gemeente Ter- neuzen hebben zich verschillende kandidaat-kopers gemeld voor het oude stadhuis in de Noordstraat. Dat kon tot afgelopen woensdag. Vooral horeca-ondernemers toon den belangstelling. Maar ook on dernemers uit de winkelbranche hebben hun oog op het monumen tale pand laten vallen. Volgens een woordvoerder van de gemeente wordt de belangstelling nu geïn ventariseerd. Op z'n vroegst komend voorjaar beslist de gemeenteraad over de verkoop. Het gebouw dateert uit i594> de periode waarin Terneu- zen stadsrechten kreeg en een stad huis noodzakelijk was. Rond i860 onderging het een ingrijpende ver bouwing en kreeg het zijn huidige vorm. Kenners spreken van 'een mooi voorbeeld van de in Temeu- zen zeldzame Willem II-gotiek, naar het ontwerp van de bekende architect Van Rees'. In 1973 verloor het stadhuis zijn functie. TERNEUZEN - Wethouder Frank van Hulle gaat op zoek naar moge lijkheden om eigenaren die hun pand laten verpauperen aan te kunnen pakken. Hij kreeg die op dracht van de gemeenteraad die daarmee een motie van CDA- raadslid Ronald Lippens steunde. Alle fracties vonden het een 'sym pathieke' motie, maar vroegen zich wel af of de gemeente wel juri dische mogelijkheden heeft om op t te treden. „En een anti-verpaupe- f ringsbeleid zonder sancties is geen beleid", betoogde Charles ten Hen gel (D66). „Het is inderdaad best lastig", beaamde Van Hulle. „Maar ik pak de opdracht op om op zoek te gaan naar de mogelijkheden die er zijn." Hij ziet wellicht kansen in een. aan scherping van de gemeentelijke welstandsnota. „De gemeente Hulst heeft een aanpak die redelijk werkt, dus dat zou misschien ook wat voor ons kunnen zijn." TERNEUZEN - Als de parkeerplaats langs de Westerscheldedijk op nieuw is ingericht kunnen automo bilisten er voor drie euro een hele avond hun voertuig kwijt. De ge meenteraad heeft dat besloten en steunde daarmee een voorstel van Ellen Mekkaoui-Neef (TOP/Ge- meentebelangen). Normaal kost het parkeren daar 1,20 euro per uur. Door 's avonds een eenheidstarief van drie euro in te voeren wordt het parkeren er PfcptjdNKT WWVy.lltnUCNSEDBl.SMISDERIJ.COM TERNEUZEN - Het Leger des Heils houdt de laatste weken van het jaar een aantal feestelijke diensten in de kerk in de Korte Dijkstraat. De traditionele kerstnachtdienst begint vrijdag 24 december om 22.00 uur. Op eerste kerstdag is er een op kinderen gerichte familie kerstdienst vanaf 10.30 uur; een dag later is om 10.00 uur een dienst met na afloop een 'gezellige maaltijd'. Op oudjaarsavond is ér om 20.00 uur kerkdienst, waarna de jaarwisseling kan worden gevierd. Langeviele 52/54 Middelburg MIDDELBURG - De 79-jarige Middel burgse Nellie van Baaien-De Kok is door onderkoeling om het leven- gekomen. Dat heeft een forensisch onderzoek uitgewezen. Van een misdrijf is volgens de poli tie absoluut geen sprake. Het stof felijk overschot van de vrouw werd woensdagmiddag gevonden in het Arnekanaal. De dementerende vrouw was za terdag, laat in de middag, weggelo pen uit haar woning, waar ze door haar man werd verzorgd. Bloktijden autoverkeer brug SSuóskiB zijn ai goed genoeg Zie www.pzc.ni/ zeeuws-vlaanderen aantrekkelijk voor mensen die een avondje uit willen. Dat botst niet met de parkeergarage want die is met een theatertarief van 2,50 eu ro nog steeds goedkoper. Om een avondkaartje te kunnen kopen is wel een nieuwe parkeer automaat nodig. Die kost volgens wethouder Co van Schaik 20.000 euro. De automaat wordt geplaatst als het terrein na de dijkwerken opnieuw kan worden ingericht. Dat is over ongeveer een halfjaar. 'jyv reacties: 587 Red onze Polders gaat terecht in beroep tegen plan-Waterdunen 77% iüüëëri^ 23%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47