agenda's in de war land 13 PvdA-voorzitter trekt zich terug na vonnis ietsspecialist Piet Voskamp 'weewielerwinkel van het jaar? commentaar Winterhard Stem nu mee op PietVoskamp.nl of PZC.nl zaterdag 18 december 2010 HET MIDDELBURGS VEILINGHUIS' zie www.hetmiddelburgsveilinghuis.nl Nu bij laatste zes in landelijke verkiezing! Eén sneeuwfront is ge noeg om van Neder land een grote chaos te maken. Dat bleek giste ren opnieuw. Het drukke ver keer loopt al vast als de omstan digheden maar een beetje te genzitten. En de treinen zijn ook kwetsbaar. Het is steeds weer even slikken, als de win ter regeert. Nederland steekt niet veel op van deze koude lessen. Elk jaar zijn er weer zorgen. Of er wel genoeg strooizout is, of er wel op tijd sneeuw wordt geruimd en of de wissels wel warm ge noeg zijn. Er zal nog heel wat moeten gebeuren om de BV Ne derland voldoende winterhard te maken. Vooral aan het spoor, dat maar geen betrouwbaar al ternatief voor spiegelgladde we gen wil worden. Een lichtpuntje in deze donke re dagen: de politie meldt dat automobilisten zich steeds be ter aan de omstandigheden aan passen. Koppel dat aan wat flexibiliteit die ervoor zorgt dat ondanks de lange reistijden toch het nodige werk wordt verzet, en de kou en de sneeuw zijn ineens niet meer zo'n groot probleem. DE PAGTER ANTIEK INTERIEUR 19 DECEMBER KOOPZONDAG Herenstraat 9 Segeersstraat 8 MIDDELBURG 0118-634133 't Zet uw winterfoto in het album www.pzc.nl/foto www.pzc.nl Video verkeersoverlast De sneeuwval heeft vrijdag op veel plaatsen in Zeeland tot verkeershin- der geleid. Vooral rond Goes waar het dikste pak lag, was er veel opont houd. Bekijk de video op pzc.nü/vidle© Vandaag t/m a.s. maandag (21-12) Dickens-Kerstmarkt in Grote Kerk Veere 3 dagen genieten van unieke sfeer. Attentie: Omdat "slechts" 7S0 bezoekers tegelijk in de Grote Kerk mogen, is elke dag in 3 toegangsblokken verdeeld. Zie hiervoor op www.kerstmarktveere.nl f Sneeuwpret lezersfoto Nella P De Deesche Watergang bij Kattendijke. foto Rolf de Feijter sen bleek het veel te gevaarlijk om uit te rijden. Met half bezette lokalen en kind- ren die ernaar snakten om buiten sneeuwballen te gaan gooien, pas ten de scholen hun roosters aan. De meeste scholen lieten de laat ste schooldag van 2010 al na enke le uren eindigen. Bijna alle basis scholen kregen 's middags ijsvrij. Ongelukken vonden vooral in de vroege ochtend plaats. Hoewel op schieten er in de stad nergens bij was, viel het met de chaos in Goes honderd procent mee. Incidenten waren er nauwelijks. Automobilis ten pasten in de dikbesneeuwde ochtenduren hun snelheid aan, wat leidde tot files op alle door gaande wegen, maar van blikscha de of letsel was nauwelijks sprake. Al tegen de middag waren de door gaande routes redelijk geruimd en gestrooid en kwam er weer enige gang in het stadsverkeer. De reinigingsdienst van de ge meente Goes stuurde na ampel be raad de vuilniswagens die de wij ken normaal gesproken op vrijdag bedienen, toch maar op pad. Wat Sneeuwschuivers draaien overuren. foto Rolf de Feijter door Claudia Sondervan DEN HAAG - De voorzitter van de PvdA Noord-Beveland René Plug trekt zich terug uit die functie han gende het beroep dat hij instelt te gen een vonnis van het gerechts hof in Den Haag, gisteren. Dat hof bevestigde de taakstraf van tachtig uur die hij eerder door de recht bank in Middelburg kreeg opge legd voor mishandeling van zijn eermalige vriendin. Fractievoorzitter van de PvdA op Noord-Beveland Ron Meuldijk laat weten dat Plug in cassatie gaat bij de Hoge Raad tegen die veroor deling. Zolang die procedure loopt treedt hij niet op als afdelingsvoor zitter. Plug ging eerder tegen het vonnis van de Middelburgse rechtbank in beroep omdat hij zich onterecht veroordeeld voelde. Zijn advocaat deed bij het hof een beroep op een vormfout; er zou bij het eerste politieverhoor ten onrechte geen advocaat geweest zijn. De voormalige vriendin kreeg een schadevergoeding toegewezen van 1240 euro ter compensatie van kos ten voor psychologische hulp. De mishandeling in de moeizame rela tie van het paar speelde van 2008 tot in het voorjaar van 2009. De vrouw woont inmiddels elders. de ophalers van huisvuil en papier containers aankonden, haalden ze op. De bewoners van de straten die niet bediend konden worden, mogen bij de volgende ophaal- beurt een zak huisvuil of een kar tonnen doos met oud papier naast de container zetten. Naast problemen leverde de sneeuw vooral ouderwets speelple- zier op. Vooral op plaatsen met hoogteverschillen wemelde het van de sleetjes, snowboards en plastic zakken, waarmee je ook op je buik naar beneden kunt. Strooizout voorraad 9 Op 1 oktober zijn de opslagplaat sen van de Zeeuwse wegbeheer- ders gevuld met strooizout. Rijkswaterstaat heeft ook namens de provincie, het waterschap en het havenbedrijf Zeeland Seaports en contract afgesloten met aanne mer Ballast Nedam voor het sneeuwvrij houden van de wegen. Daarnaast beheert Rijkswaterstaat het regionaal zoutloket voor een gecontroleerde uitgifte van strooi zout. Dat loket wordt ingesteld zo dra zich schaarste voordoet. Vol gens de instantie is dat nog niet het geval. Ook gemeenten kunnen bij het loket terecht. De tekorten vorige winter waren begin dit jaar aanleiding voor een ruimere inkoop. In nieuw contrac ten met leveranciers is een boete beding opgenomen bij het stokken van de aanvoer. Hulst en Vlissingen zien de bo dem al wel in beeld komen en heb ben hun strooibeleid versoberd. RobKuijpers @martijndecrom nu geen problemen meer.#a58 heel goed te doen.12.00uur jeroen_12: @tamarageense dat zal wel ja. Heel Neder land staat in de file door de sneeuw. Alleen hierin Zeeland schijnt de zon 14.15 uur juudrich: Hehe eindeljk thuis, 2,5 uur om in Goes te komen vanochtend en een half uur om thuis te komen #bizar#sneeuw 18.30 uur steef1603: @blof Heren de sneeuw gaat nu vol over Zeeland. Doen jullie alsje blieft voorzichtig op de weg terug? 21.00uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3