301 sport Boven alles Prima service én een voordelige, vaste prijs? 2010, het jaar van Wes en Yo Kromo's focus is uitzonderlijk Twente-Herades afgelast Profiteer ook van Zeeuwse zekerheid. DELTA, voordelig en dichtbij. zaterdag 18 december 2010 door Barry van der Hooft Het schijnt hommeles te zijn bij Real Ma drid, omdat de meeste spelers het wel een beetje gehad zouden hebben met playboy Cristiano Ronaldo. En dan in het bijzon der doelman en clubicoon Iker Casillas. Zijn vrien din, Sara Carbonero, is een bekende tv-presentatrice in Spanje die onlangs verklaarde dat Ronaldo een in dividualistische egoïst is. Volgens haar kan de Portu gees daar overigens weinig aan doen. Het is, zegt Sa ra, een logisch gevolg van het prijskaartje van bijna honderd miljoen euro dat rond Ronaldo's nek hangt. De vedette was echter niet zo blij met die uitlatingen en sms'te naar Casillas 'dat hij zijn vriendinnetje wat strakker aan de lijn moest houden'. Daardoor rolde de bal weer verder en was van een gezellige sfeer in Madrid geen sprake meer. Ronaldo vertelde aan wat journalisten zich niet meer op zijn gemak te voelen bij Real, de voorzitter zei dat het klaar moest zijn met het gezeur en maakte ook even duidelijk dat Casillas als aanvoerder de eerste stap moet zetten. Vrouwen en voetbal; vaak is het een prima combina tie, vaak ook niet. Het einde van 2010 nadert en dan kun je niet voorbij aan de meestbesproken voetbal vrouw van 2010: Yolanthe. Vijf trouwjurken, witte duiven, een rekening die niet betaald zou zijn; we hebben het dit jaar allemaal voorbij zien komen bij Wes en Yo. Sommige mensen smullen ervan, sommige mensen gruwelen juist van al dat zoetsappige gedoe. Maar hoe je het ook wendt of keert: Wesley Sneijder heeft het beste jaar uit zijn carrière achter de rug. Zijn echt genote lijkt een bijzonder goede invloed op hem te hebben. Vrouwen en voetbal; het kan dus ook prima samen gaan. Die laatste zin doet me meteen denken aan het begin van dit jaar. John Terry deed het met de vriendin van voormalig ploeggenoot en vriend Wayne Bridge. Auw! Engeland stond op z'n kop en de affaire galmde zelfs op het WK nog na. De Engelsen werden benadeeld door de scheidsrech ter en vervolgens door counterende Duitsers uit het toernooi geknikkerd. Sneijder ging in die dagen juist onverdroten voort met scoren en dirigeren. In de fina le verbleekte hij echter, zoals meer van zijn ploegge noten. Uiteindelijk moest Oranje mede daardoor ge noegen nemen met een plek in de schaduw van Span je. Xavi, Iniesta, Casillas; ze vierden samen feest. Cristiano Ronaldo zag het voor zijn neus gebeuren, op een enorm flatscreen. Het was niet zijn jaar en ei genlijk ook niet dat van zijn 'vriend' Casillas. Nee, want 2010 was het jaar van Wes en Yo. door Rob de Bruyn DUBAI - Meteen na haar gouden ra ce, na de winst van haar eerste in dividuele wereldtitel, sprak zwem ster Ranomi Kromowidjojo gistera vond in Dubai met haar coach Jac- co Verhaeren. Zakelijk welteverstaan. Het ging over de race, over wat er nog beter had gekund tijdens haar 100 meter vrije slag, die ze volbracht in 51,45 seconden. Natuurlijk was er vreug de, maar 'Kromo' richtte de blik al weer direct op de toekomst. „De echte blijdschap komt volgende week wel, met de kerstdagen." De wereldtitel kortebaan telt eigen lijk niet zo. Dat mag boud klinken, het is zoals Kromowidjojo het zelf ziet. Het grote doel - olympisch goud in Londen - is nog ruim an derhalf jaar weg, de belangrijkste tussenstap - de wereldtitel lange- baan in Shanghai - nog ruim een halfjaar. De zege in het Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum Sports Complex van Du bai was stap twee, na haar Europe se titel drie weken geleden in Eind hoven. „Een mooi vervolg", noem de ze het zelf, „een bevestiging dat het goed gaat." Kromowidjojo's fo- Ranomi Kromowidjojo cus is uitzonderlijk, zo bleek maar weer eens. Een verrassing is dat nog nauwelijks. Toen ze afgelopen zomer tijdens een trainingskamp op Tenerife hersenvliesontsteking kreeg, gaf ze zich daaraan zonder morren over, accepteerde het sim pelweg, net als het gegeven dat ze het EK langebaan in Boedapest zou gaan missen. „Ze heeft die in nerlijke rust", aldus Verhaeren. „Ze wist: 'Ik ben ziek, ik kan geen wedstrijden zwemmen. Eerst be ter worden en dan zien we daarna wel weer verder'. Ze heeft er dus geen stress van, weet dat ze van stress nóg zieker kan worden. Ra nomi kan heel goed categoriseren wat wel en niet belangrijk is, en dan ook nog op de goede momen ten." Een optimale focus is voor Verhae ren een kenmerk van de ware top per. Het niet bezig zijn met het winnen van een race maar met het zo goed mogelijk uitvoeren van het raceplan, maar óók weten wat je moet doen als dat even niet kan. Je concentreren op jezelf, niet op anderen. .Steeds op de juiste momenten de juiste dingen doen en dus ook pieken als het echt moet, als de druk het grootst is. „Daar zie je veel topsporters de mist in gaan", aldus Verhaeren. Kromowidjojo beheerst het kunst je. „Ik ben zelf degene die mij de meeste druk oplegt. Dat doe ik om dat ik iets wil bereiken", sprak ze. Vandaag komt Kromowidjojo in actie op de 50 vrij en de 4x100 vrij-estafette. Op dat laatste num mer gaat ze samen met onder an deren Femke Heemskerk, die giste ren op de 100 vrij het zilver pakte (52,18), opnieuw voor goud. „Het is nu uitzwemmen, eten, rusten, slapen en opnieuw racen", klonk het weer heel wijs uit haar mond. Bel 0800-5150 en stap in voor 1 januari „Ik vind dat Nigel de Jong (foto) erg veel over zich heen gekregen heeft. Dat heeft-ie niet verdiend." Bert van Marwijk over de middenvelder Eind november bevroor de wereld van Bert van Marwijk (58) even op de stoep voor een monu mentaal gebouw op 72nd Street, New York. De bonds coach van het Nederlands elftal ge noot van een werkvakantie in het land van de American Dream, met tussenstops in Las Vegas en Los Angeles. Na een tropenjaar waarin intense teleurstelling en een onge looflijke trots gevoel om voorrang vochten. En nu stond hij op de plek waar John Lennon dertig jaar geleden werd vermoord, de Mara- dona van de popmuziek. Een paar dagen later mocht de bandleider van Oranje tijdens een radio-inter view een nummer uitkiezen. Ima gine, werd het. Natuurlijk, de droom van John Winston Lennon - een betere we reld - had ook de droom van Bert van Marwijk kunnen zijn. De bondscoach opende in Zuid-Afri- ka met zijn internationals een Cruijff Court in een van de armste townships en wierp zich na het WK op als bevlogen ambassadeur van het Jeugdsportfonds. Maar Imagine - ofwel: stel je voor - had ook in 2010 geschreven kunnen zijn, in een heel andere versie. Stel je voor dat Arjen Robben op die zinderende avond in Johannes burg als een stervende zwaan was neergegaan, na die charge van Puyol. Stel je voor dat Howard Webb, de zo bekritiseerde scheids rechter, in de slotminuten van de verlenging die hoekschop wél aan Oranje had gegeven. Stel je voor dat Nederland die penalty's had ge haald. Stel je voor dat Robben, wéér hij, dé kans van zijn leven had verzilverd. Wat dan? Van Marwijk: „Als de teen van Ca sillas (de Spaanse doelman) een halve centimeter kleiner was ge weest, waren we misschien wereld kampioen geweest. Ik wist vanaf het begin dat we verdiend verlo ren hadden. Maar je kunt een wed strijd verliezen terwijl je een kans hebt. En je kunt 'm kansloos verlie zen. Neem die laatste Barcelona- Real Madrid. Real was kansloos. Wij waren niet kansloos." Nog steeds tolt de verloren WK-fi- nale tegen Spanje door het hoofd van de Oranje-chef, al is de groot ste teleurstelling wat gesleten. De pijn van het verlies, hoe onaange naam ook, is in de loop der maan den langzaam van zijn schouders gegleden. Maar de analyse van al les wat er rond die 11e juli is ge beurd, houdt hem nog iedere dag bezig. Alsof ze met een heilige mis sie bezig waren, haast on-Neder- lands, zoveel geloof was er in Kamp Oranje in de wereldtitel. Maar in de kathedraal van Soccer City bleek ook die mentale kracht De bondscoach volgt de verrichtingen van zijn ploeg met een serieuze blik: „Op veel van die zaken heb je geen invloed." foto Oliver Weiken ENSCHEDE - De competitiewed strijd tussen FC Twente en Hera cles Almelo is gisteravond niet doorgegaan. Wegens de winterse weersomstandigheden werd het duel afgelast. De KNVB nam de beslissing na overleg met FC Twente en de loka le autoriteiten. De betrokken par tijen concludeerden dat ze de vei ligheid van de toeschouwers niet konden garanderen. Flet stadion was door gladde we gen en beperkte beschikbaarheid van treinen bovendien moeilijk te bereiken. „De situatie is enkele uren voordat het duel gepland stond in negatief opzicht sterk veranderd", aldus ma nager operationele zaken Eugenio Porcu van FC Twente. „Lang leek het erop dat de winterse omstan digheden in Enschede mee zou den vallen, maar later op de dag sloeg ook in Enschede het weer compleet om." Een nieuwe datum voor het duel is nog niet vastgesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32