Ruim acht ton voor parkeren Marina BBI5li3 KOPER f72 VUURWERK www.bd-store.nl Zorgen over financiën VRZ IKoop(jes) maandag! zeeland 25 w KUb I bN Kunstuitleen naar museum School haalt geld op voor Mali Kerstactie school 64 Boetes voor rijden zonder verlichting Poëzie-avond in en bij eendenkooi LEES HET IN H'H'IMNitiNSHrtl Stem nu mee op PietVoskamp.nl of PZC.nl Piet Voskamp 20 december 2010 www.interieur-paauwe.nl ietna'ire zaterdag 18 december 2010 w I RsfT^V^^F^c_TzFT_j^^ilr'n Géén overdrachtsbelasting! Géén kadastrale kosten Géén notariskosten makelaar Kijk voor de deelnemende panden op www.m2makelaars.nl door Annemarie Zevenbergen domburg - Na ampel beraad stem de de Veerse gemeenteraad in met het beschikbaar stellen van ruim acht ton voor de aanleg van het parkeerterrein Marina Veere langs het Kanaal door Walcheren. De raad ging tevens akkoord met in voering van betaald parkeren op de Gedempte Haven in Veere. Op Marina komen 350 plaatsen. De discussie spitste zich donder- goes - Kunstuitleen De Bevelan- den verhuist definitief naar Histori sche Museum de Bevelanden aan de Singelstraat. In februari trekt de uitleen bij het museum in. De kunstuitleen moet op termijn weg uit het Cultuurhuis aan de West- wal en verliest bovendien de subsi die van de Bevelandse gemeenten. Het bestuur kan nog twee jaar een afbouwsubsidie tegemoet zien, maar daarna gaat de geldkraan dicht. Het zocht daarom goedkope huisvesting. Voor het museumbe stuur, dat ook moet bezuinigen, vormt de uitleen een bron van huurinkomsten. Ook zijn geza menlijke projecten mogelijk. middelburg - Archipelschool De Dolfijnenburch in Middelburg heeft in één week ruim 1600 euro ingezameld voorOxfam Novib. Met het geld kan in het Afrikaanse land Mali een compleet ingericht klaslokaal worden neergezet. Met allerlei acties hebben de kinde ren geld ingezameld. Dat ging van het verkopen van zelfgebakken koekjes en foto's, een kleding- beurs, een heitje voor een karwei tje, lege flessen inzamelen tot het optreden als straatmuzikant. door Harold de Puysseleijr hulst - De gemeenteraad van Hulst maakt zich ernstige zorgen over de financiën van de Veilig heidsregio Zeeland (VRZ). Onder aanvoering van Progressief Hulst nam de raad unaniem een motie aan om die bezorgdheid kenbaar te maken. De raad wil dat het college tijdig, actief en altijd dagavond toe op de vraag waar be taald parkeren moest worden inge voerd. PvdA/GroenLinks diende een motie in waarin de fractie het college de opdracht gaf de moge lijkheden van betaald parkeren voor Marina te onderzoeken. Dit omdat 'de kosten van het aanleg gen van het parkeerterrein een for se investering vergen'. De fractie trok de motie later echter in om dat de overige raadsfracties duide lijk aangaven dat een discussie met informatie komt over nieuws en ontwikkelingen rond de Veilig heidsregio zodat de gemeenteraad tijdig op de hoogte is van eventue le mee- of tegenvallers. De raad maakt in de motie gewag van 'de weinig transparante ma nier van financieel beheer binnen de VRZ op dit moment'. Ook ko men er volgens het gemeentebe stuur van Hulst grote financiële over betaald parkeren in Veere, thuishoort in de kerntakendiscus sie die volgend jaar gevoerd wordt. Wethouder Jaap Melse schetste nogmaals dat het parkeerbeleid in de gemeente nu nog 'regulerend en kostendekkend is'. „In het centrum betaald parkeren, aan de randen gratis. Dat is een keuze die we gemaakt hebben en dat gaat goed. Het is nu niet de tijd om dit ter discussie te stellen. )e gaat ook niet tijdens een spel de BM8E$8B83SSSi$ onzekerheden af op de Zeeuwse gemeenten. De raad wijst er in dat verband ver der op dat het meerjarenperspec tief volgens de adviescommissie Fi nanciën van de VRZ negatief is, nog zonder noodzakelijke bezuini gingen en nieuwe taken. Bovendien zijn de rijksgelden voor de Veiligheidsregio slechts gegaran deerd tot en met 2012. spelregels veranderen. Volgend jaar bekijken we opnieuw hoe de verkeersstromen lopen als ook bij voorbeeld het parkeerterrein van de Rabobank in Domburg in ge bruik is. Dan komt het parkeerbe leid zeker weer aan de orde. On derschrijven we dan het huidige standpunt of kiezen we een ande re richting." Geen eenvoudige dis cussie overigens, want betaald par keren in de gemeente Veere is en blijft een beladen onderwerp. hulst - De ruim 1500 leerlingen van het Hulster Reynaertcollege hebben met hun kerstactie 15.000 euro ingezameld. Het geld is be stemd om kinderen met hiv of aids te helpen. Het bedrag werd bijeen gesprokkeld met ludieke en vin dingrijke acties. Brugklassers lieten zich sponsoren voor 24 uur arrest op school. De baard van een leraar bleek 500 euro waard. Het geld wordt volgende week afgeleverd bij het Glazen Huis in Eindhoven. MIDDELBURG In december zijn door de politie en het Regionaal Orgaan Verkeersvei ligheid Zeeland verlichtingscontro les gehouden in Middelburg en de gemeente Veere. Daarbij zijn 64 bonnen uitgeschre ven voor (brom)fietsers zonder ver lichting. De controles werden uitgevoerd op de Kleverskerkseweg, de Oude Vlis- singseweg en de Nieuwe Vlissing- seweg in Middelburg en op de Ho- gelandseweg en de Meinersweg- Breeweg in de gemeente Veere. De controles zijn opgezet naar aan leiding van de fietsverlichtingscam pagne van het ROVZ. OOSTKAPELLE In en rond de eendenkooi Slikke- bosch aan de Vroonweg in Oostka- pelle wordt dinsdag een poëzie- avond gehouden. De kleinschalige poëziemanifestatie vindt plaats op midwinterwende, de kortste dag/ langste nacht van het jaar. Dichters Juul Kortekaas, Anneke Schenk, Hans Overduin, Jan Kuipers en Ka- rel Leeftink lezen bij de vangpijp gedichten voor. De poëzie-avond begint om 20.00 uur. De kosten zijn 10 euro, inclusief hapje en drankje. Er is ruimte voor vijftien gasten. Opgeven kan via k.leeftink@staatsbosbeheer.nl. Ver meld daarbij uw telefoonnummer. Wie is verkozen tot meest begripvolle baas voor mantelzorgers? de bijlage in deze krant Bestel nu het mooiste vuurwerk van Nederland Skyline" GRATIS VUURWERK voor de snelle beslissers Achter de Houttuinen 34 - Middelburg Grote Markt 15 - Goes Lees meer op:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27