22 zeel; 'Die nieuwe dakkapel Buurt verenigt zich tegen bouwplannen Wilgenhoekweg Seroos blijft probleemstraat 20% TOT 70% KORTING OP DE WINTERCOLLECTIE! 1 nr BLAUWE Ut WINKEL WEBSITE Eerste modelwoningen en website klaar voor bezichtiging BIJ VUURWERKPALEIS ZEELAND GRATIS LED-cap t.w.v. 6,95 GRATIS 'Glory in the Sky' fontein www.vuurwerkzeeland.nl ;f .Sfeorvollo keukens Vlissinger gooit met schoenen naar agenten zaterdag 18 december 2010 1 JEANS CASUALS door Wendy van den Hurk OOST-SOUBURG - Dat boosheid ver broedert, bewijzen bewoners van de Vlissingsestraat en de Kromwe- gesingel en aangelegen straten in Oost-Souburg maar weer. Zij heb ben zich verenigd in een buurtver eniging, genaamd VenK. De behoefte om zich te verenigen komt voort uit het gevoel dat de gemeente de bewoners heeft over vallen met bouwplannen voor een brede school. Die zou pal achter de huizen moeten komen, in het stuk agrarische grond dat ligt inge klemd tussen de Vlissingsestraat, de Kromwegesingel en de A58. De bewoners zijn zo boos dat de klankbordgroep van de zomer, na amper één bijeenkomst, al stopte. De leden weigeren mee te werken aan realisatie van de bouwplannen en willen nu de belangen van de buurtbewoners behartigen via een buurtvereniging. Dat hebben zij de afgelopen tijd al gedaan door gesprekken te voeren met vertegenwoordigers van poli tieke partijen. Ook is instanties ge vraagd wat hun mening is over de voorgenomen locatie. De verant woordelijke wethouder is uitgeno digd de dialoog aan te gaan. door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Het laatste woord is nog niet gezegd over de plannen voor de reconstructie van de Wil genhoekweg in Serooskerke tot 'dorpse, autoluwe straat'. Hoewel de Veerse gemeenteraad donder dagavond schoorvoetend akkoord ging met het beschikbaar stellen van een voorbereidingskrediet van 25 mille, bleef de teleurstelling dat slechts een deel van de weg wordt aangepakt. Alleen binnen de be bouwde kom gaat de straat op de schop. Geldgebrek gaf wethouder Jaap Melse aan als reden voor die Woongoed is begonnen met de renovatie van Nieuw- Middelburg. De PZC volgt het proces op de voet, in de krant en via de site: www. pzc.nl/nieuwmiddelburg. door Theo Giele Ad van Sluijs kijkt in een besneeuwde Leliestraat tevreden omhoog. „Die dakkapel is mooi gewor den." Van Sluijs is van Bouwgroep Peters, de aannemer die renovatie van de woning van Woongoed in de wijk Nieuw Middelburg uit voert. In september is begonnen met het aanpakken van de twee modelwo ningen op nummer 39 en 41. Het was voor de aannemer ideaal om in twee 'proefwoningen' te kun nen beginnen. De klus is geklaard. Niet alleen de dakkapel is ver nieuwd, de renovatie begint letter lijk bij de voordeur. Het dunne vooroorlogse exemplaar is vervan gen. Binnen springen de nieuwe kozijnen en de tuindeuren direct in het oog. Op de bovenverdieping is een nieuwe badkamer gemaakt. Maandagmiddag kunnen de huur ders een kijkje komen nemen in de modelwoningen. Nummer 39 is ingericht en nummer 41 is 'leeg' te bezichtigen. Vanaf maandag gaat ook de PZC-si- te www.vernieuwdmiddelburg.nl in de lucht. De site volgt de renova tie van de wijk, waar 260 wonin gen en hun omgeving de komen de tweeënhalf jaar worden aange pakt. Een aantal betrokkenen zal regelmatig schrijven over werk en ervaringen. Marloes'Krieger is een van hen. Zij komt bij alle mensen thuis om de renovatie door te spre ken. Verder is ze elke zes weken bij de klankbordgroep waarin Woon goed met een vertegenwoordiging van de bewoners spreekt. Ook Ka- rel van de Beek, wijkmanager, Sas- kia Eggermont van de Stichting Welzijn Middelburg en huurster Rianne Geschiere zijn op de site te rug te vinden. Jos Ventevogel, op zichter bij Woongoed, en Ad van Sluijs dragen niet alleen letterlijk maar ook figuurlijk hun steentje bij. In januari begint de renovatie van Leliestraat 43 en 45. Daarna gaat het de hoek om, de Jasmijnstraat in. Op de site zijn de vorderingen door de wijk te volgen. Verder kun nen huurders via de site vragen stellen over de renovatie aan Woongoed. Wie hulp nodig heeft of juist een handje kan helpen kan zich ook via de site melden. En verder zijn op de website (oude) foto's en video's te vinden. Daarnaast is er onder meer een in terview met de architect te zien. keuze. Hij moest de raad echter be loven dat de verkeersveiligheid door versmalling van de weg niet in het geding komt en dat nader onderzoek gedaan wordt naar het aanpakken van de rest van het tra ject. Hij zegde toe in samenspraak met omwonenden te kijken hoe de weg wordt ingericht om de be zwaren van hen zo veel mogelijk weg te nemen. Melse beloofde tevens 'zich tot het uiterste in te spannen om extra gel den los te krijgen voor de aanpak van rest van het traject' en 'met zo goedkoop mogelijke maatregelen nu zo veel mogelijk te doen'. Ad van Sluijs, Marloes Krieger en Jos Ventevogel in de woonkamer van de gerenoveerde woning Leliestraat 39. Op de achtergrond de nieuwe tuindeuren. foto Ruben Oreel Tegen inlevering van deze advertentie ontvangt u: bij aankoop van min. 25,- aan SkyLine artikelen. of t.w.v. 12,95 bij aankoop van min. 50,- aan SkyLine artikelen. Deze actie loopt naast de gratis vuurwerk-actie zoals vermeld op onze folder en geldt alleen indien deze advertentie in de winkel wordt ingeleverd in de voorverkoopperiode of tijdens de verkoopdagen op 29-30-31 december. Vuurwerkpaleis C. Rotte Vuurwerkpaleis 's-Gravenpolder Torenstraat 33-35 Spoorstraat 7c Meliskerke 's-Gravenpoldér Wordt het een prachtige moderne of een stijlvolle klassieke? Laat u inspireren in onze showroom en X raat» >y karcher ontvang advies op maat Waldammeweg 2,4338 PJ Middelburg Tel: 0118-625055 www.raabkarcher.nl HEINKENSZAND - De politie heeft donderdagavond in Heinkenszand een 33-jarige Vlissinger aangehou den wegens dronken rijden, het niet hebben van een rijbewijs en belediging. De agenten stonden rond 21.20 uur op het kruispunt bij Clara's Pad toen zij een personenauto za gen komen aanrijden. De auto stopte draaide om en reed weg. De agenten zijn achter de auto aan gereden en hebben de bestuurder een stopteken gegeven. Uit een blaastest bleek dat hij te veel had gedronken. De man werd verzocht mee te gaan naar het politiebu reau. Toen in de politieauto zat, be gon hij de agenten uit te schelden. Op het politiebureau gooide hij zijn schoenen naar de agenten. De vlissinger bleek ook geen rijbewijs te hebben. De man zit nog vast en zijn auto is in beslag genomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24