Veere steunt Singel project in Domburg Aanbieding 22 en 23 Vermiste vrouw bezweek aan onderkoeling Uw bezorger kan in de koménde weken' bij u aanbellen om u een voorspoedig 2011 te wensen. Y'jwwnv.'I Mysterieuze inbraak woning Heinkenszand almanak F door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - De meerderheid van de Veerse gemeenteraad staat ach ter de aankoop van de gronden en gebouwen van de Rabobank in Domburg door de gemeente. De aankoop is het begin van de gefa seerde herontwikkeling van het Singelgebied in de kern. De tweemans fractie DTV stemde als enige tegen. Fractievoorzitter Wim Bartels vond dat 'de aankoop onverantwoord grote' financiële ri sico's met zich meebrengt'. Hoe wel de andere fracties die risico's ook onderkenden - met de koop is een bedrag van ruim 2 miljoen eu ro gemoeid - zagen zij geen aanlei ding het voorstel te torpederen. In tegendeel, de meeste raadsleden maanden het college snel en voort varend te werk te gaan en concrete plannen ter tafel te brengen. Het terrein is bijna één hectare groot. Wethouder Chris Maas: „Uit het haalbaarheidsonderzoek blijkt dat dit project budgettair neutraal uit gevoerd kan worden. Het kost de gemeente dus niets. De aankoop van grond en gebouwen van de Ra- bo wordt onderdeel van het ge meentelijk grondbedrijf Daar zit een financiële buffer van een mil joen om eventuele risico's op te vangen. Voor het komend toeris tenseizoen zal dat terrein boven dien ingericht zijn als betaald par keerterrein. Van die parkeerop- brengst wordt de rente gedekf van de lening die de gemeente aangaat voor de aankoop. De woningbouw gaan we ook faseren. In een keer zo'n honderd woningen op de markt brengen is niet goed." Het Singelgebied, tussen gemeente huis aan de Traverse en stadskom, wacht al jaren op daadwerkelijke invulling. Met de grondaankoop gaat die herinrichting definitief van start. Maas: „We gaan nu het projectplan verfijnen, alle stappen in beeld brengen, met bijbehorend kostenplaatje. Verder komt er een communicatieplan voor alle be trokken partijen, zodat iedereen weet wat er wanneer gaat gebeu ren. Het college is blij met de steun van de raad. We kunnen nu aan de slag en willen zo snel moge lijk met concrete plannen komen." VEERE - Terwijl een bordercollie enthousiast probeert onder het hekwerk door te kruipen, zetten de ganzen het aan de andere kant van het hek op een luid gegak. Iets verderop krijgen de lammetjes van bezoekers een aai over hun kop en kuieren mensen in sprookjesach tige Charles Dickensrkledij langs de kraampjes in de Grote Kerk in Veere. Daar wordt nog het hele weekeinde én maandag een kerstmarkt gehouden. Bij meer dan vijftig kraampjes zijn kerst-snuisterijen te koop, maar ook pantoffels, kaarsen, sieraden, wijn, kaas, prenten, noem maar op. Er is een horecagedeelte en er zijn verschillende muzika le optredens. Om uit de kosten te komen, wordt aan bezoekers een entree gevraagd van 5 euro voor volwassenen en 2,50 euro voor kinderen. foto Ruben Oreel Zaterdag 18 december 2010 'Die nieuwe dakkapel is wel mooi geworden' GEMEENTERAAD Aankoop Rabobank begin Kerstmarkt in Grote Kerk Harrie van Hal doet stap terug: emotioneel ben ik een wrak Tip? walcheren@pzc.nl MIDDELBURG - De 79-jarige Middel burgse Nellie van Baaien-De Kok is door onderkoeling om het leven gekomen. Dat heeft een forensisch onderzoek uitgewezen. Van een misdrijf is volgens de poli tie absoluut geen sprake. Het stof felijk overschot van de vrouw werd woensdagmiddag gevonden in het Arnekanaal. De dementerende vrouw was za terdag, laat in de middag, weggelo pen uit haar woning, waar ze door haar man werd verzorgd. Een grootscheepse zoektocht leverde het afgelopen weekeinde niets op, ondanks de inzet van een helikop ter, honden en tientallen vrijwilli gers. Afgelopen woensdag kwam het be richt dat een voorbijganger een lichaam zag drijven in het Arneka naal ter hoogte van de Waldam- merweg op het bedrijventerrein Arnestein. Het bleek om de ver miste Middelburgse te gaan. Volgens de politie is het niet met zekerheid te zeggen of dat ook de plek is waar ze te water is geraakt. „Dat zullen we waarschijnlijk nooit te weten komen", aldus een politiewoordvoerder. PROFILE TYRECENTER MIDDELBURG TISSINK Herculesweg 13 4338 PL Middelburg Tel: 0118-527502 GOES TISSINK Verryn Stuartweg 14/A 4462 GE Goes Tel: 0113-215285 TERNEUZEN LUCTOR Hughersluys 2 4536 HM Terneuzen Tel: 0115-613981 HULST LUCTOR Afrikaweg 4 4561 PA Hulst Tel 0114-314080 OOSTBURG LUCTOR Transportweg 9 450IPS Oostburg Tel: 0117-452377 ;v..A Op het kaartje staat informatie over een speciale actie: PZC verloot 10 x een geheel verzorgd weekend bij Thermae 2000. Om vergissingen te voorkomen ziet u de voorkant van het kaartje hiernaast afgedrukt. MICHELIN HEINKENSZAND - Was het een ach tergebleven criminele Zwarte Piet, The Invisible Man of een spook? Hoe dan ook, een woninginbraak in Heinkenszand, donderdag avond, is mysterieus te noemen. De bewoners van het huis aan de Kerklaan hoorden rond 20.00 uur gestommel op hun bovenverdie ping. Ze namen poolshoogte, maar troffen niemand meer aan. Wel ontdekten ze dat er een onbe kend geldbedrag was weggeno men. Het is nog niet bekend hoe de inbreker de woning is binnenge drongen. De politie heeft een on derzoek ingesteld. Tip? redactie@pzc.nl Een landelijk bekende brillenverko- per die heel veel reclame maakt op ra dio en tv, doet vaste klanten af en toe ook direct aanbiedingen. Ze krij gen dan per post een aantrekkelijk aanbod, met het dringende verzoek snel te reageren. Want anders zou een aantrekkelijk voorstel wel eens aan hun neus voorbij kunnen gaan. Onlangs was het weer eens zo ver. Een vaste brïllenklant uit Terneuzen werd vriendelijk gevraagd op een nieuw, bijzonder 'totaal-plan' in te schrijven. Hij had wel interesse en las het aanbod nog eens goed door. Zijn ogen bleven haken bij de laatste wervende zin: 'Stuur dit formulier in een postzegel zonder envelop naar...'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23