De Boer wil Emanuelson behouden 37 Been wil lef zien in klassieker in eredivisie KLASSIEKER Trainer van Ajax wil ook verder met Daley Blind Cruijff blij met oud-spelers in raad Rc^ordverlies Stem nu mee op PietVoskamp.nl of PZC.nl Piet Voskamp TACO# 6e-irf" v daar al 'ni g&n/ee-sf? zaterdag 18 december 2010 door Jop van Kempen AMSTERDAM - Frank de Boer weet niet of hij na de winterstop hoofd trainer of assistent van Ajax wordt en ook een technisch directeur ontbreekt nog in de Arena, maar hij heeft wel duidelijke plannen voor het komende jaar. „Urby Emanuelson past goed in ons plaatje", zei hij voor het duel met Feyenoord. Met 'ons plaatje' doelt De Boer waarschijnlijk op zijn eigen 'visie en op die van zijn huidige assis tent Danny Blind, die in de race is voor de functie van technisch di recteur. De Boer voerde een ge sprek met Emanuelson waarin hij liet weten dat hij toekomst in hem ziet als linksback. ,Ik ben dolblij als Urby blijft, maar de keuze is aan hem", aldus De Boer over de speler wiens con tract van de zomer afloopt. „Hij speelt al jaren in het eerste elftal, ik snap best dat hij wat anders wil, maar zijn keuze zal ook afhangen van de andere clubs die in hem zijn geïnteresseerd." Ajax deed Emanuelson in het verleden een aanbieding tot contractverlenging, maar die legde de 24-jarige speler naast zich neer. „Er is Urby geen verbeterde aanbieding gedaan", al dus De Boer. In de winterstop wil De Boer zich met de clubleiding en de nog aan Ajax-coach Frank de Boer is erg gecharmeerd van Urby Emanuelson (links) en wil hem niet kwijt. foto Marcel van Hoorn/ANP te stellen technisch directeur bui gen over de vraag of Emanuelson een betere aanbieding krijgt. Ook de positie van Daley Blind komt dan aan de orde. De Boer wil graag doorgaan met Blind, in wie hij een linksback of een centra le verdediger ziet. Zolang de kaar ten echter nog niet zijn geschud, kan de club geen beslissing nemen over een eventuele verkoop of ver huur van Blind. „Ik heb wel het ge voel dat ze met me doorwillen", zei De Boer over de clubleiding van Ajax. Als hij hoofdtrainer wordt, dan wil De Boer tijdens de winterstop een aantal jonge talen ten meenemen naar het trainings kamp in Turkije. In de aanloop naar het duel met Feyenoord beleefde De Boer zijn eerste echte trainingsweek. Voor de zeges op AC Milan (2-0) en Vit esse (1-0) kwam hij amper toe aan het doornemen van de oefenstof. „We hebben de afgelopen week in grote partijen op het positiespel ge traind, en op het doorschuiven van verdedigers. Ik wil de spelers graag duidelijk maken dat ze bal len met een boodschap moeten ge ven. Als je iemand inspeelt, moet je eigenlijk al weten wat hij met die bal kan doen." Bij de Ai trainde De Boer (40) re gelmatig zelf mee. Bij het eerste elf tal heeft hij dat nog niet gedaan. „Als ik tegen de spelers zeg dat ik een strakke bal op kniehoogte wil zien die aankomt op het goede been van je medespeler en ik kan dat zelf voordoen, dan maakt dat de oefenstof duidelijker. Deze week waren de spieren een beetje stram, maar ik denk dat ik binnen kort een keer ga meedoen op de training." Mounir El Hamdaoui ontbreekt morgen in het duel met Feyenoord. De Marokkaan kampt net als vorige week met griep. ROTTERDAM - Trainer Mario Been hoopt dat Feyenoord morgen in de Amsterdam Arena tegen Ajax met lef durft te spelen. „Je ziet dat Ajax verder is dan wij in de op bouw. Wij moeten zorgen dat wij naar zo'n niveau toegroeien als zij." Been kan niet beschikken over de geblesseerde spelers Leroy Fer, Jon Dahl Tomasson, Sekou Cissé, Dani Fernandez, Stefan de Vrij en Bart Schenkeveld. Ruben Schaken is ge schorst. Kamohelo Mokotjo, die vorige week al op de bank zat tegen Excel sior, is weer volledig fit. Been kan vertrouwen putten uit de resultaten van de afgelopen we- Mario Been ken. De Rotterdammers bleven de laatste drie wedstrijden ongesla gen. „Qua prestaties zijn we aan de beterende hand, maar er is nog veel winst te boeken in de manier waarop wij spelen", aldus Been. Het barre winterweer heeft de voorbereiding van Feyenoord op de klassieker tegen Ajax flink in de war geschopt. De selectie heeft gis teren niet op het veld kunnen trai nen. Door hevige sneeuwval was trai nen zowel op trainingscomplex Varkenoord als in De Kuip niet mogelijk. De velden waren bedekt met een dikke laag sneeuw. De spelers hebben als vervanging van de groepstraining ieder indivi dueel een programma afgewerkt in de fitnessruimte van het sta dion. Nergens is de winter zo gemütlich als in Beieren! Pharos Reizen van ANWB heeft een zeer voordelig arrangement voor u samengesteld in de Beierse Alpen, op ca. 50 km ten zuiden van München. U verblijft bij de prachtige Tegernsee, zeer geliefd bij natuurliefhebbers en wandelaars. Ook wie wil skiën of langlaufen, zit uitstekend. Skigebied Spitzingsee/Tegernsee ligt op ca. 10 km van uw hotel en heeft 25 km aan rode, blauwe en zwarte pistes. Of geniet u van de gezelligheid in het sprookjesachtig verlichte München? Uw verblijf U verblijft in Seehotel zur Post in Tegernsee. Dit plaatsje ligt op ca. 845 km van Utrecht. Uw hotelkamer beschikt over een tweepersoonsbed, tv en telefoon. Badkamer met bad of douche en toilet, föhn. Op pharosreizen.nl/wegener AMSTERDAM - Johan Cruijff is blij met de komst van zeven oud-spe lers in de ledenraad van Ajax. „Maar dit is geen triomf voor mij", zei hij gisteren tijdens de lancering van een nieuwe voetbalactie van supermarktketen C1000. „Hopelijk is dit een triomf voor Ajax. Eindelijk worden er dingen aangepakt." Op aandringen van Cruijff stelden Keje Molenaar, Barry Hulshoff, Peter Boeve, Dick Schoenaker, Aron Winter, Dick de Groot en Co Meijer zich kandidaat voor de le denraad van Ajax. Ze werden dinsdagavond allemaal gekozen. „Het is mooi dat er zo veel oud-spelers klaarstaan om de club te helpen", zei Cruijff „Veel oud-spelers zijn dankzij Ajax erg beroemd geworden. Ze kregen prestige dankzij Ajax. Het is dan leuk om iets terug te doen." AMSTERDAM - De eredivisieclubs hebben in financieel opzicht een dramatisch seizoen achter de rug. De achttien betaaldvoetbalorgani- saties kwamen in het boekjaar 2009-2010 gezamenlijk uit op een verlies van 71,8 miljoen euro. Dat maakte de KNVB gisteren bekend. Het seizoen ervoor bedroeg het ne gatief netto resultaat in de eredivi sie 31 miljoen euro. Door de econo mische crisis zijn inkomsten op de spelersmarkt sterk teruggevallen. Over het afgelopen seizoen was dat gezamenlijk resultaat 35,7 mil joen euro negatief Ook liep de to tale omzet met 2 procent terug, tot iets meer dan 420 miljoen. Inbegrepen: 3 of 5x overnachting met ontbijtbuffet 3 of 5x driegangendiner 1x welkomstdrankje 1x koffie met koek/gebak informatie over de regio Kinderkorting: Ot/m 10 jaar: 100 korting 11 t/m 15 jaar 50% korting Prijzen 18/12-23/12 05/01-08/03 4-d 99 99 6-d 159 159 Prijzen in p p Niet inbegrepen: toeristenbelasting 1,60 p.p.p n.), resetvéringskosten en kosten calamiteitenfonds Pharos Reizen stelt haar publicaties met grote zorgvuldigheid samen. Kijkt u echter altijd even op pharosreizeh.nl voor de volledige, actuele en definitieve prijzen en voorwaarden www.phar6sreizen.nl/wegener of via 0900-365 65 65 0.20 p.m. max. 10.- per gesprek) met zoekcode 20709 a pharos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 161