Aad Ouborg raakt Princessgevoel nooit kwijt aad oudborg B^UBDA - Hongkong, het was een groot feest. Veel topartiesten waar Ouborg mee gewerkt heeft, de ambas sadeurs van Princess, alle distributeurs uit de hele wereld, de zakenrelaties, vooral uit China, iedereen was geko men om de oprichter van het bedrijf te bedanken voor al die goede jaren en hem het nodige succes voor de toe komst te wensen. "En we begonnen die avond precies zoals ik ooit mijn eerste party in Hong Kong begonnen ben. Op het toneel zette ik zingend het Princess lied, begeleid door Tony Eyk, in. Dat was het begin van een ge weldig feest. Een film, alles wat er in al die jaren gebeurd was, passeerde de revue; My Dutch Dream. Mijn af scheid in Nederland komt in 2011 Ouborg spreekt met overgave over zijn afscheid. Zoals hij ook bevlogen vertelt over zijn bedrijf, zijn relatie met de topartiesten waar hij mee werkte. En vooral met trots over zijn kinderen. En zijn vrouw. Want zij zijn de reden dat Aad Ouborg het wat Jaap en Lotte Aad Ouborg heeft vijf kinderen. De twee jongste hebben hetzelfde ondernemersbloed als hun vader. Jaap (14) en Lotte (15) hebben het 'Product van het jaar 2010' ge maakt. Niet zomaar een prijs, de Jaap Multi Snack Sandwich Ma ker van Jaap en de Lotte Family Juicer werden door de Nederland se consumenten gekozen als beste product van het jaar. "Ze hebben het allebei zelf ver- zonnen. Natuurlijk heb ik al wel geweten dat zij het in zich had den. Als ik met een idee kwam, zeiden ze al vaak: zou je het niet ms of zo doen." Hoewel ze alle- Op 30 september verkocht Aad Ouborg al zijn aande len Princess aan het Duitse WMF. Al in oktober nam de Bre- danaar, de meest succesvolle za kenman van Zuid-Nederland van de laatste decennia, afscheid van zijn 'crew'. Niet in Breda, maar in Hongkong. De wereld stad waar Princess zoveel succes sen behaalde. En de 'place to be' in de toekomst. In zijn pand aan de Baronielaan in Breda vertelt hij over zijn eerste successen, zijn relatie met topartiesten, zijn toekomstplannen en zijn kinde ren, die duidelijk zijn onderne mersbloed hebben. door Ron Gregoor Foto's: Aad Meijer goed gevoel aan over hou. WMF is een prachtig bedrijf, gespecialiseerd in vooral professionele elektrische pro ducten. Maar het gaat echt werk ma ken van Princess. Er wordt veel geld en energie gestoken in het product, het blijft Nederlands. Dat is een hele geruststelling, vooral ook omdat het personeel gewoon mee over gaat. Ik weet zeker en hoop dat Princess over 25 jaar nog bestaat." Princess is al ja ren de grootste aanbieder ter wereld van klein huishoudelijke producten van chroom. Dat zal het blijven, daar is Ouborg van overtuigd. Princess is niet het eerste bedrijf van Ouborg. In 1983 startte hij met Baby- liss. Haardrogers. Babyliss werd een Nederlands succes, hij bouwde het be drijf op van nul tot 25 miljoen (gul den toen nog) omzet. Nummer 1 in Nederland. Met Princess begon Ouborg in 1994. Een jaar later ver kocht hij Babyliss. In al die jaren adverteerde Ouborg nooit. Zelden belde hij ook een jour nalist om zijn bedrijf te promoten. Aad Ouborg: 'Ondernemen is entertainment.' rustiger aan gaat doen. "Ik heb vele uren gestoken in Princess en Babyliss. Dag en nacht was ik er mee bezig, 28 jaar lang. Babyliss was mijn eerste be drijf. Maar op een gegeven moment kom je toch tot het besef: is dit nou wat ik wil, wil ik zo oud worden. Ik ben 51, moet normaal gesproken nog minstens tien jaar in het arbeidzaam le ven mee. Ik heb vijf kinderen, die ik graag wil zien opgroeien Ik wilde meer bij mijn familie zijn. Mijn vrouw, mijn kinderen. En dat gaat niet als je 150 dagen per jaar door de wereld reist. Ik wilde per se niet die zakenman zijn die als hij stopt met werken, zijn eigen kinderen niet meer kent." Toch zal Aad Ouborg het Princessge voel nooit kwijtraken. "Ik ben nu am bassadeur van het bedrijf geworden. Heel gek gevoel. Ik heb al die jaren diverse ambassadeurs gehad, Gas Spij kers, Tony Eyk, Patricia Paaij om er een paar te noemen. Nu ben ik het zelf. Maar dat is wel eervol." Familie Je zou zeggen dat het pijn doet je 'kindje' te verkopen. "Valt mee", zegt Ouborg. "ik was toe aan de stap. Daarbij komt dat de koper WMF een goede vader zal zijn voor Princess." Ouborg had best veel meer voor zijn aandelen kunnen krijgen. "Maar het belangrijkste voor mij is dat ik er een bei nog op school zitten, hebben ze al wel hun eigen bedrijfje. En over resultaten hebben ze niet te klagen De Jaap Multisnack Sanciwich- maker is een compacte, dubbele sandwichmaker voor vier tosti's te gelijk. Het spaart ruimte op het aanrecht en het apparaat is com pleet met een extra set grilplaten voor vis, vlees en groenten. Alle platen zijn voorzien van een anti aanbaklaag, dus gemakkelijk schoon te maken. De Lotte Juicer is een unieke cit- ruspers, geschikt voor alle soorten citrusvruchten en voorzien van een handige.schenkkan met 1,5 li ter inhoud. De juicer is handig in gebruik door de volledig geïnte greerde motor en perseenheid. Die is met een handbeweging van de schenkkan te nemen. De ontwikkeling van beide pro ducten heeft geleid tot de interna tionale actie Kids Designers by Princess. De bedoeling: de pro ducten van de jonkies Ouborg in de markt te zetten, internationaal. De kids producten Worden we reldwijd met groot succes ver kocht. Van de Verenigde Staten tot het verre Oosten, er zijn al en kele honderdduizenden verkocht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 150