Beursvloer Zeeland terug in Middelburg beursvloer Met een slag op de gong wordt de Beursvloer geopend. Na de succesvolle Beursvloe- ren in Goes en Terneuzen is Beursvloer Zeeland terug op de plek waar het in 2008 allemaal be gon. Op woensdag 23 maart 2011 is het Abdijcomplex in de Zeeuw se hoofdstad het podium van de vierde editie van het netwerke- vent voor bedrijven en maat schappelijke organisaties. door Loes van der Hoeven MIDDELBURG - "Op 23 maart ge beurt er méér in het Abdijcomplex in Middelburg dan alleen handel met ge sloten beurzen tussen bedrijven en maatschappelijke organisaties. Beurs vloer Zeeland is namelijk partner van het project 'SamenZeeland' van het DELTA Zeeland Fonds. Dit heeft als doelstelling, een brug te slaan tussen goede ideeën voor alle Zeeuwen en Zeeland en organisaties die helpen bij de verwezenlijking daarvan. Om dit te bereiken, organiseert het fonds de wedstrijd 'Help! Ik heb een goed idee', waarmee 50.000 kan worden gewonnen. Op 23 maart zal aanslui tend aan de Beursvloer Zeeland 2011 de winnaar worden bekend gemaakt. Daaraan voorafgaand is er een inspira tiebijeenkomst met verschillende spre kers en een fondsenplein. Dat laatste biedt de bezoekers (na aanmelding via samenzeeland@DELT AZeelandFond s.nl) de gelegenheid, om al vóór de slag op de beursgong door Gedepu teerde George van Heukelom in con tact te komen met interessante fond sen." Aan het woord is Resy van Loon van Adviesbureau Betrokken Ondernemen Zeeland. Namens de Stichting Beursvloer Zeeland ver zorgt zij de organisatie van de Beurs vloer Zeeland. De editie 2011 is be stemd voor bedrijven en instellingen die op Walcheren actief zijn, maar ook voor organisaties die Zeeland breed werken. De deelname is gratis, inschrijving via www.beursvloerzee- land.nl is verplicht. Matches en Wuppies Een noviteit op de Beursvloer in Mid delburg zijn de 'Wuppies'. Deze klei noden zijn het bewijs van de bekrach tiging van de intentie tot samenwer king tussen vrager en aanbieder door notariskantoor Sauer Oonk uit Vlis- singen en zijn inmiddels onlosmake lijk verbonden met het evenement. In 2009 hebben zij in Goes en in 2010 in Terneuzen bewezen dat zij werken: iedere deelnemer wil name lijk de Beursvloer verlaten met zoveel mogelijk Wuppies op de schouders! Resy van Loon: "Het aantal matches is van 113 in 2008 voor Walcheren en Noord-Beveland gestegen tot het Nationaal Record 2009 van 285 voor De Bevelanden. In Terneuzen verlie ten 203 Wuppies het Schelde theater op de schouders van de matchmakers. Dat aantal verwachten wij in 2011 ze ker weer te bereiken. Tot de meest leuke, inspirerende en zinvolste match van 2010 is, gezien de omvang, importantie, relatie naar jongeren toe en samenwerking tussen meerdere partijen de volgende match verkozen die van Stichting Jongeren- Plasa met de Gemeente Hulst inzake het organiseren van een jongerenfesti- val. Hieruit is het volgende voortge vloeid: Op dit moment zijn zowel de gemeenten Hulst, Terneuzen en Sluis met drie ambtenaren gekoppeld aan een Zeeuws-Vlaamse jongerenwerk- groep (uit de drie gemeenten) en twee coaches om een project met de voorlopige werktitel: 'De Zeeuws-Vlaamse popprijs' te verwe zenlijken. Dit is een project dat geor ganiseerd wordt door jongeren, voor jongeren. Dergelijke projecten bestaan reeds in de rest van Zeeland onder de namen Hooükoorts (Walcheren), 2nd in- fluenZ (Beveland) en Regioruis (Schouwen-Duiveland). Zeeuws-Vlaanderen ontbrak nog in dit rijtje en daar wordt nu dus werk van gemaakt!" Inschrijving gestart De inschrijving voor de Beursvloer 2011 is in volle gang. Vraag en aan bod van vrijwilligerswerk op Walche ren staat er centraal. Bedrijven en or ganisaties bedenken voorafgaand aan de beurs wat zij voor elkaar kunnen betekenen, want wisselwerking is een belangrijk element. Wat de één over- Foto 's Ruben Oreel heeft of wil bieden, is voor de ander zeer gewenst. Zo ontstaan samenwer kingsverbanden die voor beide par tijen winst opleveren. Het zijn bijzon dere samenwerkingsverbanden, want producten en diensten worden op de Beursvloer met gesloten beurzen ver handeld. Het doel van een Beursvloer is, mat ches te sluiten tussen bedrijven en maatschappelijke organisaties. Veel matches, goede matches, onverwach te matches die zonder uitzondering betrekking hebben op menskracht, ad vies, kennis, toegang tot netwerken, materiaal, faciliteiten en creativiteit. "Matches beïnvloeden het imago van bedrijven en de betrokkenheid van de medewerkers positief. Gebleken is namelijk dat het werkplezier is ver groot door de matches en dat de ken nis en vaardigheden zijn uitgebreid. Namens het bestuur van Stichting Beursvloer Zeeland roep ik Walcher- se ondernemers dan ook op, zich zo spoedig mogelijk aan te melden via www.beursvloerzeeland.nl", aldus Resy van Loon. Altijd volle bak óp de vloer. En er worden veel zaken gedaan. Voorlopig Programma 14,00 uur Opening fondsenplein 15,30 uur Ontvangst genodigden en deelnemers aan de Beursvloer Zeeland 16.00 uur Officiële opening door Gedeputeerde George van Heukelom 16.05 uur Eerste spreker: Jeroen En- gelkes van Stichting Hoogvliegers 16,25 uur Tweede spreker: Peter de Doelder van het Jeugdsportfonds Zeeland 16-45 sjut Pauze 17.15 uur Start handel op de Beurs vloer met slag op de gong door Ge deputeerde George van Heukelom 18.45 uur De laatste gongslag: ein de Beursvloer 18.50 uur Bekendmaking van het aantal matches 19.00 uur Uitreiking hoofdprijs SamenZeeland 19.15 uur Afsluiting met hapjes en drankjes Deelnemers aan de Beursvloer worden uitgenodigd aanwezig te zijn vanaf 15.30 uur, opdat zij zich samen met an dere belangstellenden kunnen laten inspi reren door sprekers met praktijkvoorbeel den in het kader van Maatschappelijk Betrokken Ondernemen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 147