Kerstactie Junior Kamer Walcheren goede doel De Junior Kamer Walcheren is een bruisende netwerkor ganisatie voor jonge ondernemen de mensen tot en met veertig jaar. Met grotere en kleinere eve nementen, bedrijfsbezoeken en le zingen wordt prima invulling aan 'learning by doing', het wereld wijde JK-motto. Na het groots opgezette Pink Ribbon-event in Middelburg, is er in de Zeeuwse hoofdstad de traditionele JKW Kerstactie op de laatste zaterdag voor Kerst, dit jaar op 18 decem ber. door Henk van de Voorde VLISSINGEN - Ronald Wielemaker van Transport en Containerbedrijf Wielemaker BV. uit Middelburg volgt per 1 januari 2011 horeca-on- dernenier Joost van Damme op als voorzitter van de Junior Kamer Wal cheren. Van Damme is genoodzaakt om de Junior Kamer vaarwel te zeg gen vanwege het bereiken van de 'pensioengerechtigde' leeftijd. Mach- teld van der Slot heeft diverse functies bekleed binnen de JKW, zowel bin nen het bestuur als in de hoedanig heid van voorzitter van de JKW vei lingcommissie en de JKW Pink Rib bon commissie. Het nieuwe Pink Ribbon Event vond onlangs plaats in de monumentale Kloostergangen in de Abdij te Middelburg. „Na de vele acties, waaronder een triatlon, en ui teraard de kaartverkoop van het Pink Ribbon evenement kunnen wij de ba lans opmaken. De JKW Event com missie 2010 is trots om een opbrengst van 17.500 te schenken aan Pink Ribbon. Deze Stichting is een fonds- wervende organisatie, die aandacht vraagt voor borstkanker. Zij heeft als doel het aantal mensen dat borstkan ker krijgt te verminderen, vroege dia gnoses te bevorderen en de zorg voor patiënten en hun omgeving te verbe teren", legt Machteld uit. Verrassend Het event dat door voorzitter Van der Slot werd geopend in dc koor kerk was een spectaculaire avond met verrassende ingrediënten. Voor de Vip-gasten begon de avond met een bubbel, gevolgd door een Pink din ner. Het hoofdprogramma werd ver zorgd door MIER, een improvisatie- cabaret duo. Er is aandacht gevraagd voor borstkanker, voor de ludieke, creatieve en lucratieve initiatieven van organisaties die geld hebben inge zameld voor Pink Ribbon en voor de loterij. Aansluitend was er een after party in de Kloostergangen. De mu ziekliefhebbers en dansers werden ver maakt door het trio 'Roept u maar!'. Als vanzelfsprekend was er volop gele genheid om, onder het genot van een hapje en drankje, te netwerken. „De ze interactieve en informatieve avond voor Pink Ribbon was een fantas tische roze wolk vol mogelijkheden voor dit goede doel. Met het succes volle JKW Event achter ons willen wij, als commissie, alle sponsoren, do nateurs, vrijwilligers en medewerkers hartelijk danken voor hun steun en in zet." Machteld van der Slot wijst op de tra ditionele Kerstactie. „Deze actie doen we al vele jaren. Het houdt in dat we cadeaus ophalen voor kinde ren die het een stuk minder hebben. Dit jaar verkopen we ook kerststuk jes. De opbrengst is dit jaar voor de stichting Sawadee. Dit jaar kunnen mensen ook een foto laten maken met de Kerstman, de opbrengst hier van is eveneens voor het goede doel. Vorig jaar zijn de cadeaus naar de voedselbank gegaan en het jaar er voor naar de Stichting Agogische Zorgcentra Zeeland (AZZ). Deze stichting helpt kinderen en gezinnen die te maken hebben met opvoe- dings-, gedrags- en/of ontwikkelings problemen. We proberen de spullen met de kerst bij de kinderen of instel lingen te hebben. Iedereen is zaterdag 18 december van harte welkom in de gezellige stand voor warme choco- melk en informatie over het goede doel." Bedrijfsbezoeken Naast het organiseren van een nieuw mega-evenement, heeft de JKW ook in het afgelopen jaar weer diverse be drijfsbezoeken afgelegd zoals aan Vliegveld Midden-Zeeland, Trans port en Containerbedrijf Wielemaker enVoetbal Experience. Daarnaast or ganiseerde men ook weer de Haring party te Veere, ten bate van de Stich ting Palazolli. De JKW bestaat onder tussen 41 jaar, nadat een jaar geleden op grootse wijze het veertigjarig be staan werd gevierd. De JKW is een onderdeel van Junior Chambers International, een netwerk organisatie die is gericht op persoonlij ke ontwikkeling. JCI is een wereld wijde organisatie met meer dan 200.000 leden in 110 landen. Over heel Nederland verspreid zijn er 100 kamers met in totaal 2.500 leden. De leden van de Junior Kamer Walche ren richten zich op het ontwikkelen van nieuwe vaardigheden zoals leider schap, coachen en teambuilding. Pro jecten en zakelijke evenementen wor den door de JKW geïnitieerd en ge realiseerd door de handen uit de mou wen te steken. Daarbij staat maat schappelijke betrokkenheid centraal. Het hart van de Junior Kamer Wal cheren vormen de commissies. Hier in komt het adagium 'learning by doing' onder meer tot uiting in de zin van kennismaken met en ervaringen opdoen in een andere tak van sport dan je dagelijkse werkzaamheden. Ie der jaar worden de commissies 'ver verst' met nieuwkomers. Uiteraard is een goede mix van mensen met en zonder ervaring met grote evenemen ten een must. Cadeaus ophalen tijdens de traditionele Kerstactie. JKW event commissie, vlnr Jeroen Botty, Machteld van der Slot (voorzitter), Joris Jobse, Anniek Risseeuw, Joyce van den Boom en Remco Bron.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 134