experts barometer nader voorgesteld zoals wij die noemen. Een barometer voor het economisch weer in onze regio, zo zou je het kunnen noemen. Wie zijn die veertien experts? Wij stel len ze aan u voor. Willem Jonkmans was rot voor kort partner van DTZ Zadelhoff, de grootste be- drijfs onroerend goedmakelaar van Nederland. Jonkmans was directeur in Breda. Afgelopen jaar ging hij met pensioen. Dat wil zeggen in zijn geval: hij ging iets anders doen, hij is be gonnen aan een nieuw leven, zoals hij het zelf noemt. Hij zet zich in voor duurzaam onderne men. Tomorrow Starts Today is de naam van zijn nieuwe ini tiatief: een club van onderne mers die zich inzet voor duur zaamheid. En waar kan iemand in zijn sector dat beter doen dan in een omgeving van be drijfsgebouwen. Zijn ideaal: het verwezenlijken van bedrijfsge bouwen die volledig recycle baar zijn. Jan Pollemans is vooral bekend geworden als mister RBC. Bredanaar van geboorte lag het grootste deel van zijn leven toch in Roosendaal. Daar bezat hij een van de beste supermarkten van Zuid- Nederland (Super de Boer). Een aantal jaren geleden verkocht hij zijn zaak, maar hij houdt zich nog steeds bezig met het wel en wee in de foodsector. Pollemans was heel lang voorzitter van PJ3C, leidde zijn club naar het hoogste niveau, de ere divisie. Een beroerte velde hem ech ter. Pollemans is overigens weer ge heel opgeknapt. Paul Nijskens is directeur van Ontwikke lingsmaatschappij REWIN. REWIN verkoopt West- Bra bant aan het bedrijfsleven in de hele wereld. Met andere woorden, de organisatie van Nijskens probeert bedrijven van overal te interesseren voor vestiging in West- Brabant. REWIN is daar zeer succesvol in. Hoewel de komst van gro te Amerikaanse en Chinese be drijven naar West- Brabant het meest in het oog springen, dankt het REWIN haar succes voor een groot deel aan de Be- neluxering bij bedrijven. Bene- luxering, een woord dat is uit gevonden door Nijskens en zijn rechterhand Cees Nuy- ten. Het betekent dat bedrij ven met vestigingen in Neder land en België, die willen be zuinigen, kiezen voor één ge zamenlijke vestiging. Die wordt dan heel vaak gekozen in het meest geschikte gebied: rond Breda. Boelo Tigchelaar is directeur van Rabobank- Roosendaal- Woensdrecht. Daarnaast is hij voorzitter van de BZW in West- Bra bant. Is verder onder meer lid van de Raad van Advies van Avans Hogeschool in Breda. In dit kader schreef hij eens: 'De grootste uitda ging in een professionele werkomgeving vind ik het continue proces om het bes te uit mensen te halen. Hier voor zijn kwalitatief hoog staande opleidingen nodig die een wisselwerking tus sen praktijk en theorie vor men. Hierbij acht ik het van eminent belang dat meer nadruk wordt gelegd op vaardigheden.' Van der Horst weet als geen ander hoe bedrijven zich ge dragen in zowel financieel zomer- als wintertijden. is directeur van Autobedrijf Tigchelaar. Een van de grotere autobedrijven uit de regio, met vestigingen in Breda, Ooster hout en Etten- Leur. De Tigchelaar Groep richt zich op mobiliteit in de breedste zin van het woord, een regio naal gericht familiebedrijf waarin Boelo de vierde generatie vertegenwoordigt. Naast de verkoop van vooral de merken Ford, SEAT en Skoda heeft het bedrijf een autoschadeherstelbedrijf, een lease maatschappij en een verhuurbedrijf. Een ondernemer herken je aan zijn auto. En wie die auto verkoopt, weet precies hoe zijn koper er voor staat. Lilianne van der Ha is voorzitter van de Raad van Be stuur van het ROC West- Brabant. Het ROC West- Brabant is na de fusie in 2006 tussen het ROC West- Brabant en het Baronie Col lege een van de vijf grootste ROC's van Nederland. Franken is een onderwijsman in hart en nieren. Zijn trots op zijn in stelling, zijn organisatie, zijn leerlin gen en het MBO in het algemeen is niet gespeeld. "Verreweg het me rendeel van de Nederlandse be roepsbevolking heeft een mbo- di ploma." Waarmee hij maar wil zeg gen dat het mbo beslisfïhet onder hoeft te doen voor hbo en universi tair onderwijs. Omdat het ROC als beroepsopleiding constant in aanra king komt met het bedrijfsleven, de wensen die er leven en de ont wikkelingen daar, is Franken een expert bij uitstek. Positief ingesteld, want wie de cijferlijst bijhoudt, con stateert dat Rob Franken bijna al tijd het hoogste cijfer geeft. is, samen met haar man, eige naar van een agrarisch bedrijf in Koewacht. Een gemengd bedrijf, zoals wij dat vroeger op school leerden. Zij heeft een heldere kijk op alle ont wikkelingen in de agrarische sector en weet dat goed te verwoorden. Vooral ook om dat ze veel contacten heeft binnen de ZLTO afdelingen, ontgaat haar maar weinig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 123