F experts barometer Experts barometer Henk van Koeveringe is directeur van De Roompot Recreatie. Als er in Zuidwest Nederland één man is die van niets een grote onderneming heeft gemaakt, dan is het wel Henk van Koeveringe. Zeeuw, geboren in Goes, wonend in Middelburg, zal nooit hebben durven dromen dat hij ooit aan het hoofd zou staan van de enige Nederlandse multinational op het gebied van vakantieparken. Want Henk van Koeveringe is eigenlijk onderwijzer. Vanaf 1970. Na zijn militaire diensttijd gaf hij een paar jaar les aan de Rijksleerschool in Middelburg. Dat veranderde toen hij, zoals hij het zelf noemt, de liefde van zijn leven leerde kennen: de dochter van de exploitant van camping De Roompot in Kam perland. Hij rolde als vanzelf in de zaak en werd in 1976 al alge meen directeur van Roompot Recreatie. Nu is de Roompot een van de grootste Recreatiebe- drijven van West- Europa. inds mei 2007 geeft een aantal experts, veertien om precies te zijn, een cijfer voor de economie in Zuidwest Nederland. Zij lichten hun cijfer toe op een pagina barometer, Joris Jansen is eigenaar van een van de beste mosselrestaurants van het land. In het mosseldorp bij uitstek: Philippine. Philippine was ooit de allereerste "haven van het land. Die is verdwenen, maar de mosselen worden nog steeds tweemaal daags aangevoerd. Ge serveerd in vele restaurants, waarvan Auberge des Moules grote bekendheid geniet. Auber ge des Moules bestaat, al bijna veertig jaar. is vakbondsman in hart en nie ren. Sinds mensenheugenis is hij vakbondsbestuurder bij de Unie in Bergen op Zoom. Als vakbondsbestuurder beleef je al le facetten van het bedrijfsleven. Als geen ander kent hij de be drijven 'van een andere kant', de kant van de werknemer. He laas constateert ook de Unie dat de belangstelling voor het vak bondswerk bij de gemiddelde Nederlander wat afneemt. En dat is jammer, want het pakket dat bijvoorbeeld De Unie een werknemer biedt, is heel wat omvangrijker dan alleen het ad vies over zijn salarisstrookje. Al zijn kennis over al die bedrijven gebruikt Chris van Loon voor zijn maandelijkse barometer opinie. is voorzitter van de Brabants Zeeuwse Werkgevers IBZW) in Zeeland. Is al vele jaren een van de meest invloedrijke Zeeuwen. Hij is een zakelijk bestuurder, actief in vele maat schappelijke functies, met na me op het gebied van de land bouw. Luteijn was namens de WD vele jaren lid van de Eer ste Kamer, waarvan acht jaar fractievoorzitter. Hij was daar gespecialiseerd in landbouw en was fiscaal woordvoerder. Toen Commissaris van de Ko ningin in Zuid- Holland me vrouw Leemhuis- Stout was afgetreden vanwege de Cete- co- affaire, was Luteijn nog even twee jaar plaatsvervan gend Commissaris van de Ko ningin in Zuid- Holland. is nog steeds de meest succesvolle za kenvrouw van Zeeland. Van haar vader erfde zij het bedrijf Istiinewa Elektro. Zij maakte daar in korte tijd een geweldig succesvol bedrijf van. In 2001 werd zij landelijk 'Za kenvrouw van het Jaar'. Eind 2007 verkocht zij het bedrijf aan Stork In dustry Services. Ze startte het ad vies- en consultantcybureau Janse Janse. Scarlett is een veelgevraagd spreker op congressen en bij bijeen komsten voor ondernemers. was tot voor kort directeur van Smaak- catering, een van de be kendste Brabantse cateringbedrij ven. De Jong is een bekende Oosterhouter, begon zijn car rière als kastelein. Café 't Pauske is nog steeds in de verre regio een begrip. Onder die naam startte hij een cateringbedrijf. Dat groeide uit tot Smaak- cate ring. Geen bedrijf in West- Bra bant dat geen gebruik heeft ge maakt van zijn diensten. was eens de grote man in de Benelux van Philip Morris. Hij werkte daar in allerlei lei dinggevende functies. Totdat hij dat een paar jaar geleden in eens helemaal beu was. Hij constateerde in zijn omgeving dat goed leidinggeven heel wat meer inhoudt dan hij zag bij veel mensen: Hij startte een eigen consuntancy bu reau: Phidelity Consultancy. Vanuit zijn boerderij in Wouwse Plantage adviseert hij letterlijk 'de hele wereld'. Ver- paaien spreekt in West- Bra bant voor ondernemers, zette even en passant in Bergen op Zoom een nieuw college van burgemeester en wethouders in de steigers, schreef twee boeken over, natuurlijk, mo dern leidinggeven en geeft be drijven advies. Maar helpt ook Chinezen in hun eigen land een bedrijf opzetten. En dan belt hij zijn cijfer door vanuit Oekraïne, omdat ook daar zijn advies wordt gevraagd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 122