Fokker en WCAA werken samen Feest voor de Ondernemer De Column pas begonnen Jubileum De World Class Aviation Academy (WCAA) en Fokker Elmo gaan samenwerken als het gaat om interne opleidingen en vak gerichte trainingen voor de medewerkers van Fokker Elmo. Voor bei de bedrijven die gevestigd zijn op het bedrijventerrein Aviolanda ver sterkt deze samenwerking de ambitie om verder te groeien als belang rijke spelers in de luchtvaartindustrie. door Ron Gregoor WOENSDRECHT - De WCAA denkt intensief mee over de inhoud van de opleidingen en trainingen. Dit betekent dat er geen standaardpakket wordt afgenomen door Fokker Elmo, maar juist een op maat gemaakt trai ningspakket. Niet alleen passend bij de wensen van Fokker Elmo maar ook bij de werkwijze en bedrijfsgere- lateerde kennis van het bedrijf. Ook in de toekomst wil de WCAA een be langrijke rol spelen in de inhoud van opleidingen en trainingen voor de me dewerkers van Fokker Elmo. Jan Lagasse, Managing Director Fok ker Elmo; "De vakgerichte opleidin gen en trainingen die de WCAA voor Fokker Elmo zal gaan verzorgen sluiten aan op onze doelstelling om hoogwaardige kwaliteit te leveren waarmee we kunnen voldoen aan de wensen van onze klanten en de wet en regelgeving in de luchtvaartsector. Om hoogwaardige kwaliteit te kun nen leveren zijn niet alleen onze pro ducten belangrijk maar vooral ook'de mensen die hieraan werken. De eerste vakgerichte training gaat in op het onderwerp 'Veiligheid in de Luchtvaartsector'. Deze 'training be staat uit twee dagdelen, het eerste dag deel gaat in op Human Factors (over bewustwording van verantwoordelijk heden binnen de luchtvaartsector) en het tweede dagdeel gaat over Safety, Health en Environment. Op termijn is het de bedoeling dat een groot deel van de interne opleidingen en trainin gen van Fokker Elmo ondergebracht worden bij de WCAA. 'de Ondernemer' is een uitgave van BN DeStem 1PZC. 'de Ondernemer' verschijnt in een oplage van 184.000 exemplaren. Uitgever: Adelinde Harms Bladmanager: Danny van Berkel Redactie: Ron Gregoor Accountmanagers: Marcel Schreur Ad van Meel Vormgeving: Hans Willekes Adresgegevens: Postbus 3805,4800 DV Breda, T: 076 - 5 312 277, F: 076 - 5 312 274 E: deondernemer@bndestem-pzc.nl I: www.deondernemer.nl Deze column moet gaan over feest. Wij bestaan tien jaar. Daar moeten we aandacht aan besteden, natuurlijk. Even terugkijken hoe het alle maal gekomen is. Ikzelf hou niet zo van jubilea. Vroeger wel. Tot mijn vijftig ste. Dat werd een groot feest, waarbij de lolbroeken in de fa- milie een Abraham voor de deur zetten en de twee carna valsclubs waar ik ooit bij was om half zeven 's ochtends de, plaat poetsten. Maar daarna vond ik het wel letjes. Ik ben afgelopen jaar zestig geworden, dat heb ik in stilte, met slechts mijn dier bare familie om me heen, ge- I' vierd. Als ik 65 ben, sluip ik via de achterdeur het bedrijf uit. En als ik 80 ben waar schijnlijk via de zij-ingang het verzorgingstehuis in. Bang om ouder te worden, vroeg mijn vrouw pas. Nee hoor. Want in mijn hoofd ben ik nog jong, nog lang geen twintig. Vraag maar aan mijn kinderen, die nauwelijks meer met mij over straat durven omdat ze bang zijn dat ik in eens begin te zingen, te sprin gen of heel hard een café in ren. Nee, daarboven wil het nog best lukken. Ik zie er ken nelijk ook niet uit als zestig. 'Ben jij al zo oud?', slijmen col lega's verbaasd als ik het ze vertel. Ja, ik ben al zo oud. Dat merk ik eigenlijk pas als ik lichamelijk in actie kom. Ik werk op de begane grond, meteen links naast de ingang. De laatste weken moet ik ze ker een keer of tien per dag naar de tweede verdieping, waar de lay-out redactie mijn pagina's opmaakt. Mijn jonge I geest zegt dan: neem de trap. Daar luister ik naar. Als ik bo- ven ben, heb ik daar meteen' spijt van. Al was het alleen maar omdat al die collega's E dan roepen: ja, nou zie ik het, I je wordt oud. En eer ik weer op adem ben, is iedereen al lang weer verdiept in zijn ei gen werk. Ik vier alleen nog maar jubilea als iemand anders het feest varken is. En denk dan: ik ben gelukkig niet de enige. Ron Gregoor j| Meer columns op uiiw.deondeme- merzwn.nl Het wordt hoog tijd dat we een maandblad voor de bu siness tot business beginnen, dachten Johan van den Kieboom en Jos van Dongen in 2000. Wat begon als experiment is uitge groeid tot een blad dat in heel Ne derland marktleider is in de B2B markt. Met dank aan alle onder nemers die vertrouwen hebben in de Ondernemer. door Ron Gregoor BREDA - Ere wie ere toekomt. Het idee om met de Ondernemer te be ginnen is niet afkomstig uit Breda, maar uit Nijmegen. De Gelderlander; ons zusterblad, was BN DeStem even voor. Een paar maanden maar, maar toch. Toen salesmanager Johan van den Kie boom en accountmanager Jos van Dongen die eerste uitgave van de Gel derlander zagen, waren ze meteen ver kocht. Maar ook hadden ze het idee: dat kunnen vrij beter. In het najaar van 2000 verscheen de eerste Onder nemer in West- Brabant. In. dit nummer, het laatste van 2010, besteden we aandacht aan tien jaar de Ondernemer. We kijken met de twee initiatiefnemers nog even terug op die eerste jaren. We hebben bij hoge uitzondering iemand uit de eigen stal in de stoel zitten. En we stellen u nog eenmaal alle experts voor, die iedere Bedrijf: de Ondernemer Eigenaar: BN DeStem en PZC Begonnen: Oktober 2000 Reden: Het tienjarig bestaan van een blad moet gevierd wor den. In de laatste maand van het jaar blikken we terug en vooruit. Op het tienjarig bestaan. Proost. maand hun visie op de economische ontwikkeling in Zuidwest Nederland geven. In dit jubileumnummer besteden we ook, meer dan normaal, aandacht aan netwerkclubs. Zij krijgen de gelegen- Foto: Kees Bennemci heid zich voor te stellen. Want wat in de afgelopen tien jaar wel is gebleken: het slagen van een onderneming hangt voor een groot deel af van het netwerk dat de ondernemer kan ge bruiken In de laatste maand van het jaar kij ken we natuurlijk ook terug- en voor uit. Dat doen we met een aantal men sen, die daadwerkelijk iets te vertel len hebben in de ondememerswe- reld. Aad Ouborg bijvoorbeeld. Ver kocht dit jaar zijn Princess, maar heeft nog volop plannen. Peter van der Velden, beschrijft de samenwer king in West- Brabant. Rob Fran ken, bestuursvoorzitter van het ROC West- Brabant, geeft een inzicht hoe het is gesteld met het beroepsonder wijs. Peter Swinkels, voorzitter van de Bra bants Zeeuwse Werkgeversvereni ging BZW geeft in een interview aan waar de belangen van Zuidwest ne- derland liggen. En in Zeeland spra ken we met Commissaris van de Ko ningin Karla Peijs en gedeputeerde Marten Wicrsma. Onder meer over de toekomst van Zeeland. Kortom, een wat dikker nummer dan normaal en ook iets feestelijker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 114