Eeuwige jeugd van een duizendpoot Gordon op zoek naar God kijktip kijken luisteren Felix Meurders is vandaag voor het laatst te zien als presentator van Kassa. De man die niet ouder lijkt te worden, gaat zich volledig richten op zijn eerste liefde: radio. „Stoppen met werken? Ik moet er niet aan denken." door Ivar Hoekstra 'Ik ben trots op wat wij met Kassa bereikten zondag, 21.55 uur Omdat ik toch al een tijdje bezig ben in Hilversum en verschillende dingen deed, merk ik dat er een generatie met mij is meegegroeid. Die luisterden als tiener naar de radio toen ik pro gramma's als Rock 'n roll methode, Gesodemeurders en de Nationale hit parade presenteerde/Ik drukte er mijn eigen stempel op, omdat ik mijn mening verkondigde. „Als ik een plaat vreselijk vond, zei ik dat. Kwam het platvloerse Puntje erin, puntje eruit van de Slij pers voorbij, dan zei ik: 'zet u de ra dio maar even uit.' Of ik draaide een plaat die mij écht raakte twee keer achter elkaar. Steve Winwood met While you see a change, gewel dig nummer. Nee, dat zou nu niet meer kunnen. Daar is het format te dwingend voor. „Ik had en heb denk ik een soort zesde zintuig voor goede popnum mers. Zo hoorde ik in 1977 op de Belgische radio het nummer Meis jes van Raymond van het Groene- woud. Die was bij ons nog onbe kend. Reed ik naar Hasselt voor de single, zodat ik die kon draaien in mijn programma. Het begin van Raymonds succes in ons land. „Nee, ik ben niet nostalgisch inge steld. Blijf niet hangen in wat is ge weest. Ik heb jarenlang samen met Koos Postema met veel plezier Langs de Lijn gedaan, volg het voet bal nog steeds op de voet, maar hoef het niet zo nodig meer te ver slaan. Ik ben een man van afwisse ling. Wil nieuwe wegen inslaan. Dat deed ik dan ook regelmatig. Ja, ik ben 64. Zie ik er veel jonger uit? Dank je. Nee, ik doe daar echt niets voor. Laat mijn lippen niet bijspuiten, wenkbrauwen niet lif ten en sleutel niet aan mijn grote aren. Ik sport zelfs niet. Misschien geert gaven wij mensen een po dium die alles al geprobeerd had den, maar nergens gehoor kregen in hun conflict met de media. „Dat ik na ruim 21 jaar met Kassa stop, heeft niks te maken met het feit dat ik het programma moe zou zijn. Integendeel. Voor de zo mer kreeg ik een prachtig aanbod om in het nieuwe seizoen dage lijks een programma op Radio 1 te presenteren. Zei ik onmiddellijk 'ja' tegen. Mijn sociale leven zou ik dan alleen nog op zondag kunnen plannen. Dus koos ik voor meer vrijheid in het weekeinde. Al is dat relatief, want zaterdagmiddag blijf ik met Dolf Janssen Spijkers met koppen op Radio 2 presenteren. „Kassa zal ik zeker blijven volgen, maar lang niet altijd. Het is mijn kindje, dat volwassen is geworden. Bovendien heb ik alle vertrouwen in mijn opvolger Brecht van Hui ten. Ze zat ook in de redactie van Spijkers met koppen. Brecht kan pri ma presenteren en is journalistiek- inhoudelijk erg sterk. Ik ga me nu volledig richten op mijn eerste lief de, radio. Prachtig medium. Sinds ik in 1953 als jongetje het verslag Van de watersnoodramp hoorde, ben ik er aan verknocht. „Of ik aan stoppen denk? Nee. Waarom zou ik? Dit werk vind ik veel te leuk. En volgens mij is er nog geen sprake van Meurders- moeheid bij het publiek. Hoe dat komt? Geen idee. Misschien om dat ik journalistiek integer ben en geen show van mijn programma's maak. Nee, achter de geraniums kruip ik voorlopig niet. Maar goed ook. Vooral voor de geraniums. Ik ben vrij slordig in water geven." Ê$i Kassa. Vandaag (zaterdag) op Nederland 1 om 18.55 uur. V\r Reageren? redactie.media@wegener.nl is het een bepaald gen waardoor ik jonger oog. Puur geluk. Al zal het feit dat ik nog vol in het leven sta en nieuwe ontwikkelingen op de voet volg, er mee te maken heb ben. Daardoor voel ik mij in ieder geval absoluut niet oud. Ben in ge dachten nog steeds 38. Hoewel ik dondersgoed weet dat ik daar niet meer voor door kan gaan. „Nog elke dag verwonder of erger ik mij over dingen. Dat houdt de geest scherp. Ik heb een sterk ont wikkeld rechtvaardigheidsgevoel. Als wij willens en wetens belazerd worden, kan ik erg pissig worden. Dat er in de Nederlandse horeca nog steeds geld wordt gevraagd voor water bijvoorbeeld. Terwijl je in de VS en Frankrijk meteen bij binnenkomst een gratis kan kraan water geserveerd krijgt. „In Kassa zetten we dit soort erger nissen om in daden. Daar beleef ik enorm veel plezier aan, ben ook trots op wat wij met het program ma bereikt hebben. Om in wantoe standen te duiken met een team en dan zien dat het tot structurele veranderingen leidt, geeft een ont zettend bevredigend gevoel. Ja, ik voel mij al jaren meer journalist dan dj. Ben behoorlijk perfectionis tisch, als ik in een onderwerp duik, wil ik er ook alles van weten. „In De leugen regeert, dat negen jaar op de buis was, hielden wij de media scherp. Wat mij opviel, was dat schrijvende journalisten moei te hebben voor de camera hun ver haal te doen. Het zijn doorgaans geen begenadigde sprekers en som mige hebben weinig zelfreflectie. Maar als je over anderen in je krant oordeelt, moet je ook zelf kunnen incasseren. In De leugen re- Grote foto: Felix Meurders anno nu. „Ik ben niet nostalgisch ingesteld." foto Jeroen Jumelet Kleine foto: In 1978 interviewt Felix Meurders PvdA'er Joop den Uyl. foto Frits Widdershoven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 101