(UU Sneeuw en zon, 2° Wietpas komt stap dichterbij 33 auto MAASTRICHT Hof oordeelt dat weren buitenlanders uit coffeeshop niet in strijd is met Europees recht Vibrator en glijmiddel in kerstpakket Automobilist gepakt na doorrijden Man van staal Politie zoekt hulp bij oplossen inbraken Zuid-Holland zegt dag tegen strippenkaart Mazda 5 is slim er. ere handig WALCHEREN Hoogopgeleide vrouw vindt moeilijk een man van niveau Boere vindt De Boer een echte winnaar VRIJDAG 17 december 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 296 - los nummer €1,55, Vandaag bij uw krant de bijlage: NOORDWOLDE - Het bedrijf Polyvi- sion in het Friese Noordwolde heeft in het kerstpakket van zijn vrouwelijke werknemers dit jaar tussen de nootjes en de wijn een vibrator gestopt. De mannen vonden op hun beurt een tube glijmiddel. Het bedrijf stoffeert, heeft een lijmspuiterij en een naaiatelier. Volgens directeur Robert Moer man gaat het om een grapje. „Ik heb ze zes jaar geleden ook al eens in het pakket gedaan en de men sen zeiden hier dat die waren ver sleten." Het personeel, dat bestaat uit tien vrouwen en zestien mannen, kon de grap wel waarderen, aldus Moerman. OVEZANDE - Een 65-jarige man uit de gemeente Borsele is gisteren rond 18.00 uur in zijn woning aan gehouden. De man was gistermid dag betrokken geweest bij een on geval op de Kolaardsweg in Ove- zande. Vermoedelijk is hij met zijn auto tegen een 17-jarige fietser uit Borsele aangereden. In eerste in stantie was hij gestopt en naar het slachtoffer gelopen. Kort daarna reed hij toch weg zonder zijn gege vens achter te laten. De fietser raakte bij het ongeval gewond en is met onbekend letsel overge bracht naar het ziekenhuis. Een omstander kon aan de polite informatie geven over de doorgere den automobilist, die kort daarna kon worden aangehouden. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 11688 555530" AMSTERDAM - De wietpas is niet in strijd met Europese regels. Niet- Nederlanders mogen uit coffee shops worden geweerd. Dit heeft het Hof van Justitie van de Europe se Unie gisteren bepaald in een ge schil tussen de gemeente Maas tricht en Mare Josemans, een cof feeshophouder uit die stad. Maastricht sloot zijn coffeeshop Easy Going in 2006, toen daar klan ten van buiten Nederland waren aangetroffen. Sinds 2005 mag dat niet meer van de gemeente. De Raad van State zal hierover nog uit spraak doen, maar vroeg alvast aan het Europese Hof of de Maastricht se regels conform de Europese zijn. Volgens Josemans worden EU-bur- gers ongelijk behandeld. Ook zou een verkoopverbod van wiet aan niet-ingezetenen in strijd zijn met het vrije verkeer van goederen en diensten binnen de EU. Maar vol gens het Hof kan Josemans zich hier niet op beroepen, omdat het gaat om verboden middelen. Ook zijn de regels voor het Hof te billij ken omdat drugstoeristen veel over last veroorzaken. De uitspraak van het Hof vergroot de kans van slagen van de wietpas. Het kabinet wil dat coffeeshops be sloten clubs worden die alleen toe gankelijk zijn voor meerderjarige Nederlanders met zo'n pas. Burgemeester Jan Lonink van Ter- neuzen pleitte jarenlang tevergeefs voor de invoering van een wietpas. „Vier jaar bleek het onmogelijk om dat het in strijd zou zijn met het Europese recht, nu blijkt het geen probleem. Prima, maar het is voor ons in Terneuzen een beetje mos terd na de maaltijd. De maatrege len, die we de enige overgebleven coffeeshop Miami hebben opge legd, blijken te werken. Geen wiet pas, maar een vingerscan en een beperkte hoeveelheid wiet (twee gram) per bezoeker. Het blijkt, ze ker voor Franse drugstoeristen, niet lonend om voor twee gram he lemaal naar Terneuzen te rijden." GOES De Zeeuwse politie roept de hulp in van inwoners om iets te doen aan de golf aan woninginbraken van de afgelopen maanden. Sinds oktober is er bijna driehon derd maal ingebroken. De politie heeft tot nu toe geen enkel idee wie verantwoordelijk is voor die inbraken. Daarom hoopt het korps dat inwoners direct de politie insei nen als ze iets verdachts zien. pagina 2 en 3: Zeeland gaat gebukt onder inbrakengolf pagina 3: commentaar DEN HAAG De strippenkaart is vanaf 3 februari niet meer geldig in Zuid-Holland. Dat meldde minister Melanie Schultz van Haegen (Infrastruc tuur) gisteren. Zuid-Holland is daarmee de eerste provincie waar in tram en bus niet meer met de strippenkaart kan worden betaald. NEW YORK - Een bouwvakker kijkt naar de skyli ne van New York, terwijl hij bezig is met de con structie van de 52e verdieping van het One World Trade Center. Op de achtergrond prijkt het Empire State Building. De bouwvakkers zijn op de helft van de toren, die naar verwachting in 2013 klaar is. Het One World Trade Center wordt het centrale gebouw van het nieuwe World Tra- de Center in New York, waarvan de oorspronkelij ke gebouwen zijn ingestort na de terroristische aanslagen op 11 september 2001. foto Mark Lennihan/AP Wietpas leidt tot meer straathandel reageer op www.pzc.nl UW reacties: 576 Winkelen op 26 december verpest de kerstsfeer ee*i9HHHB9R 71

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1