81 buitenland Ex-minister krijgt klappen in Athene Topvoordeel MAROKKO Turkse officieren in beklaagdenbankje Politie VS is op zoek naar overvaller casino Optimisme steekt kop op in formatie België Time: Zuckerberg persoon van 2010 Bouterse ontslaat minister grondzaken Moreno: dagvaarding prominente Kenianen Massale arrestatie om etnisch geweld SCHULDENCRISIS Algemene staking in Griekenland donderdag 16 december 2010 LAS VEGAS De Amerikaanse autoriteiten heb ben gisteren de jacht geopend op een man die voor ten minste ander half miljoen dollar aan chips heeft gestolen in een casino in Las Vegas. De dief liep, gewapend met een pis tool, in een motorpak en met een helm op het Bellagio binnen, roof de de chips van een tafel en ging er vandoor op een motorfiets. De poli tie verdenkt de man ervan al eer der een casino te hebben beroofd. BRUSSEL Er lijkt schot te komen in de kabi netsformatie in België. Nadat dins dag de vier Vlaamse partijen die praten over een nieuwe regering, zich positief uitlieten over een com promistekst, reageerden gisteren ook hun drie Franstalige gespreks partners welwillend. „Een goede basis om te werken", aldus Elio Di Rupo van de Franstalige socialis ten. NEW YORK Mark Zuckerberg (26), de oprichter en directeur van de sociale net werksite Facebook, is door Time Magazine verkozen tot 'Persoon van het Jaar 2010'. De 'Persoon van het Jaar' is degene die het nieuws en de cultuur het afgelopen jaar het meest - in positieve of negatie ve zin - heeft beïnvloed. Eerder kre gen Barack Obama, Vladimir Poe- tin en Bono de onderscheiding. PARAMARIBO De Surinaamse president Desi Bou terse heeft de minister van Ruimte lijke Ordening, Grond- en Bosbe heer, Martinus Sastroredjo, giste ren ontslagen. De bijvrouw van de minister heeft samen met familie leden en vrienden zo'n 8000 hecta re grond aangevraagd. Dat is tegen de afspraak. De minister houdt vol dat hij daarvan niet op de hoogte was. DEN HAAG Vicepremier Uhuru Kenyatta en vijf andere prominente Kenianen moeten voor het Internationaal Strafhof (ICC) verschijnen om zich te verantwoorden voor misdaden tijdens het grootschalig geweld na de presidentsverkiezingen in het Afrikaanse land van eind 2007. Dat wil ICC-hoofdaanklager Luis More no Ocampo. MOSKOU De politie van Moskou heeft giste ren ruim duizend mensen gearres teerd om etnisch geweld te voorko men. Ook is een aantal wapens in beslag genomen. Vorige week werd een voetbalfan in Moskou gedood door een man uit de Noord-Kauka- sus. Dat leidde tot hevige gevech ten in het weekeinde. Gisteren wil den zowel voetbalfans als moslims een protestmars houden. Algemene staking legt open baar vervoer Griekenland plat. Minister uit vorige regering met stenen en stokken be laagd door demonstanten. 'Economische hervormingen zetten arbeidsverhoudeingen terug in de middeleeuwen.' ATHENE - Een algemene staking in Griekenland heeft gisteren het vliegverkeer, openbaar vervoer en andere openbare diensten stilge legd. Vliegtuigen moesten aan de grond blijven, het openbaar ver voer werd ontregeld en scholen moesten de deuren sluiten. Boze vakbondsleden demonstreerden te gen de een dag eerder goedgekeur de arbeidshervormingen, de bezui nigingen en de toenemende werk loosheid. De Griekse oud-minister Kostis Hatzidakis werd belaagd door on geveer tweehonderd demonstran ten. Ze gooiden met stenen en sloegen hem met stokken. Hatzida kis wist met een bebloed gezicht te ontkomen. Oud-minister Hatzidakis foto AP Hatzidakis was minister van Trans port en van Ontwikkeling in de vo rige, conservatieve regering. Die wordt verantwoordelijk gehouden voor veel economische problemen in Griekenland. De beveiliging in Athene werd gis teren flink opgevoerd omdat er twee demonstraties op de agenda stonden. Vorige protesten mond den veelal uit in geweld en in mei kwamen drie mensen om toen een bank door demonstranten in brand werd gestoken. De algeme ne staking van gisteren is de zeven de dit jaar. door onze correspondent Jessica Maas ISTANBUL - Bloedige aanslagen op drukbezochte moskeeën en musea gecombineerd met het opvoeren van spanningen met buurland Grie kenland door dat land ervan te be schuldigen een Turkse F16 uit de lucht te hebben geschoten. Dit moest leiden tot chaos waardoor het leger genoodzaakt werd de macht te grijpen. Zie hier het scena rio Sloophamer. Niet voor een een nieuwe actiethriller, maar een uit 2003 daterend plan voor een staats greep tegen de islamitische AKP-re- gering in Turkije. Vandaag begint in Istanbul het pro ces tegen de bijna 200 verdachten; bedenkers en potentiële uitvoer ders van Sloophamer, vrijwel zon der uitzondering militairen. Niet eerder zat zoveel legergroen in de beklaagdenbank. En dat ligt gevoe lig in Turkije, waar een permanen te machtstrijd woedt tussen de AKP-regering, justitie en het leger. Het voorheen onaantastbare leger bemoeide zich in het verleden keer Alle lucht-, spoor-, en bootverkeer werd geannuleerd en het verkeer in Athene werd ernstig ontregeld door tijdelijke stakingen in het openbaar vervoer en van taxichauf feurs. Ook journalisten namen deel aan de 24-uursstaking, waar door er gedurende die tijd geen nieuws verscheen op televisie, ra dio en internet. Vandaag worden er geen kranten gepubliceerd. Dinsdag, stemde het parlement voor een pakket hervormingen. Alle oppositiepartijen stemden te gen en stelden dat de arbeidsver houdingen erdoor 'terug naar de middeleeuwen' gaan. Volgens de vakbonden zijn de hervormingen oneerlijk. „Dit beleid verschuift de last van de crisis naar de ruggen van dege nen die weinig verdienen en die van gepensioneerden, het verer gert de recessie en doet werkloos heid toenemen", aldus een van de overkoepelende vakbonden. Dinsdag lag het openbaar vervoer stil als gevolg van een 24-uurssta king. Ook voor vandaag en mor gen staan er stakingen in de ver voerssector gepland. op keer met de politiek en wierp vier keer een regering omver. Een paar jaar geleden was het nog on denkbaar dat hooggeplaatste officie ren voor een 'burgerrechtbank' zou den verschijnen. Sloophamer is niet het eerste cou peplan dat Turkije schokt. Al sinds 2007 loopt het onderzoek naar het Ergenekon-netwerk. Een ultranatio- nalistische groep - met contacten bij het leger, ambtenarenij en de maffia - die verdacht wordt van po litieke aanslagen en het beramen van een staatsgreep tegen de AKP. Een bootje met asielzoekers nadert te pletter. Eilandbewoners proberen ft/ vliegreis ft/ rondreis per bus verblijf ft/ vele maaltijden ft/ NL-sprekende reisleiding ft/ excursies Vele gegarandeerde vertrekdata zéér scherp geprijsd! Zie www.kras.nl/74728 Zie www.kras.nl/74727 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15.pm of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van \j Arke of X/-reizen Ptijzen zijn p.p., tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskostên en Calamiteitenfpnds. 8-/15-daagse vlieg-/rondreizen 8-daagse rondreis KONINGSSTEDEN VAN MAROKKO v.a. 489 Vertrek: van 2 januari 2011 t/m 30 oktober 2011 inclusief ontbijt, 1 x lunch en 6 x diner! vele gegarandeerde vertrekdata én extra ingekocht tegen vlijmscherpe prijzen! ontdek met KRAS.NL de prachtige koningssteden van Marokko. We bezoeken de meer dan 1000 jaar oude hoofdstad Rabat. Verbaas u over de imposante Bab Mansour van Meknès, de drukke medina van Fès en het fascinerende Marrakech met het unieke Djema el-Fna-plein! 15-daagse rondreis HIGHLIGHTS VAN MAROKKO v.a. 889 Vertrek: van 24 december 2010 t/m 28 oktober 2011 inclusief ontbijt, 1 x lunch en 10 x diner! diverse gegarandeerde vertrekdata! een complete rondreis langs de meest indrukwekkende bezienswaardigheden. Naast de koningssteden zult u ook kennismaken met diverse kasbah's, de Dadèskloof, het Midden- Atlasgebergte en het charmante Essaouira aan de Atlantische Oceaan. waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8