Het Zeeuwse Landschap herstelt Kruisdijkschans dankzij de Nationale Postcodeloterij POSTCODE NATIONALEH A: V HET ZEEUWSE LANDSCHAP Er geldt een maximum aantal deelnemers. LOTERIJ! ES Vindt u het belangrijk dat ons Zeeuwse landschap behouden blijft? Word dan ook donateur of geef een donateurschap cadeau. Kijk op www.hetzeeuwselandschap.nl en meld u aan. De Kruisdijkschans, gelegen tussen Aardenburg en Sluis, is een relict van een fortificatie uit de Tachtigjarige Oorlog. Het maakt deel uit van de tientallen kilometers lange verdedigingslinie in Zeeuws-Vlaanderen, die nu bekend zijn als de Staats Spaanse Linies. In de 18e eeuw werd er op de binnenplaats een landhuis gebouwd en werd Kruisdijkschans in gebruik genomen als buitenplaats. Ongeveer honderd jaar later werd het geheel een boerderij. De originele woning bleef hierbij in stand. Op zaterdag 18 december 2010 is er om 10.00 uur een rondleiding. Kosten 2,- voor volwassenen en 1,- voor kinderen tot 16 jaar. Deelname is gratis voor donateurs van Het Zeeuwse Landschap. Op vrijdag 18 februari 2011 is er om 19.30 uur een lezing in het dorpshuis van Aardenburg. Toegang gratis. Wilt u een van deze of beide activiteiten bijwonen, meldt u zich aan via info@hetzeeuwselandschap.nl of tel. 0113-569110. De Kruisdijkschans is anno 2010 sterk vervallen. Dankzij de Nationale Postcodeloterij kan Het Zeeuwse Landschap dit complex in oude luister herstellen. Niet alleen de gebouwen, maar ook de landschapselementen zoals huisweitjes, knotbomen en hoogstamfruitbomen. Dit zal zorgen voor een versterking van de plattelandsnatuur. Maak kennis met de Kruisdijkschans en zijn bijzondere geschiedenis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 86