Lekker II ID het nieuwe jaar in Uit! 25 donderdag 16 december 2010 Vlissingen, 13.30 uur, Boulevard Bankert bij Stefano's Tegen de achtergrond van de boulevard misschien wel de meest Zeeuwse. Een breed deelnemersveld en carnavaleske sferen zijn ook hier standaard. Gaat gegarandeerd door tot een gevoelstem peratuur van min 10 graden Celsius. www.zvluctoretemergo.nl foto Lex de Meester De grootste, de zotste, de gezelligste. De 'competitie' tussen de nieuwjaarsduiken in Zeeland groeit met het jaar. Evenals het aantal locaties waar stoere mannen, vrouwen en kinderen de dikke winterkleding afwerpen. Eén aspect hebben ze zonder uitzondering gemeen: het nieuwe jaar wordt lekker fris ingeluid. Een greep uit de negen bekendste Zeeuwse strandduikplaatsen op 1 januari. Domburg, 14.00 uur, Strand Noordduine Wie meedoet aan de Nieuwjaarsduik bij Domburg steunt met het inschrijfgeld (2 euro) gelijk de reddingsbrigade. Gekkigheid is troef bij dit evenement. Wie de moeite neemt zich opvallend uit te dossen, maakt kans op een leuk prijsje, www. ro cky p o i nt. n I foto Ruben Oreel Breskens, 12.00 uur Strandpaviljoen 't Halve Maentj'e Wie het niet doet voor het louteren van het lichaam, dan toch zeker voor de gratis erwtensoep en chocolademelk. Een aantal houdt het bij weinig meer dan zwembroek of badpak, maar de nieuwjaarduikers in de monding van de Westerschelde maken er ook graag een verkleedpartij van. foto Peter Nicolai Kortgene, 13.00 uur, strandje De Paardekreek (Veerse Meer) Méér dan alleen een duik in het water. Het evenement krijgt steevast een thema mee, wat voor de deelnemers de leidraad is voor 'gepaste badkleding'. Daarnaast houdt de organisatie graag iedereen op de kant ook bezig met ludieke wedstrij den, zoals kerstboomwerpen. Word je in ieder geval een beetje warm van. foto Rolf de Feijter Westenschouwen, Rotonde, 15.00 uur De Nieuwjaarsduik bij strandopgang de Rotonde bij Westenschouwen (Burgh- Haamstede) wordt voor de 15e keer gehouden. Met doorgaans meer dan vierhonderd deelnemers de grootste in Zeeland. De run in de koude golven wordt ook steevast gevolgd door een talrijk publiek, dat wordt vermaakt door een dweilorkest. De organisatie adviseert deelnemers en publiek op tijd te komen, om zeker te zijn van een parkeerplaats in de buurt. www.nieuwjaarsduikwestenschouwen.nl foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 83