22 donderdag 16 december 2010 - Wie deze weken oplet ontdekt dat niet voor alle feestjes entree wordt gevraagd. Auto showrooms zijn in deze kersttijden extra gastvrij, net als meubelwinkels en tuincentra. Supermarkten halen hun koks van stal. En naar oesters kijken kost ook al niets. Gratis gezelligheid Bij Morres Wonen in Hulst houden ze van kerst. Doe inspiratie op in de sfeervol ingerichte winkel bij de cadeautafels met ideale kerst- en eindejaarsgeschenken. Kinderen (tot en met 11 jaar) kunnen in de Kidsclub aan speciale kerstactiviteiten deelnemen en gratis poffertjes eten. Bij restaurant La Place is een 'Morres-menu' te krijgen voor een voordelige prijs. In het weekend van 18 en 19 december komt Philips een demonstratie geven van Living Ambiance (het juiste licht voor elk moment, met één afstandsbediening). Wie na Kerstmis komt, kan profiteren van speciale acties. Kijk daarvoor op de website. Morres is elke dag open van 10 tot 18 uur, behalve op eerste kerstdag (25 december) en 1 januari. Op 24 december en 31 december gaat de winkel om 16 uur dicht. Morres is gevestigd op het Industrieterrein Tol, Industrieweg 2 in Hulst. www.morres.com Oesterputten, Yerseke Donderdag 23 december is een mooie dag om naar Yerseke af te reizen. Ten eerste vanwege de kerstmarkt die van 14 tot 22 uur wordt gehouden. Vuurpotten en levende kerstmuziek brengen extra sfeer op de braderie. Ook de gewone winkels zijn open, tot 21 uur, want er is een extra koopavond. Kinderen kunnen met een verlichte huifkartocht mee. Een bezoek aan het Oosterscheldemuseum is deze dag gratis. Bezoekers kunnen er een film bekijken over de geschiedenis van de mossel en oestercultuur en genieten van de fototentoonstelling Land en Water. Voor kinderen is er een quiz. Breng zeker ook een bezoek aan de oude oesterputten, waar het in de week voor de kerst topdrukte is. Met man en macht wordt gewerkt om de oesters, waar de putten nu vol mee staan, naar de restaurants te verzenden. En geniet tot slot van het uitzicht bij het monument van de Mosselman, bij de kop van de haven. Tuincentra Wie de kerstsfeer niet goed kan pakken, of juist helemaal in de stemming is, moet dezer dagen zeker een tuincentrum bezoeken. Sommige tuincentra hebben hun winkel in een waar winterwonderland veranderd, met landschappen van treintjes die door de sneeuw ploeteren langs verlichte huisjes, bewegende kerstgroepen, zingende kerstorkestjes en hele kerstboombossen. Intratuin te Koudekerke biedt op 18 december in de kookhoek een demonstratie amuses maken aan. Het publiek mag van het resultaat proeven. Woensdag 22 december kunnen kinderen van 13-16 uur voor 1 euro een kersthanger maken en wordt op de afdeling dieren een demonstratie honden- en kattenvoeding gehouden. workshops zijn voor iedereen toeganke lijk, ook voor belangstellenden die nog nooit een danspas hebben gezet. The Lane; 21.00 uur start workshop, 22.00 uur aanvang party. Zierikzee: Proefduik maken met Schouwse Onderwatersportvereniging Scaldis. Zwembad Onderdak, vanaf 19.30 uur. Zonnemaire: Open huisverkoop van Israëlproducten. In Pastorale aan de I.M. van de Bijlstraat 9. Van 10.00 tot 16.00 uur. Cultureel centrum De Halle, 20.00 uur. Baarland: Minikerstmarkt. Kerk, 13.30-16.00 uur. Goes: Kerstmarkt in het Ambachtscen trum Hollandse Hoeve, 13.00-17.00 uur. Nieuwerkerk: Kerstmarkt in het Ontmoetingscentrum Johanneskerk van de Protestantse gemeente Nieuwerkerk. Van 9.00 tot 14.00 uur. Ouwerkerk: Stevige doorstapexcursie Littekens van de Ramp. Vertrek vanaf parkeerplaats Watersnoodmuseum om 13.30 uur. Renesse: kerstmarkt in het centrum van Renesse vanaf 13.00 uur. Scharendijke: Kerstmarkt in gebouw De Hoeksteen. Van 10.00 tot 17.00 uur. Serooskerke: Excursie Turegluren op Schouwen. Vertrek parkeerterreintje. Sint-Laurens: Stichting Landschapsbe heer Zeeland houdt een workshop Hoe plantje een boom of struik. Na aanmelding ontvangen deelnemers de exacte locatie van de cursus. Bij vorst wordt de cursus verzet naar zaterdag 8 januari 2011. Informatie: Sylvia Tuinder, tel. 0113-23 09 36 en 06-21 57 48 96; e-mail: info@slz.landschapsbeheer.nl. Sint-Laurens, 9.30-12.30 uur. Vlissingen: Gratis kinderkerstfeest met toneelstuk De verjaardag van de Prins. Met medewerking van de clowns Humpie en Dumpie. OP PAD DONDERDAG 16 DECEMBER 's-Heer-Arendskerke: Bijeenkomst over de flight simulator computerspelen van computervereniging HCC Zeeland, dorpshuis Arendhuis, 20.00 uur. VRIJDAG 17 DECEMBER Middelburg: Oud-Hollandse Volkskerst zang met medewerking van het Christelijk Samengesteld Mannenkoor Zeeland o.l.v. Ron van Ommen. Verder treden op jongenssopraan Levi Hoogerwerf, trompettist Jantine Kalkman en de organisten/pianisten Peter Wildeman en Martin Weststrate. De organisatie berust bij Omnis Cantare. Nieuwe Kerk, 19.30 uur. Goes: Multicultikookpunt, Stichting Variant Goes. Aanmelden: info@variantgoes.nl of 06-30467247. Inloophuis De Oase, Rooseveltlaan 87, 18.30 uur. Oostburg: Dansschool Step into Salsa houdt samen met Penny Lane een salsaparty. Voorafgaand aan het feest zijn er workshops salsa en merengue. Deze ZATERDAG 18 DECEMBER Axel: Piet Brakman presenteert zijn nieuwe cd, Twee polders ver.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 80