binnenland 7 onderzocht Ook detailhandel opent deuren op tweede kerstdag 'Meer begeleiding vergroot kans op beter bestaan' L donderdag 16 december 2010 Vraag nü vrijblijvend ons nieuwe Tulp Magazine aan op www.tulpkeukens.nl 'We hebben nooit een verklaring over de reden van de arrestatie gekregen, maar we zijn bang dat het destijds al een reden voor grote verontrusting was.' Evija Ruditze, Lets coördinator Europese uitwisselingsprogramma's Actie is geldig bij aankoop van een nieuwe Tulp Keuken vanaf €7 000.- netto verkoopprijs. Actievoorwaarden op verkooppunt onder nummer TKA,25.12.10 Pedofielennetwerken Gisteren bleek dat pedofielenvere niging Martijn actief adverteerde op de website van de Amsterdam se verdachte en zijn echtgenoot. Ook was de echtgenoot lang lid van de vereniging. Dat blijkt uit een reportage van EenVandaag. In reactie hierop zegt letselschadeju rist Yme Drost uit Hengelo dat dit de aangifte ondersteunt die hij een halfjaar geleden tegen Martijn deed. Drost staat de ouders bij van een driejarig slachtoffertje van pe dofiel, verzamelaar van kinderpor no en de voor doodslag veroordeel de Geert B. De website Martijn moet per direct uit de lucht ge haald worden, zei PvdA Kamerlid Khadidja Arib gisteren. Gisteren werd ook duidelijk dat jus titie een 37-jarige man uit Krom menie verdenkt van het seksueel misbruiken van een 14-jarige jon gen in Brazilië. Ook zou de man de beheerder zijn van een forum op internet waar pedofielen elkaar ont moeten en materiaal uitwisselen. Dat maakte Eurojust, het Europese agentschap voor justitie in Den Haag, gisteren bekend. O Op dezelfde bijeenkomst werd de ontmanteling van een internatio naal pedofielennetwerk bekendge maakt. De pedofielen maakten ge bruik van een online prikbord met de naam Lost Boy (verloren jon- gen). zie onze website:binnenland PvdA-Kamerlid Arib wil een on derzoek naar Martijn. DEN HAAG - Sociale diensten zou den mensen die ze aan werk heb ben geholpen langer moeten bege leiden. Op die manier hebben mensen die uit de armoede ko men meer kans op een beter be staan. Dat zegt socioloog Erik Snel van de Erasmus Universiteit Rotter dam, in reactie op een rapport over armoede in Nederland. Uit het rapport van het Centraal Bu reau voor de Statistiek (CBS) en het Sociaal Cultureel Planbureau (SCP) blijkt dat armoede in Neder land het afgelopen jaar is toegeno men. „Nu trekken sociale diensten hun handen van iemand af zodra die een baan heeft gevonden. Het is be ter om er nog een jaartje mee door te gaan", zegt Snel. Volgens hem kan langdurige begeleiding voorko men dat mensen binnen korte tijd weer op straat komen te staan. De Raad van Kerken herkent zich in het rapport van het SCP. Vol gens de werkgroep 'Arme Kant' van de Raad leeft ongeveer 10 pro cent van de Nederlandse bevol king onder de armoedegrens. U vindt onze showrooms in: •Amersfoort Amsterdam Drachten Goes Heerhugowaard Rijssen Rotterdam Veendam Veenendaal Velserbroek Woerden DEN HAAG - Goed nieuws voor wie met de kerst niet de hele tijd bin nen wil zitten: in binnensteden, plattelandsgemeenten en zelfs klei ne kernen kunnen mensen twee de kerstdag shoppen. Verleden jaar waren op die dag veel super markten geopend voor degenen die nog wat extra boodschappen wilden inslaan, maar dit jaar halen ook mode- en schoenenzaken de deur van het slot. In Amsterdam en Rotterdam ge beurt dat op grote schaal. Vorig jaar waren in de hoofdstad al enke le grootwinkelbedrijven open, zo als C A, De Bijenkorf en V 8c D. Er kwam veel publiek op af Dit heeft kleinere ondernemers aange spoord om dit jaar mee te doen. De situatie in de Maasstad is vrij wel identiek. Brancheorganisatie CBW-Mitex, voor ondernemers in wonen, mo de, schoenen en sport, en Detail handel Nederland kunnen geen precies overzicht geven van de si tuatie in Nederland. In gemeenten waar winkeliers doorgaans werk maken van de koopzondagen, zijn ook op tweede kerstdag veel win kels open. Maar soms geldt dat lou ter voor meubelboulevards, tuin centra en bouwmarkten. Maar ook in plattelandsgemeenten en kleine kernen gaan de winkels open. Volgens CBW-Mitex willen onder nemers - gelet op de crisis - graag wat extra's in het laatje hebben. In de stad Groningen is de animo om het winkelend publiek op tweede kerstdag tegemoet te ko men tamelijk gering. De midden stand in Appingedam is daarente gen wel actief. De bedrijvigheid onder winkeliers in Limburgse ste den en dorpen is ook vrij groot. In de provincie Utrecht lijken niet veel ondernemers van zins om op tweede kerstdag in de benen te ko men. In Zeeland lopen de onder nemers ook niet warm voor een extra opening op tweede kerstdag. Op koopzondagen.net is te achter halen of winkelen in de omgeving mogelijk is op tweede kerstdag. foto Evert Elzinga/ANP noemd in verband met de praktij ken van twee veroordeelde crimi nelen. Deze twee gebruikten de server van een van de webhosting- bedrijven waarvan Tenters me de-eigenaar was. Toen deze fraude aan het licht kwam, werkte de Let wel mee en voorzag de politie van informatie. Over zijn rol in de straf zaken wilhij nu niets zeggen, maar het is opmerkelijk dat hij vol uit wordt genoemd in de dossiers. gezien achter de coderingstechnie ken van de verdachte, zijn boezem vriend, duistere contacten te heb ben. Hij houdt zich momenteel schuil. De Nederlandse politie zou echter meer van hem willen we ten, bijvoorbeeld over de inventie ve manier waarop door zijn vriend pornografisch materiaal werd ver sleuteld en verkocht in de VS. Ten ters blijkt zelf omstreden te zijn ge raakt, toen hij door de FBI werd ge-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7