Dan liever de I Uk* 11L in 21 donderdag 16 december 2010 lucht De meeste vuurwerkafstekers reserveren hun pakketten ruim vantevoren. Wie nog een bijzondere knal of kleur aan de oud- nieuwnacht wil toevoegen, vindt op deze pagina vijf vuurwerkverkopers die net iets anders in de aanbieding hebben. Voor de echte liefhebber, om het begin van het nieuwe jaar een persoonlijk tintje te geven. Zeeuwse knallers Vuurwerk dat de Zeeuwen in het hart raakt: dat wilden Carlo Rotte uit Meliskerke en Peter Traas uit 's-Gravenpolder van Vuurwerkpaleis Zeeland. Ze bedachten vier oer-Zeeuwse varianten: de Storm- Vloed-Kering, twee viskotters, de Arnemuiden 2015 en de Yerseke 2025 met in hun ruimen een 78-schots cake met speciale effecten, en Zeeuws Dynamiet. Volgend jaar komen daar wellicht de vuurtoren van Westkapelle en de Lange Jan in Middelburg bij, vertelt Rotte. Van €15,15 tot €104,03 www. vu u rwe rk-zee I and.nl foto Lex de Meester Voetbalvuurwerk Fun for fans bestaat al langer, maar tot nu toe wilde Delta Warenhuis in Renesse de vuurwerklijn niet in huis hebben. Ronald de Munnik: „Tot nu toe weigerde Ajax medewerking; dat vonden we niet eerlijk. Voetbalfans willen wel hun club kunnen aantreffen." Dit jaar wilde Ajax wel en dus is er nu een siervuurwerkpakket en een feestpakket (knalerwten, sterretjes, partypoppers) van Feijenoord, PSV en de Amster damse club. Af te steken in volgorde van de rugnummers, met effecten in de clubkleu ren. Volendam en Heerenveen zijn ook op de markt, maar van gering belang voor de Zeeuwse afzetmarkt, meent De Munnik. €9,99 en €39,95 www.deltavuurwerk.nl foto Dirk-Jan Cjeltema Verrassingsontploffing Een mysterieus zwart doosje zonder enige aanduiding of uitleg, maar het is razend populair: de Mystery Box. Wat er in zit, is geheim, maar Petra Geelhoed van Vuurwerkmagazijn XXL (ofwel Koster in Axel) weet wel iets: „Een groep vuurwerkfanaten uit het hele land is gevraagd wat zij het mooiste vuurwerk vinden. Die selectie is in het doosje gestopt. Het is de keuze van de echte fijnproever." 14,95, maar via twitter en hyves is een kortingscode op te sporen waardoor de box 9,99 kost. V. www.kosteraxel.nl V foto Peter Nicolai Buurtvuurwerk Leen Tichem van Kantoorboekhandel Dieleman inTholen ziet veel in het nieuwe Straatpakket: ontworpen om gezamenlijk met buren af te steken. De saamhorigheid begint vanzelf bij het afhalen van het pakket gevariëerd siervuurwerk. Dat weegt veertig kilo en moet dus met vier volwassenen worden afgehaald, aangezien de wet niet toestaat dat je meer dan tien kilo per persoon meeneemt. 450,- euro, www.dieleman-tholen.nl foto Willem Mieras Jayden-vuurpijl Rob en Jolanda Faase uit Heinkenszand verkopen een bijzondere vuurpijl: de Jaydenpijl. Van elke verkochte pijl gaat 50 cent naar een onderzoeksfonds voor kinder-neuroblastoomkanker. Jayden is vorig jaar aan deze ziekte gestorven, 2 jaar en elf maanden oud. „Zo klein als hij was, Jayden vond vuurwerk helemaal geweldig. Dit jaar is het nog een gangbare pijl, maar voor volgend jaar laten we een speciale pijl ontwerpen, in geel en blauw, de kleuren van de stichting." €2,45 www.handelstunter.nl foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 79