Deze tijd moet Klinken i 2o uil f AD-MOS AM WEIHNACHTSORATORIUM donderdag 16 december 2010 K ASOKEKSEltei.E Geen koor laat zich onbetuigd in de aanloop naar Kerst. Tientallen Zeeuwse concerten in kerstsfeer staan er deze en komende week op het programma. Een keuze uit het rijke aanbod. Ceremony of Christmas Carols De Ceremony of Christmas Carols is een oude Engelse traditie. Toch proberen de organisatoren van de Zierikzeese editie het jaarlijks een eigen kleur te geven. Deze keer staan de liederen centraal die oorspronkelijk niet van Engelse bodem afkomstig zijn. Deze worden uitgevoerd in de oorspronkelijke taal, zoals Frans, Duits, Latijn, Spaans en Nederlands. Michiel de Zeeuw en Mar van der Veer schreven voor deze gelegenheid ook een nieuwe carol: 'Het donker huist in deze nacht'. Ceremony of Christmas Carols, vrijdag 17 december, Nieuwe Kerk, Zierikzee, 20.00 uur. Vlissingse Oratorium Vereniging In 1949 voerde de Vlissingse Oratorium Vereniging het oratorium Paulus van Felix Mendelssohn Bartholdy uit onder leiding van medeoprichter Jan Kuiler. Nu, ruim zestig jaar later, gebeurt dat voor de tweede keer, ditmaal gedirigeerd door Pim Overduin. De Paulus is een groot romantisch oratorium. De solisten zijn Caroline Erkelens (sopraan), Eline Harbers (mezzo-sopraan), Frank Fritschy (tenor) en Hans Voschezang (bas). Jos Vogel bespeelt het orgel. RBO Sinfonia begeleidt het koor. Vlissingse Oratorium Vereniging, zaterdag 18 dec., Sint Jacobskerk, Vlissingen, 19.30 uur. Zeeuws Mannen Ensemble DEV Het Zeeuws Mannen Ensemble heeft dit jaar voor haar kerstconcert een welbekend koor uitgenodigd: Door Eendracht Verbonden (DEV) uit Kampen, opgericht door de twee jaar geleden overleden organist/dirigent Klaas Jan Mulder. Diens opvolger, Gerwin van der Plaats, is verder gegaan met de stijl en het repertoire van Klaas Jan Mulder. Het Zeeuws Mannen Ensemble, opgericht in 2003, staat onder leiding van Jan van den Bos. Zeeuws Mannen Ensemble Sr DEV, vr 17 dec., Grote of Maria Magdalenakerk, Goes, 20.00 «pai Collegium Ad Mosam Barokensemble Collegium Ad Mosam was in oktober een van de smaakmakers tijdens het Festival van Zeeuwsch- Vlaanderen. Nu komt het gerenom meerde gezelschap terug, om in de basiliek van Hulst - misschien wel de mooist denkbare concertlocatie - het Weihnachtsoratorium van Bach uitte voeren. De solisten zijn Hermann Oswald (evangelist-tenor), Hannah Morrison (sopraan), Christa Pfeiler (alt) en Michiel Meijer (bas). Collegium Ad Mosam, zaterdag 18 december, H. Willibrordusbasiliek, Hulst, 20.15 uur. 18 december 2010 Hulst, H. Willibrordusbasiliek 20.15 uur Tickets: VW Hulst i T 0114 315221 i www.theaterverkoopzeeland.nl «.>>- op concertlokatie vanaf 19.45 uur Mw Cantates 1, 2, 5 en 6 Johann Sebastian Bach BAROKENSEMBLE COLLEGIUM AD MOSAM O.L.V HUUB EHLEN -teen provincvê iin"t3urp VRIJDAG 17 DECEMBER Goes: Zeeuws Mannen Ensemble brengt met gastkoor Door Eendracht Verbon den (DEV) kerstrepertoire ten gehore. Maria Magdalenakerk, 20.00 uur. Zierikzee: Ceremony of Christmas Carols, met het Thomaskoor, het middenbouwkoor en ensemble Feeling van de CSG Prins Maurits uit Middelhar- nis. Nieuwe Kerk, 20.00 uur. ZATERDAG 18 DECEMBER Hulst: Barokensemble Collegium Ad Mosam voert Bachs Weihnachtsorato rium uit, met tenor Hermann Oswald als evangelist. Willibrordusbasiliek, 20.15 uur t. Middelburg: Madrigaalkoor van de Zeeuwse Muziekschool zingt Christmas carols en ander winterliederen. Drukkerij, 15.00 uur *Het Grootkoor Zeeland zingt o.l.v. Etty van der Mei en Nan van Groeningen bekende kerstwerken en Christmas Carols. Nieuwe Kerk, 20.00 uur. Noordgouwe: Kerstconcert door ensemble Lacrime Amorose van de Stichting Kamermuziek Schouwen- Duiveland. Driekoningenkerk, 20.00 uur. Renesse: Schouws Kamerkoor geeft o.l.v. Wim Boer kerstconcert, m.m.v. sopraan Marianne Boer en harpiste Carla Bos. Jacobuskerk, 19.30 uur. Terneuzen: The Soweto Spiritual Singers verzorgen de kerstspecial Joyl. Scheldetheater, 20.00 uur. Vlissingen: Vlissingse Oratorium Vereniging voert o.l.v. Pim Overduin Paulus van Felix Mendelssohn Bartholdy uit. M.m.v. Caroline Erkelens (sopraan), Eline Harbers (mezzo-sopraan), Frank Fritschy (tenor), Hans Voschezang (bariton), Jos Vogel (orgel) en RBO Sinfonia. Sint Jacobskerk, 19.30 uur. Wolphaartsdijk:Samenwerkingsorkest Advendo-EMM Wolphaartsdijk/ Kortgene verzorgt kerstconcert onder het motto The Spirit of Christmas. Het orkest staat onder leiding van Mathieu van Duiven. Speciale gast is Anja KopmeJs. Dorpshuis De Griffioen, 20.00 uur. ZONDAG 19 DECEMBER Domburg: Brassband Apollo geeft kerstconcert, m.m.v. Juliette de Visser op panfluit en Matty Moens op gitaar. Zaal Schuttershof, 15.30 uur. Heinkenszand: Kerstconcert van close harmony ensemble Art of Voices, o.l.v. Rob Meyboom. De Stenge, 14.30 uur. Kloetinge: Brassband Excelsior Kloetinge o.l.v. Bart Van Neyghem geeft Zeeuws Vocaal Ensemble Onder leiding van dirigent Kees van Eersel brengt het Zeeuws Vocaal Ensemble een gevarieerd programma met zestiende- eeuwse Latijnse kerstmotetten, Duitse motetten uit de streek rond Bach, Oud-Hollandse kerstliederen in een bewerking van Van Eersel en romantische kerstliederen van Max Reger. Hoogtepunt is de uitvoering van de 'Ceremony of Carols' van Benjamin Britten, een reeks vrolijke Engelse kerstliederen voor vrouwenkoor. De bekende harpiste Lenie de Meij zorgt voor de begeleiding. Zeeuws Vocaal Ensemble, donderdag 23 december, Maartenskerk, Wemeldinge, 20.00 een kerstconcert met als gastsoliste Ellen Schafraet op harp. Zij zal ook twee solisten van de brassband begeleiden: Cindy de Klerk op bugel en Rob Geervliet op euphonium. Geerteskerk, 16.00 uur *Vocaal Ensemble Musica Cordis verzorgt kerstconcert jn de Engelse traditie van het Festival of Lessons and Carols. Geerteskerk. 20.00 uur. Oost-Souburg: Gemengd koor De Ruyterstadsingers o.l.v. Bea Zwadlo geeft een kerstlunchconcert. M.m.v. Bram Beekman op orgel en piano en de solisten Kasia Grochia (sopraan) en Peter Wondergem (bas). Historische kerk, 11.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 78