voor in de kerstvakantie uit 19 donderdag 16 december 2010 m sï asia eoos o BARHEI. ÜUSfÊRS Jussi Adles-Olsen Jussi Adler-Olsen is wel omschreven als het Deense antwoord op Stieg Larsson. Hij schreef drie boeken over de afdeling Q van de Kopenhaagse politie ('onopgeloste zaken'): - De vrouw in de kooi - De fazantenmoordenaars - Noodkreet in de fles De boeken beschrijven de jacht van brigadier Carl Mork en zijn assistent Assad naar meedogenloze criminelen. Mork is een man van onconventionele politiemethodes, die binnen het korps niet door iedereen worden gewaardeerd. Hij woont samen met een stiefzoon, een mollige homoseksuele huisvriend die het huishouden runt en hij worstelt met een politiezaak uit het verleden, waarbij één collega om het leven kwam en een ander vrijwel volledig verlamd raakte. Adler-Olsen heeft een directe schrijfstijl en werkt knap toe naar het plot. Echte pageturners voor lange avonden. Ab van der Sluis, chef nieuwsdienst Der Baader Meinhof Komplex De dvd Der Baader Meinhof Komplex. Omdat ie nog beter is dan het boek en dat is al supergoed. Miriam van den Broek, regioverslaggever Walcheren Keith Richards: Life Met stip bovenaan, heb het net uit: Life, de autobiografie van Keith Richards. Waarom: omdat alles wat je verwachtte te lezen van The Stones en Richards er in staat, alleen nóg erger. Richards werd als schooljongetje op weg naar huis dagelijks afgetuigd. Jagger is high-class, Richards is arbeiderszoon. Deze twee thema's komen in zijn hele leven en dus ook in het boek steeds terug. Seks, drugs rock roll en ook nog onverwacht veel geweld. Als meneer het zoveelste feestje zijnent ere zat is, schiet ie een paar keer in de vloer. Tuig, maar getalenteerd tuig, dat wel. Ton van den Nouweland, chef regioredactie Schouwen-Duiveland Popgeschiedenis en schelmenroman in één boek vervat. Gezien het belang van Keith Richards voor de Rolling Stones en van de Rolling Stones voor de muziekgeschiedenis is dit boek verplichte kost voor elke muziekliefhhebber - ook voor de Beatlesfan. Bovendien is het door alle verhalen over drugs, drank, ruzies en vriendschap ook een boek over een 'boefje', waarvoor de basis al is gelegd in zijn arme jeugd in Londen. Zeeuwse Ridders Zeeuwse Ridders van Jacomien Kodde Dé grote verrassing tijdens Film by the Sea dit jaar. Wonderschone, bijna poëtische documentaire over de bekoring van het rijden, met memorabele verhalen, prachtige beelden en een glansrol voor speaker Lein de Wolf. Rolf Bosboom, algemeen verslaggever .7 ZIJN F frW 's Moeder Registratie van een toneelstuk van Maria Goos en Marcel Musters. De VPRO produceerde de dvd van een voorstel ling in een Gronings dorpshuis. Het publiek - iedereen heeft wel wat met zijn moeder - wordt ook geïnterviewd. Mooie vertelling, vol herkenbaarheden, van moedergedragingen. Universeel dichtbij, als zoiets kan. In smakelijk Brabants. Mooi cadeautje aan je moeder. Maria heeft nog de goeie naam voor het seizoen ook. Claudia Sondervan, regioverslaggever Bevelanden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77