181 uit Graham Robb De ontdekking van Frankrijk ZEtmi Oceans Voor wie zich niet alle dagen in het feestgedruis wil storten, en ook even genoeg heeft van alle commerciële blingbling in showrooms en tuin centra. Dan denken sommigen onder ons al gauw aan een goed boek en een glas wijn in een luxe relaxfauteuil. Niet noodzakelijk in die volgorde, overigens. Redacteuren van de PZC doen op deze pagina's een aantal suggesties voor lees- en kijkvoer, waarvan zij onder de indruk raakten. donderdag 16 december 2010 Boeken en dvd's Lama Karta: De weg van het vertrouwen Een boek dat schijnbaar ingewikkelde spirituele zaken op een eenvoudige wijze uitlegt. Karta legt op heldere wijze oefeningen uit om storende emoties tot rustte brengen en innerlijke demonen aan te pakken. 'Deze onderwerpen worden vaak gemeden omdat ze niet moeilijk genoeg lijken, eigenlijk is dat jammer', zegt hij. Karta is verbonden aan het Tibetaans-boeddhistisch centrum in Cadzand. Lilian Dominicus, regioverslaggever Bevelanden ZO EENVOUDIG KAN Kunchab David Mitchell: De niet verhoorde gebeden van Jacob de Zoet Een indrukwekkend boek over een bijzonder stukje (Zeeuwse) geschiedenis: de VOC op het Japanse eiland Deshima. Het boek geeft niet alleen een zeer boeiende en onthul lende kijk op de activiteiten van de VOC - en de VOC-mentaliteit (Balkenende!) van hebzucht en corruptie - in Japan, maar is ook een roman, inclusief liefdesgeschiedenis, die de aandacht op de eerste paghina grijpt en tot de laatste vasthoudt. Maurits Sep, chef regioredactie Walcheren Mooi geschreven,spannend, interessant en een prachtig verhaal. Cecilia Martens, redactiesecretaresse Graham Robb: De ontdekking van Frankrijk Het aardigste boek dat ik de laatste tijd heb gelezen is dit niet zo voor de hand liggend boek. Hartstikke leuke feitjes, over een land waarvan je dacht aardig wat te weten. Het was vooral een eye-opener dat veel van die geschiedenissen die worden beschreven nog maar zo kort geleden zijn gebeurd. Honden die in groepsverband smokkelen, mensen die onderaan de Alpen wonen en een winterslaap houden. Geweldig. René Schrier, algemeen verslaggever Oceans Mijn DVD is Oceans, een documentarie van de BBC over het leven onder water. Geweldig mooi en tegelijkertijd zeer schokkend omdat de makers laten zien hoe het leven in zee wordt vernietigd door overbevissing, vervuiling en klimaatveran dering. Emile Calon, regioverslaggever Walcheren Lama Kat 24, Day 7 Mijn beste dvd is een box van 6 dvd's, te weten 24, Day 7. Het zijn 24 afleveringen van één uur, met agent Jack Bauer (Kiefer Sutherland) in de hoofdrol. De voorgaande zes 'dagen' heb ik ook al gezien, in totaal dus al 168 uur televisie, verspreid over de afgelopen jaren. Binnenkort begin ik aan Day 8... Barry van der Hooft, sportverslaggever

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 76