Schud de kaarten donderdag 16 december 2010 Als de verveling in de donkere uren kruipt, de televisie alleen maar oude films vertoont en alle kersthits van Sky Radio je inmiddels de keel uitkomen, dan is er altijd nog die ene bevrijdende vraag. Zullen we een spelletje spelen? Dan is het tijd om de borrelnootjes klaar te zetten, de kaarten uit te delen en de messen te slijpen. Vijf gezelschapsspellen die de avond voorbij laten vliegen. En vijf games, die u slapeloze nachten bezorgen. De Kolonisten van Catan El Grande /r El Grande is schitterend uitgevoerd voor een relatief geringe prijs. Op het grote speelbord - de kaart van Spanje - moet je door het uitspelen van actie- en machtskaarten invloed verwerven. Zorg dat je plannen niet te duidelijk zijn, anders worden ze gedwarsboomd! El Grande lijkt wat ingewikkeld, maar na de eerste ronde (van de negen ronden) hebben spelers het wel zo ongeveer door. Vervolgens wachten anderhalf uur van tactiek en strategie. Bordspel, voor 2 tot 5 spelers. Leeftijd vanaf 12 jaar. Speelduur: ca. 90 minuten. Uitgever: Hans im Clück. Prijs: rond 32 euro. Bij de Grote Dalmuti probeert iedereen zo snel mogelijk van zijn speelkaarten af te komen, door ze op het juiste moment uit te spelen. Maar: aan het begin van elke ronde moet degene met het laagste aantal punten - de Grote Slaaf - zijn twee beste kaarten afstaan aan degene met het hoogste aantal punten: de Grote Dalmuti. Die geeft zijn twee slechtste kaarten terug. Het aantal ronden is zelf te kiezen. Maak je op vooreen hilarisch uurtje. In de Grote Dalmuti is er geen eerlijkheid of rechtvaardigheid. Tot tien seconden voor het eind van een ronde kun je jezelf nog een winnaar achten, om toch aan het kortste eind te trekken. Kaartspel, voor 5 tot 8 spelers. Vanaf 8 jaar. Speelduur: rond 30 minuten. Uitgever: Wizards of the Coast. Prijs: ca. 8,- euro Grote Dalmuti In de Kolonisten van Catan bouw je nederzettingen en wegen op het bord. Dat bestaat uit landschapskaarten, die via worpen met de dobbelstenen grondstoffen kunnen opleveren. Eén van de leukste aspecten is dat spelers grondstoffen kunnen ruilen. Daarmee ontstaat een ware handelswoede. De Kolonisten van Catan is een legende onder de bordspellen. Van beginners tot doorgewinterde spelfanaten kunnen hier hele avonden mee zoek maken. Er zijn bij dit spel talloze varianten bedacht, die ook allemaal het ontdekken waard zijn. Bordspel, voor 3 of 4 spelers, met de uitbreidingsset voor 5 of 6 spelers. Leeftijd officieel vanaf 10 jaar, kan met wat hulp vanaf 8 jaar. Speelduur: 60 tot 75 minuten. Uitgever: Kosmos. Prijs: rond 40,- euro (basisspel). v Call of Duty Black OpsPC/Xbox360/PS3 Eindeloos multiplayen met je online vrienden of toch alleen spelen als supersoldaat Alex Mason. In Call of Duty: Black Ops maak je deel uit van een speciale legereenheid die in het diepste geheim, missies uitvoert in onder meer Cuba, de Noordpool en Vietnam. Je kunt gebruik maken van wapens zoals een kruisboog of shotgun met Dragon's Breath kogels, maar ook van bijvoor beeld een gevechtshelikopter. De game beschikt over een een spannende singleplayer campagne en overeen uitgebreide multiplayer. Kinectimals Xbox 360 (alleen Kinect) Een leuke game voor jong en oud waarbij je lekker kunt knuffelen of spelen met je eigen tijger. Met de Xbox Kinect beweegt je online 'huisdier' gewoon met je mee. In dit spel moet de speler een wild dier verzorgen. Dat kan een tijger zijn, of een leeuw of cheetah. Er is keuze uit twintig dieren. Je speelt via de Kinect-camera. De bewegingen van de speler worden via die camera in de game verwerkt. De dieren kunnen allerlei opdrachten uitvoeren, waaronder springen, rollen en dood spelen. Samen met het dier kan je op avontuur gaan. Gran Turismo5 PS3 De game waar zes jaar naar is uitgekeken. Het is het paradepaardje van de PlayStation3 op het gebied van race-games. Racen met duizend verschillende auto's op zestig verschil lende circuits.Een echte simulatie game voor mensen die helemaal weg zijn van auto's en van racen. De wagens zien er buitengewoon realistisch uit. Veel lof is er ook voor de besturing en het geluid. Je kan niet meteen in de meest fantastische auto's rijden. De gamer begint met goedkopere auto's en kan, naar mate het spel vordert, steeds duurdere auto's kopen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64