nland 15 Handhaving tongquotum goed nieuws voor Zeeuwse vissers Meisjes lopen stage in hoerenbuurt 60 aanmeldingen voor opzetten van lokale versie WikiLeaks Tekeningen Beatrix 16.750 euro waard Akkoord over budget medisch specialisten Brabant verwacht miljoenenclaims m mm 'Geen bewijs voor kartel garnalensector' Rechercheurs stuiten op illegale slachterijen Onderstaand twee voorbeeld reizen: donderdag 16 december 2010 door Jan ter Harmsel burgers welkom geheten. Bijwonen van de naturalisatiedag is verplicht. De officiële dag bestaat sinds 2006, voor die tijd werd het naturalisatiebesluit per post toegestuurd. foto Valerie Kuypers/ANP DEN HAAG - Zestig mensen hebben zich al gemeld bij de Nederlandse versie van WikiLeaks om een loka le leak te beginnen. Deze week verschijnen twaalf loka le 'leaks' op de site opennu.nl. In de weken daarna volgen nog meer sites waarop gelekte informatie uit andere gemeenten komt te staan. Initiatiefnemer van deze site is Mi chel Spekkers, SP-commissielid in de gemeente Breda. Hij en zijn par tij kregen veel kritiek omdat Spek kers, nota bene een politicus, op roept informatie te lekken. Boudewijn de Bruin, docent Ethiek aan de Rijksuniversiteit Groningen, ziet het naar buiten brengen van ge lekte informatie vooral als de taak voor de journalist en niet die van politici. De Bruin erkent wel dat op ge meenteniveau weinig journalistie ke controle is. „Daar is helaas vaak te weinig geld voor. Juist daarom is het belangrijk dat de overheid meer informatie openbaar maakt." SP-commissielid Spekkers bekijkt nu de mogelijkheden om onge straft informatie op internet te zet ten. Hij vindt dat alles wat van be lang is voor de burger ook open baar gemaakt moet worden, des noods door teksten te anonimise- AMSTERDAM Zes tekeningen van de hand van een jonge prinses Beatrix zijn giste ren voor in totaal 16.750 euro ge veild bij Christie's in Amsterdam. De tekeningen brachten drie keer meer op dan was ingeschat De schets van een paard bracht het meest op (6250 euro). DEN HAAG Minister Edith Schippers (Volksge zondheid) heeft een akkoord be reikt over het budget dat in 2012 be schikbaar wordt gesteld voor me disch specialisten. Het gaat om ruim 2 miljard euro. Dat mag daar na met 2,5 procent per jaar groeien. Volgens Schippers is er in de afgelo pen jaren sprake geweest van 'forse overschrijdingen' van de kosten voor de medisch specialisten. DEN BOSCH De provincie Noord-Brabant ver wacht voor 10 tot 15 miljoen euro aan claims van zeker dertig veehou ders die schade lijden doordat Pro vinciale Staten hun bouwplannen hebben gedwarsboomd. De Bra bantse Staten bepaalden dat nieuw bouw- of uitbreidingsplannen voor stallen alleen mogelijk zijn als er vóór 20 maart van dit jaar een con crete aanvraag was ingediend. DEN HAAG De Nederlandse Mededingingsauto riteit (NMa) heeft geen bewijzen gevonden dat producentenorganisa ties in de garnalensector betrok ken zijn bij overtredingen van het kartelverbod. De NMa stelde een onderzoek in na blokkades door groothandelaren en berichten dat er prijsafspraken waren gemaakt of afspraken over vangstbeperkingen om de prijzen op te drijven. DEN HAAG Rechercheurs van de nieuwe Voed sel en Waren Autoriteit (nVWA) hebben samen met justitie en poli tie dinsdag twee illegale slacht plaatsen en een uitsnijderij in Over ijssel ontmanteld. Dat heeft de nVWA gisteren bekendgemaakt. De politie hield een slachter en een veehandelaar aan. De diensten doorzochten in Overijssel twee wo ningen, een stal en een auto. LEEUWARDEN - Twee meisjes, van 14 en 15 jaar, gingen voor hun maatschappelijke stage naar de hoerenbuurt Weaze in Leeuwar den. „Gewoon een dagje mee draaien met de hoeren. Achterafis het fucking dom geweest." Het be gon als een grapje, maar werd al lengs een serieuze onderneming. Ze wilden wel eens zien wat prosti tutie inhield. Op de Weaze kwa men ze in gesprek met de 35-jarige verdachte en diens vriendin, een prostituee. Die zeiden dat ze te jong waren om achter het raam te mogen zitten maar dat ze wel kon den tippelen of werken als escort- meisje. Als ze echt wilden, kon de man wel wat regelen. De man sprak over een website voor escortservice. Hij zou hun fo to's erop zetten, de meisjes vervoe ren en beschermen in ruil voor de helft van hun inkomsten. Een paar dagen later sprak hij met ze af Ze gingen naar zijn huis. „Toen moes ten we seks hebben met hem om dat hij wilde weten hoe we met een klant zouden zijn." De dag daarop repte hij nog over een vriend die als eerste betalende klant wilde optreden, maar zo ver kwam het niet meer. De ouders van de meisjes kwamen erachter wat speelde en de politie pakte de man op. Officier van justitie Martijn Kap- peyne eiste vier jaar gevangenis. Uitspraak over twee weken. door Harmen van der Werf VLISSINGEN - Noordzeevissers mo gen volgend jaar evenveel tong van gen als dit jaar; 14.100 ton. De Euro pese visserijministers hebben dit gisterochtend vroeg besloten. Handhaving van het tongquotum op het niveau van 2010 is een mee valler voor met name Zeeuwse zee vissers. Tong is voor hen verreweg de belangrijkste vissoort. Visserij biologen hadden in juli nog geadvi seerd de maximaal te vangen hoe veelheid tong te verlagen van 14.100 naar 13.600 ton. De visserijdruk op de Noordzee is wel afgenomen door een forse in krimping van de vissersvloot, maar het tongbestand bevindt zich nog 2000 ton onder het voorzorgni veau van 35.000 ton, stelden de vis serijbiologen. De ministers hebben dit advies dus naast zich neerge legd. Voor schol adviseerden de. vis serijbiologen een verhoging van 63.825 naar 73.400 ton, oftewel plus 15 procent. Dit advies is door de mi nisters overgenomen. Met kabeljauw gaat het al jaren slecht in de Noordzee. Visserijbio logen bepleitten opnieuw een vis verbod. De ministers hebben beslo ten tot een verlaging van het kabel jauwquotum met 20 procent, van 33.552 naar 26.842 ton. Noordzeevis sers mogen daarentegen meer wij ting aan wal zetten, 14.832 tegen 12.897 ton in 2010. De maximale vangsthoeveelheden van zogenoemde geassocieerde vis bestanden (tarbot/griet, schar/bot en tongschar) zijn met vijf procent verlaagd. De Federatie van Visserij Kijk op cruisewinkel.nl voor de korting op uw cruisereis! verenigingen betreurt die beslis sing. De genoemde vissoorten zijn verbonden aan de schol- en tong quota. Terwijl die stijgen dan wel gelijk blijven, zijn de quota voor de geassocieerde visbestanden toch verlaagd. Volgens de ministers zijn er onvoldoende wetenschappelijke gegevens over deze visbestanden. Staatssecretaris Henk Bleker (CDA, Visserij) wist nog een succesje te boeken in Brussel. De Europese Unie stelt beperkingen aan het ge bruik van elektrische vistuigen. On der Nederlandse vissers winnen die echter steeds meer aan popula riteit, onder meer omdat er veel brandstof mee kan worden be spaard. Henk Bleker heeft het voor elkaar gekregen dat het aantal ontheffingen voor elektrische vis tuigen is verhoogd van 22 naar 42. Rederijen: MSC Cruises Costa Cruises Norwegian Cruise Line G riekse ei landen Ner9ens goedkoper MSC Musica****+ Inclusief vluchten v.a. Vertrek elke zondag van 17 april t/m 23 oktober Dagen 8 Venetië, Bari, Katakolon, Santorini, Mykonos, Athene, Corfu, Dubrovnik, Venetië Westelijke Middellandse Zee Nergens goedkoper Norwegian Epic****+ inclusief vluchten v.a. €.799,- Vertrek elke zondag van 22 mei t/m 16 oktober Dagen 8 Barcelona, Livorno, Rome, Napels, Mallorca, Barcelona Celebrity Cruises "geldig voor boekingen gemaakt van 19 t/m 31 december voor cruisereizen welke vertrekken na 1 april 2011. De korting a 100,- geldt per hut op basis van dubbele bezetting. Deze actie geldt niet voor reeds geboekte reizen en/of in combinatie met andere cruisewinkel.nl promolies. Royal Caribbean Aida Cruises Boek op cruisewinkel.nl Bel 020 421 11 15 Prijzen zijn vanaf, per persoon op basis van beschikbaarheid en wijzigingen, inclusief volpension, havengelden en tax.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5