Veel te zien bij het oud Fusie van twee scholen 20 Koudekerkenaar (63) verjaagt autodieven De snelste en modernste Tentielwasstraat in Zeeland AUTOWASSTRAAT vd Jagt Willemse Gratis sto na elke w« PROGRAMMA'S: Schouwen-Duiveland kent veel huizen en boten met bijzondere namen. In deze wekelijkse serie worden ze verklaard. donderdag 16 december 2010 POLISH: 13.S0/e 9,SO (mms) wassen dragen/ Velgen reinigen Bode'mrelniglng/ POLISH WAX BASIS: 6.50/€ 6,50 (mispas) Wassen drogen Volgen roinlgon AUTOWASSTRAAT mi J«0fi .yViltamco 'MfeKJUCiuSweg 2ï. .4382. .NI Vlissingen T 0118 41.9 OÖT QPEWIfUGSTUDEN maandag- r/m-?at«idagvanT)8^0Ö'uur -18.00 uur zondag van 10.00 uur 17.00 uur HUISNAAM foto Lex de Meester De mediatheek van het Scheldemond College. ONDERWIJS Nehalennia en Scheldemond door Maurits Sep MiDDELBURG - Scholengemeen schap Nehalennia en het Schelde mond College gaan fuseren. De twee openbare middelbare scho len op Walcheren willen over een jaar opgaan in één organisatie. De scholen zelf blijven bestaan en ook in het onderwijsaanbod veran dert niets. Uitgangspunt voor de directies is dat de eigenheid van de huidige scholen niet verdwijnt. •Het fusieplan is gisteren door de directies van de scholen bekendge maakt. Aan het einde van de mid dag is het personeel van beide scholen ingelicht. De besturen en medezeggen schapsraden hebben al met de fu sie ingestemd. Op 1 januari 2012 moet één organi satie ontstaan voor het openbaar middelbaar onderwijs op Walche ren. Daarnaast blijft dan nog het bijzonder middelbaar onderwijs bestaan van de Christelijke Scho lengemeenschap Walcheren en het Calvijn College, beide in Mid delburg. Nehalennia (Middelburg) en Schel demond (Vlissingen) hebben het afgelopen jaar uitgebreide verken ningen uitgevoerd naar hun eigen scholen en de ontwikkelingen die op hen afkomen, zoals krimp van de bevolking op Walcheren en be zuinigingen door de rijksoverheid. Daaruit hebben zij de conclusie ge trokken dat het beter is nu samen te gaan, dan de problemen af te wachten. „Het is een fusie vanuit onze kracht en niet vanuit zwak te", benadrukken Hendrik-Jan van Arenthals (rector Scheldemond) en Monique Wagensveld (direc teur havo/vwo Nehalennia). Vier jaar geleden bestond ook al het plan om de scholen bestuur lijk ineen te schuiven. Dat is des tijds niet gelukt omdat het plan uit de lucht kwam vallen, waardoor er te veel weerstand was. Wagens veld: „De fusie is nu beter voorbe reid. Bovendien werken we al sa men in het Vakcollege Walcheren. We hebben vertrouwen in elkaar." KOUDEKERKE - Een 63-jarige inwo ner van Koudekerke heeft in de nacht van dinsdag op woensdag twee autodieven verjaagd. De man werd omstreeks 01.00 uur wakker van geluiden. Voor de ze kerheid keek hij even uit het raam en zag zijn auto niet meer op de oprit staan. Hij liep naar beneden, ging via de voordeur naar buiten en zag dat zijn auto van de oprit af gereden was en dat er twee man nen in zaten. Hij begon vervolgens direct te schreeuwen, waarop de twee wegrenden in de richting van de Westerscheldelaan. De 63-jarige ontdekte vervolgens dat er twee sleutelbossen, een mp3-speler en geluidssysteem, twee tassen met daarin een porte monnee met pasjes en enkele tien tallen euro's uit de woning waren weggenomen. Woensdagochtend werden her en der spullen van de man en zijn echtgenote teruggevonden. In de wijk Paauwenburg (Vlissingen) vond een buurtbewoner de in houd van één van de gestolen tas sen terug. De vrouw wist de 63-ja- rige bereiken en gaf zijn spullen te rug. In Koudekerke vonden buurt bewoners het geluidssysteem in hun tuin. Zij belden de politie, die het aan de 63-jarige toonde. Het bleek zijn geluidssysteem te zijn. door Marijke Vael De voordeur zit in een klein portaal, onder steund door een opval lende pilaar, de gevels zijn van ijsselsteentjes en de gara ge heeft gepotdekselde puntgevels met makelaars. Norman Dijst en Diana Kommer keken reeds naar het oud-Zeeuwse pandje in de D. Ockersestraat in Dreischor toen ze als jong stel samenwoonden in een kleine bejaardenwoning aan de Ring. Maar niet met het idee dat Kiekieris ooit hun huis zou zijn. „Dat leek onmogelijk. We zei den altijd: 'Goh, wat wonen die mensen daar toch mooi. In zo'n bijzonder huisje met een grote tuin, in zo'n mooi straatje met Zeeuwse schuren." Inmiddels woont het stel, dat el kaar op de dorpsbasisschool van Dreischor leerde kennen, zes jaar in Kiekieris. En in de voortuin staat een bord 'te koop'. „Eigenlijk willen we hier helemaal niet weg, want zo'n plekje vinden we nooit meer. Maar we moeten iets doen vanwege ruimtegebrek." Dat ont stond toen Diana, negen jaar na de geboorte van dochter Chris, zwanger bleek van de inmiddels 2-jarige Naud. „Op de bovenverdie ping is niet genoeg plek om twee kinderen te laten spelen en slapen en een ouderslaapkamer." Norman en Diana beslisten inder tijd snel over de aankoop van het karakteristieke pandje. „We woonden toen in de P. Mog- gestraat, waar we een houten ge schenkwoning kochten nadat on ze dochter was geboren. Vlak na dat we de badkamer en keuken vernieuwden zagen we bij Kiekie ris ineens het bord 'te koop'. We werden helemaal opgewonden en gingen gelijk kijken." Omdat er meer gegadigden waren besliste het stel binnen enkele da gen. „Toen de mensen die voor ons waren van de koop af zagen, omdat er veel aan het pand moest gebeuren, hebben wij het gelijk ge kocht." Norman en Diana voorzagen ook TOTAAL: ü,S0/€ 9,00 (waspe*) Wasu Velgen reinigtrv - Waxen Bodemrelntging WAK: -9? 30/8,00 Wassen wogen velgen reinigen Waken Kiekieris van een nieuwe keuken en badkamer en maakten er hun eigen thuis van door veel schilder werk en een aanpassing op de bo venverdieping. Kiekieris werd in 1928 gebouwd en droeg, voor zover Diana en Nor man weten, altijd deze huisnaam. „Die naam is een begrip op Dreischor. Toen we de koopakte hadden getekend kwam het niet bij ons op om te zeggen dat we Ockersestraat 12 hadden gekocht. We vertelden dat Kiekieris van ons was." Als geboren en getogen Reisenaar, die met haar ouders nog steeds Zeeuws dialect spreekt, weet Diana precies wat de huis- Diana en Norman Dijst met hun 11-jarige dochter Chris en hun 2-jarige zoon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52