Voedselbank voorziet stijging Gladde weg veroorzaakt ongelukken Met de boswachter op pad rond de feestdagen i8l Reddingsbrigade vindt overschot verdronken hond De Voedselbank Schouwen-Duiveland bestaat zes jaar. De organisatie werd opgericht door Zierikzeeënaren Han en Hanneke van Iwaarden. Speciale uitzending met 'fossielen' Stadsveste donderdag 16 december 2010 Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto GOES - Door de gladheid hebben zich gisterochtend enkele ongeluk ken voorgedaan. Drie mensen raak ten gewond. Bij een aanrijding op de Deltaweg om 05.30 uur liepen twee auto's zware schade op. De bestuurders kwamen van de A58 en namen de afslag Goes. Dit stuk weg bleek erg glad te zijn. De eerste bestuurder reed door de gladheid tegen de vangrail. Hij zag kans zijn auto naar de vluchtstrook te sturen en stapte uit om de schade te bekij ken. Op het moment dat hij weer in zijn auto stapte, klapte een tweede automobilist op de achter kant van zijn auto. Beide bestuur ders, een 66-jarige man uit de ge meente Vlissingen en een 20-jari- ge man uit de gemeente Middel burg, bleven ongedeerd. De auto's moesten worden weggetakeld. De afslag Goes is enige tijd afgesloten geweest in verband met het weg slepen van de voertuigen en het dubbel strooien. Een busje met drie inzittenden bostste door glad heid omstreeks 06.15 uur tegen een boom op de Stadseweg rich ting Wolphaartsdijk. Drie inzitten den raakten daarbij gewond. VOEDSELBANK door Piet Kleemans Ze hebben het druk bij de Voedselbank Schouwen-Duiveland. En als de voortekenen niet bedriegen wordt het in de toekomst alleen nog maar drukker volgens voorzitter Mirjam Jumelet uit Nieuwerkerk. Van opheffen van de voedselbank - wat wethouder Gilles Houteka mer graag wil - kan volgens Jume let nog absoluut geen sprake zijn. De voedselbank Schouwen-Duive land werd in 2005 opgericht door Han en Hanneke van Iwaarden uit Zierikzee. Er meldden zich des tijds rond de 20 klanten, maar daar is het niet bij gebleven. Het aantal mensen dat voor het weke lijkse voedselpakket aanklopte bij de voedselbank steeg in enkele ja ren tijd naar 32, schoot door naar 50 en later naar 75. Dat aantal is volgens Jumelet de laatste jaren sta biel. „Maar we krijgen allerlei sig nalen - onder meer uit de hoek van de schuldhulpverlening - die erop wijzen dat het aantal klanten van de voedselbank de komende tijd behoorlijk gaat stijgen." Middels genoemde 75 wekelijkse voedselpakketten worden zo'n 200 monden gevoed. De drempel om voor hulp aan te kloppen bij de voedselbank is al lang geen onover komelijke barrière meer. Steeds meer mensen die door wat voor oorzaak dan ook in de financiële problemen zijn gekomen, zijn de schaamte voorbij. Bij de uitreiking van de pakketten staan ze met el ft De voedselbank is afhankelijk van giften. De organisatie krijgt geen structurele subsidie van de ge meente Schouwen-Duiveland. De organisatie krijgt steun uit aller lei richtingen. De kerken schieten te hulp met raad en daad. kaar in de rij en worden verhalen uitgewisseld. Jumelet: „Wat dat be treft is het ook een sociaal gebeu ren." Een kleine 40 vrijwilligers zet zich in voor het verzamelen van de voedingswaren en het sa menstellen van de pakketten. Elke keer weer een stevig karwei in de door de voedselbank gehuurde schuur in Kerkwerve. Eens in de week maken de men sen van de voedselbank een rond je over het eiland. Jumelet: „Dan gaan we onder meer bij boeren langs voor zaken als aardappelen en wortelen. We krijgen aardig ft Particulieren komen met giften, maar ook scholen dragen hun steentje bij. ft Dankzij een actie van Rotary Club Zierikzee beschikt men sinds kort over een nieuwe bus, compleet met koelinstallatie. wat van supermarkten, maar ook van particulieren die een steentje bij willen dragen. En zeker nu, rond de kersttijd merk je dat men sen vrijgevig zijn. 'Zo, dan kan ik nu tenminste zelf echt kerst vie ren', hoorde ik iemand zeggen die voedsel bij ons kwam afgeven." Qua giften aan de voedselbank blijft het niet alleen bij voedsel en geld. De eerste lading kerstversie ring is binnen. Jumelet: „We mochten na het overlijden van Cor van Dixhoorn alle spullen uit zijn winkel komen halen. En er is bijvoorbeeld ook een actie van de Rotary-club om bonnen voor de slager uit te de len." De voedselbank richt zich op al leenstaanden of gezinnen die on der het sociaal bestaansminimum terecht gekomen zijn. Om mis bruik te voorkomen wordt samen gewerkt met de kerken, maatschap pelijk werk, kredietbank, sociale dienst en de gemeente Schou wen-Duiveland. Voedselbank afhankelijk van giften ZIERIKZEE - De reddingsbrigade Zie- rikzee-Duiveland heeft het stoffe lijk overschot geborgen van de hond die 3 december verdronk in het Kaaskenswater in Zierikzee. Voorbijgangers hadden een hond zien drijven. De reddingsvlet werd ter hoogte van de Banninklaan te water gelaten. De leden van de red dingsbrigade hadden de hond snel gelokaliseerd. Na het dier aan boord te hebben genomen is de boot naar de kant gevaren, waar de mensen van de dierenambulan ce deze hebben overgenomen. Op dat moment bleek dat het ging om de hond die 3 december door het ijs zakte. De vrijwilligers van de dierenambulance hebben zich ver der over de zaak ontfermt. De Voedselbank Schouwen-Duiveland is afhankelijk van giften en die komen met name de laatste tijd goed los. Zo besloot het personeel van het Welzijnshuis Schouwen-Duiveland het jaarlijkse bedrag voor de kerstpakketten dit jaar uit solidariteit te schenken aan de Voedselbank. Dat leverde de organisatie een bedrag van 800 euro op. Tot groot genoegen van voorzitter van de Voedselbank Mirjam Jumelet (linksonder). „Subsidie krijgen we niet. We moeten het van giften hebben." Op de Zierikzeese basisschool Het Kofschip is dit jaar gekozen voor een sobere broodmaaltijd in plaats van een luxe kerstdiner. Ook wer den geen kerstbomen aangeschaft. Het geld dat daarmee uitgespaard werd - 200 euro - ging naar de Voedselbank. De leerlingen namen houdbaar voed sel van thuis mee en stelden een aantal pakketten samen. Die werden giste ren overgedragen aan de voedselbank. Op de foto groep 6 en 7 van juf Mar- greeth Jumelet aan de broodmaaltijd. ZIERIKZEE - Radio Schouwen-Dui veland zendt op 22 december drie uur lang hits van voor 1980 uit, Wim-Theo van Yperen maakt die dag een speciale uitzending van Sa turday night-flight. Hij doet dat sa men met muziek-archeoloog Hans de Wit. Het programma wordt de ze keer 's middags uitgezonden van 14.00 tót 17.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE - Staatsbosbe heer houdt rond de feestdagen ver schillende wandelingen en excur sies. Onder het motto 'uitbuiken bij Staatsbosbeheer' worden op 21, 22, 28 en 29 december flinke wan deltochten gemaakt. Op 21 en 18 december staat een tocht door de boswachterij Wester- schouwen op het programma. De 22ste en 29ste gaat de tocht door de Meeuwenduinen. Deze tocht le vert juist bij slecht weer spectacu laire plaatjes op als de wolken van uit de Noordzee het land op ko men. Alle tochten worden geleid door een gids en starten bij de ex- cursieschuur (Kraaijensteinweg) om 13.30 uur. Opgeven kan bij de VW Haamstede. In dezelfde periode worden ook ex cursies gehouden naar damherten en reeën. De excursie damherten kijken is op 20 en 27 december. De speurtocht naar reeën wordt ge houden op 23 en 30 december. Om verstoring van de dieren te voorkomen kan bij deze excursies maar een beperkt aantal deelne mers mee. Daarom is vooraf opge ven bij de VW Haamstede nood zakelijk. Dan krijgen de deelne mers ook de vertreklocatie door. Voor beide excursies wordt stevig schoeisel, onopvallende kleding en een verrekijker aangeraden. ROODHALSGANS Melita Lanting schrijft in haar weblog over de Roodhalsgans. Zie: www.pzc.oil/byu4ekieke. MEEST GELEZEN Lichtjes achter ramen Brouwershaven Geen btw-verhoging, wel actie. Stoffelijke overschot hond geborgen. TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Wonen aan de Westwal Kom kijken naar ons modelappartement aan de Westwal, Kolveniershof 60 op: 18 december a.s. van 10.00-12.00 uur. Voor meer informatie: www.stadsveste-goes.nl stad^zeeland Sfimorsaki

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 48