Dorpshuis Kerkwerve houdt stand Inzicht SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 17 17 22 AaT^'D'ÏTWVT) V Marktsl 1 Middelburs uc.Lyj\.v J\J\JJJ\I T0118886886 Madrigaalkoor Koopzondag Sjoek! Extra koopavond Axelaar langer in voorarrest almanak Voedselbank voorziet stijging van het aantal klanten Donderdag 16 december 2010 Bressiaander baalt van vierde plek tijdens Groot Dictee Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl ZUUDENOE Nieuwe beheerder en groep trouwe vrijwilligers door Ali Pankow KERKWERVE - Dorpshuis 't Zuuden- de in Kerkwerve blijft ook na 31 de cember open. „Het is voor 99,99 procent zeker dat we per 1 januari een nieuwe beheerder hebben. De onderhandeling daarover is in een afrondend stadium", zegt voorzit ter Dick Kooman van de Stichting Dorps- en Gemeenschapshuizen op Schouwen-Duiveland. De huidige beheerders John Hobé en Heieen van de Bos stoppen er per 31 december mee. Het vertrek baarde de dorpsraad behoorlijk wat zorgen. Te meer daar de ge middelde bezettingsgraad maar cir ca 50 a 55 procent is en het aantal vrijwilligers ook is teruggelopen. „Toen het servicepunt in het dorpshuis een paar jaar geleden van start ging hadden we dertig vrijwilligers, nu zijn het er amper tien", liet voorzitter Wim Holm van.de dorpsraad kort geleden nog weten. Kooman van de overkoepe lende Stichting Dorpshuizen deel de zijn zorg. Inmiddels hangt de vlag er vrolijker bij voor 't Zuuden- de. „En terecht", vindt Ina van Kan, woordvoerster van de groep standvastige vrijwilligers die zich sterk willen blijven maken voor het voortbestaan van het dorp huis. „Door die sombere berichtge ving ontstaan er ook allerlei ge ruchten. Dan hoor je ineens overal zeggen dat 't Zuudende dicht gaat. Er waren zelfs al groepen die bij Jo hn Hobé informeerden of ze el ders onderdak moesten gaan zoe ken", zegt Van Kan. Zij - en de ove rige vrijwilligers met haar - verzet ten zich tegen de negatieve geruch ten, die plotseling de kop op sta ken. Van Kan: „De huidige beheer ders hebben er in een paar jaar voor gezorgd dat 't Zuudende ver anderde van een accommodatie waar nauwelijks activiteiten waren tot een plek waar wel degelijk posi tieve dingen gebeuren. Zij stoppen nu om gezondheidsredenen van een van hen. Zij vinden het zelf heel jammer niet te kunnen voort zetten wat ze hier hebben opge bouwd." Volgens Van Kan zal het met de huidige vrijwilligers en een nieuwe beheerder zeker lukken het dorpshuis open te houden voor de vaste gebruikers, maar ook als servicepunt met de kleine win kelvoorziening die van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur open is. „De groep is wel iswaar niet groot, maar wel en thousiast genoeg om dit waar te maken." Een kleine groep vrijwilligers zet zich in om 't Zuudende als dorpshuis, servicepunt en ontmoetingsplek open te houden. foto Dirk-Jan Cjeltema e za. 18 december, 15.00-16.30 uur Zeeuwse Muziekschool Christmas Carols zo. 19 december, 13.00-17.00 uur boeken bestellen? ww zo. 19 december, 15.00-16.30 uur vette rock met een melodieuze saus wo. 22 december vv.drukkerijmiddelburg.nl MIDDELBURG - De 2i-jarige Axelaar die is aangehouden in verband met de brand in het scoutingge- bouw in zijn woonplaats, blijft 90 dagen langer vast zitten in het Huis van Bewaring in Middelburg. Volgens OM-woordvoerster Elke Kool wordt hij verdacht van brand stichting en inbraken in het scou- tinggebouwin 2009 en 2010. Tip? redactie@pzc.nl Boos verscheen die jonge Middelburg se deze week op haar werk. Boos op zichzelf. Ze was het sleuteltje van de dienstfets kwijtgeraakt en tot over maat van ramp bleek het reservesleu teltje niet te passen. Sinds ze ooit heeft geprobeerd een wiel van haar auto te verwisselen met behulp van een Schroeven draaier, geniet haar technisch inzicht onder haar bedrijfsgenoten enige faam. Een collega besloot daarom voor alle zekerheid even met het re servesleuteltje- naar de onfortuinlijke fiets te gaan. Het paste in het slot als een Tour de Trance-winnaar in de ge le trui. Boos verliet de jonge Middelburgse aan het eind van de dag haar werk. Boos op zichzelf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47