'Een zege van Johan Cruijff eUtwef:'d 3 sport 129 effeweg nl WON zet jubilarissen in zonnetje LEDENVERGADERING AJAX Zwaar bevochten zege Bottles Feyenoord naar Oman op trainingskamp Twitterberichten geven inkijkje vergadering De Sterre pakt najaarstitel ZWITSERSE ALPEN BUS- EN TREINREIS €499 Kijk op wvjvj.effeweg nl of bel 0529 - 46 96 67 TIROL. KUFSTEIN EN TEGERNSEE supervoordelige busreizen donderdag 16 december 2010 door Dick SmtenDG AMSTERDAM - „Hier had ik niet van durven dromen", zei Keje Mo lenaar. Alle zeven oud-spelers van Ajax die zich kandidaat hadden ge steld voor de ledenraad, onder wie Molenaar zelf, werden dinsdaga vond gekozen tijdens de algemene ledenvergadering van de club. Een overwinning van Johan Cruijff, noemde Molenaar de uit verkiezing van de oud-Ajacieden. „Want Johan heeft dit geënta meerd." Ruim driehonderd leden, bijna drie keer zoveel als gebruike lijk, hadden zich gisteren gemeld voor de vergadering in de Arena. Een bont gezelschap met beken den als Dennis Bergkamp, Arie van Os, Arie van Eijden, Ron Brandsteder, Tonnie Bruins Slot en de oud-voorzitters Michael van Praag en John Jaakke. Zij gaven uit eindelijk gehoor aan de wens van Cruijff om meer oud-spelers van de club in de ledenraad te krijgen. Behalve Molenaar, en de herkozen Ruud Harms, treden ook Dick Schoenaker, Peter Boeve, Aron Winter, Barry Hulshoff, Co Meijer en voormalig jeugdtrainer Dirk de Groot toe tot het 24-koppige or gaan. Beslissingsbevoegdheid heeft de le denraad van Ajax niet, maar Mole naar plaatste daar na de vergade ring, en in het bijzijn van voorzit ter Uri Coronel, een duidelijke kanttekening bij: „De ledenraad kan wél de Raad van Commissaris sen de wacht aanzeggen." De oud-spelers in de ledenraad zullen om te beginnen aandringen op uitbreiding van de RvC met een commissaris met voetbalken nis. Molenaar: „Dat staat boven aan onze agenda." Coronel, die als preses van de vereniging ook voor zitter is van de Raad van Commis sarissen, vatte de uitslag van de stemming niet op als een neder- SAS VAN GENT De driebanders van Bottles/De Pa rel versloegen in de derde divisie Doggen Timmerbedrijf uit Hoeven met 5-3. Tony Dobbelaere werd matchwin naar door uit geslagen positie (3-11, 5-21, 26-33, 28-34) terug te komen en nog remise te maken. Voordien wonnen Peter Snelders en Christiaan de Mil en verloor Carlo van Dam. ROTTERDAM Feyenoord bereidt zich in Oman voor op de tweede helft van het sei zoen. De Rotterdamse club werkt in het sultanaat aan de zuidoost kust van het Arabische schier eiland een trainingskamp van een week af. De selectie van coach Ma rio Been vertrekt op 7 januari en keert op 14 januari terug. Feyenoord verblijft de hele week in Sohar. Ajax-voorzitter Uri Coronel laag of een bedreiging voor zijn po sitie. „We zijn een voetbalclub, dus is het niet vreemd dat er ook oud-spelers in de ledenraad zit ten." De bijzondere bijeenkomst van gis teravond was overigens al van een hoop spanning ontdaan vanwege de ontwikkelingen in de voorbije weken. Trainer Martin Jol heeft plaatsgemaakt voor Frank de Boer, een vervanger die de goedkeuring van Cruijff kan wegdragen. Interessant is de vraag of inte rim-trainer De Boer aan mag blij ven als hoofdtrainer of dat hij een sterke man naast zich krijgt. En of Ajax de functie van technisch di recteur in ere herstelt. Coronel liet de leden gisteravond weten dat een werkgroep zal worden ge vormd die zich mede over die kwesties gaat buigen en die het in 2008 verschenen rapport 'Ajax, de weg naar winst' kritisch zal bekij ken op resultaten en implementa tie. Volgens Coronel komt dat idee van zo'n platform uit zijn koker, volgens Molenaar is het afkomstig van Cruijff Die laatste kon giste ren geen uitsluitsel geven, omdat hij de vergadering aan zich voorbij liet gaan. Coronel: „Cruijff heeft ons gezegd dat hij voorlopig geen enkele functie bij Ajax ambieert." wsMmsm 'mm sa MIDDELBURG - De vakbond voor oe- fenmeesters in Nederland (WON) van het district Zuid I heeft een flink aantal jubilarissen in het zonnetje gezet. De WON is een vakbond voor de voetbaltrainers in Nederland. De vereniging huldigde 26 jubilarissen van allerlei pluimage en gaf ze een onderscheiding. Onder hen hoofd trainers, jeugdtrainers, beleids- en plannenmakers, docenten en scouts van jeugdvoetballers. Een van hen was Vlissinger Piet Lindenberg, de man die bij Middel burg aan de basis stond van diver se landstitels. Hij vierde zijn vijftig jarig jubileum. Onder degenen die al veertig jaar lid zijn van de WON bevonden zich Nico de Frel en Jan Meulmees- ter. door Jop van Kempen AMSTERDAM - Thei Houben twit- terde dinsdagavond vanaf kwart voor acht uur berichten over de gang van zaken bij de ledenraad vergadering van Ajax. Houben is lid van de amateurtak en zodoen de had hij toegang tot de vergade ring. Rond kwart voor tien is hij gestopt met het plaatsen van twee ts. Ook haalde hij onderstaande be richten van zijn twitteraccount, vermoedelijk op verzoek van Ajax. -19.45 u. Op de ledenraadvergade ring van Ajax, waar de gemiddelde leeftijd me met zo'n dertig jaar overstijgt. De Vijfde Colonne ruikt bloed. - Al voordat de ledenvergadering begonnen is, wordt Uri Coronel het vuur aan de schenen gelegd. Het belooft: een roerig avondje te worden. - Eerste ontwikkeling: Edo Ophof trekt zich terug als. kandidaat daar hij ook al functies voor NEC ver vult. - Michael van Praag begint zijn be toog met de nu al historische woorden: 'Van Praag is mijn naam.' - John Jaakke neemt het woord. 'Wij zijn Ajacied!', aldus de voor malig voorzitter. De zelfevaluatie van de Raad wordt aan de kaak ge steld. -,Wim Schoevaart, 82 jaar inmid dels, na de aanmaning van Coro nel om het kort te houden: -'Ik duik even de geschiedenis in, 1963...' Prachtig. - Peter Boeve gaat een korte toe lichting op zijn kandidatuur geven en is de draad bij de aanhef al kwijt Dit wordt nachtwerk. - Jan van Eijden, - inderdaad, de broer van Arie - over zijn kandida tuur: 'Geen woorden, maar da den.' Rumoer in de zaal. - Arie van Eijden zit achter me en fluisterde voor aanvang van de op merkelijke speech van zijn broer: 'Jan, hou het alsjeblieft kort.' - Het lijkt meer te gaan om wat de kandidaten ooit voor Ajax bete kend hebben, dan wat ze in de toe komst kunnen betekenen. TERNEUZEN - Op de laatste speel dag voor de jaarwisseling verzeker de SV De Sterre zich in poule A van de bedrijfsvolleybalcompetitie in Terneuzen van de najaarstitel, door een vrij makkelijke 3-0 zege op Vliegende Vaart. Tegen de nummer vier van de ranglijst, die vorige week Citroen Dees nog een punt afhandig had gemaakt, werd het 25-20, 25-16 en 25-15. Door dat resultaat zal het in- haalduel tussen De Sterre en Citroën Dees niet meer gespeeld worden. Uit poule A degradeert Destil, dat tegen Rabobank een 3-0-overwinning nodig had maar met 1-2 verloor. In poule B greep BN/De Stem de titel. Een 3-0-zege op Inspiratiecentrum 2 was vol doende voor promotie. De verdere kampioenen waren: PSOVZ1 (pou le C), Inspiratiecentrum 3 (poule D) en HCO (poule E). Behalve Destil degradeerden ook TeVoRe (poule B), URS (poule C) en Schel- desport (poule D). 7 hotelovernachtingen, 7x ontbijt, 6x 4-gangen diner, IxTiroler Bauèrn- buffet, welkomstavond, 4x avondprogramma en vervoer per Comfort Class touringcar ïi&gMM y; Deze busreis brengt u naar de hoogste toppen van Europa! Ca mee met de Mont Blanc Express en geniet van het landschap en het uitzicht op de gletsjer van de Mont Blanc. Maak een stadsrondrit door Brig en bezoek Zermatt. 7 hotelovernachtingen, 7x ontbijt en diner, stadsrondrit Brig met de Simplon Express, treinrit Glacier Express, treinrit Mont Blanc Express en vervoer per Comfort Class touringcar Vermeld nu bij boeking de boekcode en u maakt kans op een stedentrip! ANVR Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €15,-per boeking. all-inclusive pakket voordelig y bij te boeken! Vertrek op: 29 januari, 5 februari 3, 4 en 5 dagen Berlijnv.a. €79f- Vertrek o.a.: 19, 24 feb, 11, 19, 25 mrt 4 dagen Parijsv.a. 11 Vertrek o.a.: 19, 24 feb, 4, 11, 18 mrt 4 dagen Londenv.a. €139f- Vertrek o.a.: 4, 11, 18, 25 mrt, 1, 8 apr Ga mee naar het gezellige Tirol! Maak een wandeling door Kufstein en geniet van de natuur tijdens een natuurtocht langs de Schliersee en de Tegernsee. Breng ook een bezoek aan Innsbruck en de Swarosvki Kristall- welten in Wattens!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45