20 Het ja-woord klonk al na negen weken Met §l3S Champagne Bouw nieuw ziekenhuis Knokke begint in 2012 Meer glastuinbouw in provincie Oost-Vlaanderen HT OP GOEDE KEUKENS keuken PRIJS Evolution Spas uit Hengstdijk trots op prestigieuze award voor de Dubbel kerstgala Jacco Ricardo in het Ledeltheater GESLOTEN donderdag 16 december 2010 z door Harold de Puysseleijr BEVEREN - De provincie Oost-Vlaan- deren laat onderzoek doen naar de mogelijke bouw van nieuwe tuin bouwkassen. In het dichtbebouwde Vlaanderen is het vaak niet simpel om ruimte te vinden voor nieuwe kassen. Daardoor verouderen bestaande be drijven en blijven ontwikkelingen qua schaalgrootte achter bij de bui tenlandse concurrentie, zoals in de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone. Om haar plaats in de markt te be houden, heeft Vlaanderen jaarlijks minstens honderd hectare nieuwe serres nodig. De laatste tien jaar wordt daarvan echter maar een fractie verwezenlijkt en dat is re den voor de provincie Oost-Vlaan- deren om actief op zoek te gaan naar mogelijkheden om glastuin bouw te clusteren. De sector concenteert zich in de re gio's rond Sint Kathelijne-Waver, Roeselare, Beveren-Hamme, Roese- lare en de oostflank van Gent (Lochristi). Voor het agrarisch ge bied ter hoogte van het bedrijven terrein Schaarbeek in de Beverse deelgemeente Melsele is inmiddels een project voor zo'n duurzame glastuinbouwzone met een opper vlakte van ruim hoderd hectare in voorbereiding. OOSTBURC - Jacco Ricardo houdt komende zaterdag en zondag voor de zevende keer een Kerstgala in het Ledeltheater in Oostburg. Ri cardo treedt zelf op en krijgt een aantal gasten, zoals de Bevelandse zangeres Albertina, met wie Jacco een aantal kerstduetten zingt. Ook showballet Jumelle, traditiege trouw voorzien van kleurrijke kos tuums met glitter and glamour, is van de partij. Het gala begint zaterdag om 20.00 uur en zondag om 14.00 uur. Toe gang kost 15 euro. Reserveren kan via www.ledeltheater.nl. Meer in formatie is ook te vinden op www.jaccoricardo.nl. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Voor Hein Radt (90) en Nel Overdulve (85) uit Terneu- zen stond het al snel vast dat ze voor elkaar geboren waren. Na ne gen weken verkering gaven ze el kaar het ja-woord. Deze week vier den ze hun 65-jarig huwelijksjubi leum. De uit Cuijk afkomstige Hein zat bij de marine toen de oorlog uit brak. Hij voer over de wereldzee ën, maakte de slag in de Javazee mee en meerde na de bevrijding aan in Terneuzen. Daar ontmoette hij op de kermis Nel. Het klikte meteen en net voordat hij op nieuw het ruime sop koos, trouw den ze. Het echtpaar kreeg een zoon, heeft twee kleinkinderen en sinds een paar maanden ook een achter kleinkind. Vanwege zijn werk bij de marine woonden Hein en Nel op allerlei plaatsen in Nederland. Toen hij 42 jaar was, zwaaide hij af en verhuis den ze vanuit Den Helder naar Ter- neuzen. Want Hein kon daar aan de slag bij Philips. „Ja, heel wat an ders, maar wel een stuk rustiger", zegt hij. Na twintig jaar ging hij op zijn 62ste met pensioen. Beide echtelieden zijn nog in goe de gezondheid. Iedereen die Nel ziet, geeft haar minstens tien jaar jonger. Ze doet nog alle huishoude lijke karweitjes zelf, terwijl Hein in de tuin scharrelt en de stoep veegt. Nel was altijd een sportief type. Ze deed 21 keer aan de avond wandelvierdaagse in Terneuzen mee. Hein leest liever een boek. Illya Rijnberg van Evolution Spas in Hengstdijk toont het besturingssysteem van een spa. Het bedrijf won onlangs de prestigieuze 'Eco Pool Attitude' prijs voor de meest ecologische spa ter wereld. foto Peter Nicolai ring, in combinatie met een aange stuurde warmtepomp. Dat levert een energiebesparing op van min stens zeventig procent. „Ze zijn verder uitgerust met spe ciaal ontwikkelde systemen die er voor zorgen dat het gebruik van chemicaliën tot een minimum be perkt kan worden." Die chemicaliën zijn helemaal niet nodig door gebruik van het specia le middel Aqua-Perfect, ontwik keld door een bedrijf uit Oostburg. Dit middel is honderd procent eco logisch afbreekbaar. Zeeuws-Vlaanderen is een kleine markt voor Evolution Spas. „Ik denk dat de mensen hier wat min der trendgevoelig zijn. We verko pen ze meer in Brabant en Lim- burg." Rijnberg moet even nadenken over de vraag wie een spa in zijn tuin zet. „Dat is moeilijk te zeg gen. Het zijn over het algemeen wel luxepaardjes." Dat is te zien aan de afwerking Hein Radt (90) en Nel Overdulve (85) uit de Staringstraat in Terneuzen zijn al 65 jaar een paar. foto Peter Nicolai door Martijn de Koning KNOKKE-HEIST - De bouw van het nieuwe ziekenhuis bij Knokke be gint in 2012. Initiatiefnemer Ge zondheidszorg Oostkust heeft afge lopen week een vergunning gekre gen voor de bouw van een nieuw hospitaal op de hoek van de Natiënlaan en de Kalvekeetdijk, vlakbij Westkapelle. Het zieken huis wordt daarmee een stuk mak kelijker bereikbaar vanuit West- Zeeuws-Vlaanderen. Het nieuwe gebouw vervangt het huidige ziekenhuis van Knokke. Dat is te krap, moeilijk bereikbaar en lastig uit te breiden. Het nieuwe ziekenhuis neemt een deel van de diensten over die nu het hospitaal in Blankenberge aan biedt. Op een terrein van twintig hectare moet een 'groene campus' ont staan. Naast een ziekenhuis ko men daar onder meer ook een re validatiecentrum, een zorghotel en een evenementenruimte. door Frank van Cooten Hij mailde vanmorgen nog met een poten tiële klant in Korea. Illya Rijnberg is daar inmiddels aan ge wend. De directeur van Evolution Spas in Hengstdijk heeft inmid dels een wereldwijd klantenbe stand opgebouwd. Van Frankrijk, Spanje, Oostenrijk, Duitsland tot aan Qatar, Marokko en Israël. „We hebben inmiddels ruim twee honderd dealeraanvragen gekre gen." De naam zegt het al. Het Hengst- dijkse bedrijf ontwikkelt spa's (Sa- nus Per Aquam, gezondheid door water) oftewel massagebad. „Een spa is niet te verwarren met een whirlpool, het bekende bub belbad dat een hoop herrie en bub bels maakt. Een spa is vooral ge richt op massage." De familie Rijnberg onderneemt al 36 jaar. Illya's zus 'doet' in ka chels in Axel en Illya is T^egin 2004 begonnen met spa's. „Ik zocht naar een zomerproduct voor in de kachelzaak. Dat is de spa gewor den." Het bedrijf richt zich vooral op de ontwikkeling. „Omdat de bestu ring heel complex is werken we met een partner uit Australië. De meeste baden komen uit Amerika maar die uit Australië zijn veel energiezuiniger." Evolution Spas won onlangs de prestigieuze 'Eco Pool Attitude'- prijs voor de meest ecologische spa ter wereld. Dat gebeurde tij dens de grootste spa- en zwembad- beurs ter wereld in het Franse Lyon. „Daar zijn we heel trots op. Wij stonden als kleine onderneming tussen de grote jongens. Er waren in totaal 653 deelnemers. Dat is dus niet niets." De spa's zijn voorzien van een compleet programmeerbare bestu- LET OP: TUSSEN KERST EN OUD NIEUW ZIJN WIJ OOK VOOR VERVANGINGSAPPARATUUR wmtMMMm terneuzen b.v.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 40