FBE stapt naar Raad van State om schade jacht snel te kunnen hervatten miljoen per week 150.000 3,5 3 Ex-Experience Ruzie over rooster bij Bootlieden www.xlfashlons.nl c commentaar I VlaketunneS 0,5 2 keer 3 keer donderdag 16 december 2010 De Voetbal Experien ce te Middelburg kan terugkijken op een redelijk eerste jaar. Van de belangstelling van toeristen werd vooraf wat meer verwacht, maar er is wel een goede score op de zakelijke markt. In totaal 150.000 bezoe kers in zo'n eerste jaar is nog niet zo gek. En daarbij hoeft het niet te blijven. Want met een groeiende collectie en met de duidelijke nieuwe naam 'Natio naal Voetbalmuseum' timmert het museum nog steeds aan de weg. Dat blijft niet onopge merkt. Zo is deze bescheiden Middelburgse attractie voor beeld voor de grote Duitse voet balbond. De formule slaat dus ook elders aan. Het volle potentieel van dit mu seum is nog moeilijk te schat ten. Een storende factor is de slechte bereikbaarheid met het openbaar vervoer. Daar moet snel iets aan gebeuren. Positief is, dat de bezoekers opmerke lijk lang in het museum blijven hangen. Dit geeft vertrouwen in de toekomst. VLISSINGEN - De werknemers van de Vlissingse Bootliedenwacht (VLB) komen in actie wegens een conflict over hun werkrooster. Hun werkgever wil het huidige rooster aanpassen, waardoor de bootlieden, die schepen afmeren en losmaken, standby-diensten moeten draaien. De werknemers willen daarvoor een passende ver goeding. FNV Bondgenoten heeft het bedrijf een ultimatum gesteld dat vanmorgen om zeven uur uur afloopt. Gaat VLB voor dat tijdstip niet in op de eisen van de bond, dan volgen acties. Die kunnen tot vertraging in de haven leiden. Bij VLB werken 29 mensen. De grootste casual collectie van Zeeland! dames maat 42 t/m 60 heren XL t/m 8XL Dorpsstraat 123a, Heinekenszand 0- Morgen t/m a.s. maandag (21-12) Dickens-Kerstmarkt in Grote Kerk Veere 4 dagen genieten van unieke sfeer. Attentie: Omdat "slechts" 750 bezoekers tegelijk in de Grote Kerk mogen, is elke dag in 3 toegangsblokken verdeeld. Zie hiervoor grote advertentie elders in dezekrantofwww.kerstmarktveere.nl S door Melita Lantïng ZIERIKZEE - De Faunabeheereen- heid Zeeland (FBE) gaat naar de Raad van State om de jacht op damherten in de Kop van Schou wen en De Manteling zo snel mo gelijk te kunnen hervatten. De jacht is tijdelijk stopgezet omdat de rechtbank de vergunning ver nietigde. „Er is nu een nieuwe vergunning afgegeven door de provincie, maar de rechter heeft bepaald dat we pas mogen gaan jagen als de be zwaartermijn van zes weken is af gelopen en dat duurt te lang", zegt Jan Ramondt, voorzitter van de FBE. „Als de jacht twee maanden stil ligt, kunnen we het streefgetal van dit jaar waarschijnlijk niet ha len en dat betekent dat we vol gend jaar weer een extra inhaal slag moeten maken." Voor beide natuurgebieden is vastgesteld hoe veel herten in het gebied kunnen leven. In beide gebieden is het aan tal nu te hoog. Om voldoende die ren te kunnen doden hebben de ja gers wel de nodige tijd nodig om dat niet iedere jaagdag resultaat op levert. Daarom gaat de beheereenheid (waarin niet alleen jagers zitten maar bijvoorbeeld ook de beheer ders van de natuurgebieden waar geschoten moet worden) de Raad van State vragen om eerder te mo gen beginnen. Begin deze maand vernietigde de rechter in Middelburg de vergun ning voor het afschieten van her ten op Walcheren en Schouwen nadat de Faunabescherming een zaak had aangespannen. De pro vincie Zeeland - die de vergun ning verleende - vond het niet no dig om het plan open te stellen voor bezwaar. De rechter floot de provincie terug en bepaalde dat er wel sprake moest zijn van een be zwarenprocedure. De vergunning voor de jacht werd daarop onmid dellijk ingetrokken. DEN HAAG - De gedeeltelijke slui ting van de Vlaketunnel levert een economische schade op van een half miljoen euro per week. Dat schrijft minister Melanie Schultz van Haegen (Infrastruc tuur) aan de Tweede Kamer. De minister baseert dat op basis van voertuigverliesuren maal een ge middelde reistijdwaardering. Vol gens Schultz hebben soortgelijke problemen met tunnels zich in Ne derland nog nooit voorgedaan. On derzoek naar de precieze oorzaak loopt nog. Bij herstel krijgt voorko ming van schade aan bebouwing hoge prioriteit. Hoe lang de afslui ting nog duurt is niet bekend. In het eerste jaar bezochten volgens Zeeland Attracties 150.000 mensen de Voetbal Experience, vanaf heden omgedoopt tot Nationaal Voetbalmuseum. Michael Wilkes (links) en zijn broer Faas junior bekijken de foto's van hun vader. Faas Wilkes (1923-2006) was in 1949 een van eerste Neder landse voetballers die als professional in het bui tenland ging spelen. Wilkes voetbalde voor het Rotterdamse Xerxes, Internazionale (in Milaan), Torino, Valencia, VVV, Levante, Fortuna '54. en vanaf 1962 weer voor Xerxes. De dribbelaar kwam 38 keer uit voor Oranje. Van 1949 tot 1956 werd hij als prof geboycot door de KNVB. Hij was het jeugdidool van Johan Cruyff. Aan de wand hangt het shirt waarmee Wilkes in 1999 op trad in het 'Oranje-van-de-eeuw'. De spullen voor expositie in Middelburg komen uit de collec tie van Jan D. Swart. foto Lex de Meester Bezoekers bleven gemiddeld drieënhalf tot vier uur in het Middelburgse voetbalmuseum op het vrijetijdspark ZEP. „Ik was hier in september ook al eens. Ik vond het indrukwekkend. Het is goed om herinnering aan grote voetballers levend te hou den. je moet kinderen nu al uitleg gen wie Marco van Basten was, laat staan Faas Wilkes. Straks is het weer kerstvakantie. Dan kun nen de vaders en opa's aan de kin deren laten zien wie dat allemaal waren. Alleen, het is vanuit Rotter dam wel een pesteind rijden." Michael Wilkes, zoon van de voet ballegende Faas Wilkes „Ik ben er al drie keer geweest. Een keer met een sponsoravond, een keer met de selectie en een keer privé. Er is voor elk wat wils, erg afwisse lend met het museum en het inter actieve deel. Vooral de film over het EK 1988 was indrukwekkend. Tijdens de sponsoravond was oudvoetballer Jan Poortvliet erbij. Die zat ge woon te huilen van emotie." Hans Poortvliet, secretaris van FC Dauwendaele Afgelopen september bezocht Johan Cruijff de expositie, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3