1000 graden Snoep brandwonden veroorzaken' zeeland 19 onder kerstboom laminaat Uw dakgoten schoongemaakt? onlinehovenier.nl Kerstviering Drieklank in gereformeerde kerk Kerstboom met wensballen op markt Babbeliekes en 2Gether in matinee Kerstmarkt op plein van De Moerschans donderdag 16 december 2010 Dat is de temperatuur van de top van een brandend sterretje. Een onschuldig ogend stukje vuurwerk, waar je je vingers flink aan kunt branden, zegt preventiewerker Rudof Dekker van Preventie 4U. Snoep uit de goot eet je niet meer op en daarom laat je best ook vuurwerk dat niet is afgegaan (een weigeraar) liggen. Elk jaar belanden tientallen kinderen in het ziekenhuis omdat ze probeerden een weigeraar aan te steken. OOSTBURG De christelijke basisschool De Drie klank uit Oostburg houdt van avond een kerstviering in de gere formeerde kerk aan de Molenberg. Alle kinderen werken er aan mee. Zo speelt een schoolorkest liedjes en voeren de kinderen een kerst musical op. Na afloop is er voor ie dereen een drankje. De viering begint om 19.00 uur. KOEWACHT Lokale ondernemers en verenigin gen presenteren zich vanavond tij dens een kerstmarkt op het terrein van supermarkt Plus in Koewacht Er staat ook een grote kerstboom, waar tegen betaling van 2,50 euro een wensbal in gehangen kan wor den. De opbrengst gaat naar Culi- bus. Die verzorgt gezonde maaltij den voor arme kinderen. VOGELWAARDE De Gerulphuskerk in Vogelwaarde houdt komende zondag een kerst matinee. Popkoor zGether en jeugd koor de Babbeliekes treden op. 2Gether bestaat uit 25 vrouwelijke leden, in de leeftijd van 16 tot 34 jaar. Ze brengen meerstemmige popsongs. De 25 zangers van de Babbeliekes voeren een musical uit. Het festijn begint om 14.30 uur. HULST De oudervereniging van basis school De Moerschans aan de Linie straat in Hulst houdt vandaag een kerstmarkt op het schoolplein. Er worden knutselwerken van de kin deren verkocht en er zijn winterse lekkernijen te krijgen. De opbrengst wordt gebruikt voor leerlingactiviteiten. De markt duurt van 17.00 tot 20.00 uur. MEEST CELEZEN 1Tanken over de grens loont 2. Rode pinguïn al symbool Breskens 3. Strooizout schaars voor gemeente STELLING Uw mening: 'Terecht beroep Red onze Polders tegen Waterdunen' op www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Het lukt de elfjarige Alain Roelse uit groep 8 van basisschool De Nobelhorst uit Hulst natuurlijk niet om met een dik ingepakte hand die zogenaamd getroffen is door een ontplofte strijker de schoenveter van voorlichter Rudolf Dekker te strikken. foto Peter Nicolai bestaat dertien jaar en is een vere niging met als doel het promoten van countrymuziek en dans, voor al door lessen en demonstraties in line- en partnerdans. De groep telt inmiddels zo'n 120 leden, waarvan een kwart afkomstig is uit België. „Er is zelfs een lid uit Oostende dat elke week naar Heikant komt om mee te doen", vertelt De Waal. De Free Country Dancers dansen niet alleen op countrysongs. Ook Ierse, Zuid-Amerikaanse en rock 'n rolldansen staan op het re pertoire. „Voor stijldansen heb je altijd een partner nodig. Daarom is lijndan- sen een ideaal tijdverdrijf voor al leenstaande mensen die toch graag dansen", aldus De Waal, die van beroep slager is. „Toen ik als meisje op het iftternaat zat in Et- ten-Leur wilde ik graag van dan sen mijn beroep maken, maar dat werd me toen afgeraden. Ze zei den 'daar kun je de kost niet mee verdienen'. Toch zat het er toen al in; groepjes vormen en dansen in studeren deed ik ook toen al", al dus het boegbeeld van de Iijndans- vereniging die Ossenisse als uitvals basis heeft. Behalve in zaal Maton en Herberg De Snis in Ossenisse introduceren de Free Country Dancers vanaf januari het lijndan- sen in het wijkgebouw van buurt vereniging Oudelandse Hoeve in' Terneuzen. Q www.freecountrydancers.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39