PZC t Terneuzen wil kunst beter in beeld Licht in de duisternis in Hulst ZEEUWS-VLAAf 18 en 19 22 INVENTARISATIE Gemeente heeft geen idee hoeveel kunstwerken ze precies bezit en waar die zich allemaal bevinden aCT>)'D\TWV TJ V Marktsl I Middelburg ^lyJ\V T0118886886 Tweehonderd mensen steunen strooipetitie Activiteiten ijsbaan te volgen via webcam Donderdag 16 december 2010 'Ook sterretjes kunnen brandwonden veroorzaken' Bressiaander baalt van vierde plek tijdens Groot Dictee Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl za. 18 december, 15.00-16.30 uur j zo. 19 december, 15.00-16.30 uur Madrigaalkoor j Sjoek! Zeeuwse Muziekschool j vette rock met een melodi Christmas Carols I wo. 22 december 20.19 december. .3.00-17.00 uur Extra koopavon Koopzondag r boeken bestellen? www.drukkeriimiddelburg.nl Extra koopavond door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Verspreid door de ge meente Terneuzen staan en han gen honderden kunstwerken. Hoe veel kunstwerken de gemeente pre cies in eigendom heeft is niet be kend. En ook niet waar ze zich op dit moment allemaal bevinden. Daarom komt er een inventarisatie. De voorbije maanden heeft de ge meente gekeken hoe de inventarisa tie het beste kan worden aange- vsmm r ms m» mtssmm pakt. Omdat het niet te veel mag kosten zijn verschillende scenario's verkend, waarbij ook samenwer king met de buurgemeenten en de provincie onderzocht zijn. „Uitein delijk heeft dit tot weinig resulta ten geleid en is ervoor gekozen om de kunstinventarisatie op korte ter mijn vanuit de gemeente Terneu zen zelf op te pakken", schetsen burgemeester en wethouders de stand van zaken. Wethouder Jaap Bos: „We willen niet alleen weten waar kunstwer ken zijn en wie de kunstenaar is, maar ook van wat voor materiaal ze gemaakt zijn. Dit in verband met het onderhoud." In de eerste fase van de inventarisa tie worden alle kunstwerken in de openbare ruimte in kaart gebracht door het Centrum voor Beeldende Kunsten Zeeland. Verwacht wordt dat het om 100 tot 150 kunstwer ken gaat. Met het fotograferen van de kunstwerken is al begonnen. Daarnaast heeft de gemeente nog op verschillende locaties kunstwer ken in bezit. De kunstwerken zijn verspreid over verschillende opslag plaatsen, zijn soms in bruikleen ge geven of hangen in diverse kanto ren aan de muur. Een medewerker van de provincie die het provin ciale kunstbezit heeft geïnventari seerd gaat dit ook voor de gemeen te Terneuzen doen. Een specifiek onderdeel van het ge meentelijk kunstbezit zijn de zoge naamde BKR-kunstwerken. De Beeldende Kunstenaars Regeling (BKR) was van 1956 tot 1987 een re geling waarbij kunstenaars in ruil voor kunstwerken een uitkering konden krijgen. De gemeente heeft veel van die werken in bezit, gro tendeels weggestopt in de kelders van de stadhuizen in Axel en Ter neuzen. De vraag is nu welke wer ken behouden moeten blijven en welke niet. Hiervoor moet nog een concreet plan van aanpak worden gemaakt. Bos: „Het zou me ook niet verbazen als er ooit schilde rijen zijn ingeleverd die we niet meer terugvinden." door Harold de Puysseleijr SLUIS TERNEUZEN AXEL Verdachte brandstichting nog 90 dagen langer vast De internetpetitie van Sluisenaar Bram Bonnewei tegen het strooibe- leid van de gemeente Sluis is in middels door meer dan tweehon derd mensen ondertekend. Bonne wei overhandigt de digitale handte keningen tijdens de gemeente raadsvergadering van 23 december aan het gemeentebestuur. De petitie is te vinden op: http://strooibeleidsluis.petities.nl. Wie het te koud vindt om ter plaat se te gaan kijken kan de activitei ten op de ijsbaan op de Markt in Terneuzen via de website www.ter- neuzenonice.nl live volgen via een webcam. Overigens is in tegenstel ling tot eerdere berichten de ijs baan op tweede kerstdag niet geslo ten. Schaatsliefhebbers kunnen dan de ijzers onderbinden van 13.00 tot 17.00 uur. De 21-jarige Axelaar die is aange houden in verband met de brand in het scoutinggebouw in zijn woonplaats, blijft nog negentig da gen langer vast zitten in het Huis van Bewaring. Volgens woordvoer ster Elke Kool van het Openbaar Ministerie wordt hij verdacht van brandstichting en een serie inbra ken in het gebouw van de Axelse scouting in 2009 en 2010. HULST - Veel mensen hebben er in de donkere dagen voor Kerst be hoefte aan het graf van een dierba re te bezoeken. Dat kan voor men sen die werken niet overdag en 's avonds vinden ze het doorgaans te eng om op de begraafplaats rond te lopen. Daarom introdu ceerde uitvaartverzorger Dela op de begraafplaats aan de Van der Maelstedeweg in Hulst vorig jaar de Lichtjesavond. Tussen de vier honderd en vijfhonderd mensen maakten daar toen net als gistera vond gebruik van de gelegenheid voor een bezoek aan de begraaf plaats in de duisternis. „Veel men sen komen ontroerd van de be graafplaats af, want zo'n verlichte omgeving kweekt toch een heel bijzondere sfeer", legt uitvaartver zorger Miranda Brasser van Dela uit. „Het gemis bij mensen die een kind of partner verloren hebben, lijkt in de periode rond Kerstmis veel groter te zijn dan anders." De lichtjesavond trok gisteravond we derom veel mensen. De bezoekers stroom werd door verkeersregel aars in goede banen geleid. Aan het begin van de begraafplaats wer den brandende kaarsjes uitgedeeld en de paden langs de begraafplaats waren sfeervol verlicht met fak kels; op enkele plaatsen stonden verlichte kerstboom. De begraafplaats aan de Van der Maelstedeweg in Hulst was gisteravond sfeervol verlicht met vuurkorven, fakkels en kaarsjes. Honderden mensen bezoch ten in die sfeer een of meer dierbare overledenen. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37