Voor Siebe Kramer was Walcherse scholen willen samengaan Grote kerstboom siert de Markt in Smerdiek 1®! De snelste en modernste Tentielvwasstraat in Zeeland AUTOWASSTRAAT Gratis stofzuigen na elke wasbeuh PROGRAMMA'S: AFSCHEID Ze zullen hem nog gaan missen in Kapelle. Na acht jaar burgemeesterschap zit het er op voor Siebe Kramer. Morgen neemt hij in zalencentrum De Vroone afscheid. t II donderdag 16 december 2010 vd Jagt Willemse TOTAAL: 11.50/€ 9,00 (waspas) Wassen drogen Velgen reinigen Waxen Bodemreiniging BASIS: 6.50/€ 6.50 waspas) Wassen drogen Velgen reinigen en andere kleine ergernissen kwa men met enige regelmaat voorbij. Sommigen ergerden zich aan de vingerwijzingen, anderen vonden het juist prachtig. „Je kan het ook nooit iedereen he lemaal naar de zin maken. De een vindt dat er te weinig controle is, de ander niet. De mensen die er gens last van hebben, zijn degenen die je hoort. Die er geen last van hebben, die vinden aanpakken dan weer overdreven. Ik vind dat je niet te veel op zijn beloop moet laten, zoals bij het afgeven van een vergunning. Neem de kwestie in de Zuidhoek, met die muurtjes in de voortuinen. Je kan wel zeggen, ach doe niet zo flauw, maar ande re mensen hebben ook rekening gehouden met de regels. Die had den anders misschien ook wel een muurtje willen plaatsen." Het internet, daar is Kramer nooit aan begonnen. „Facebook of Twit ter, ik vind het niks. Ik zou ook de samenstelling van de bevolking on derschatten, als ik op die manier naar ze toe had gecommuniceerd. Hier wonen zoveel oudere men sen, die kunnen daar niets mee. Misschien is het wat voor mijn op volger, want nu is er een natuur lijk moment om dingen over eén andere boeg te gooien. Zoals ik er toen voor heb gekozen om óók de vijftigjarige huwelijken af te lopen. Daar hoor je in een uur zoveel over wat er leeft en hoe alles is ge komen, zoals de rivaliteit tussen Kapelle en Biezelinge of de ont staansgeschiedenis van Wemeldin ge-" Verdriet over het komende af scheid heeft Kramer niet. „Het zal wel even wennen zijn, maar ik stap uit mijn eigen vrije wil op. Ik kijk wel wat er hierna op mijn pad komt. Ik hou van houtbewerken, boeken over staatsrecht en poli tiek, fietsen, golfen. Ik neem af scheid van een hobby, maar krijg tijd voor hobby's waar ik lange tijd niets aan heb gedaan." Afscheid burgemeester Siebe Kramer, vrijdag 17 december om 16.00 uur in zalencentrum De Vroone, Kapelle. door Maurits Sep MIDDELBURG - Scholengemeen schap Nehalennia en het Schelde- mond College gaan fuseren. De twee openbare middelbare scho len op Walcheren willen over een jaar opgaan in één organisatie. De scholen zelf blijven bestaan en ook in het onderwijsaanbod veran dert niets. Uitgangspunt voor de directies is dat de eigenheid van de huidige scholen niet verdwijnt. Het ftisieplan is gisteren door de directies van de scholen bekendge maakt. Aan het einde van de mid dag is het personeel van beide scholen ingelicht. De besturen en medezeggenschapsraden hebben al met de fusie ingestemd. Op januari 2012 moet één organi satie ontstaan voor het openbaar middelbaar onderwijs op Walche ren. Daarnaast blijft dan nog het bijzonder middelbaar onderwijs bestaan van de Christelijke Scho lengemeenschap Walcheren en het Calvijn College, beide in Mid delburg. Nehalennia (Middelburg) en Schel- demond (Vlissingen) hebben het afgelopen jaar uitgebreide verken ningen uitgevoerd naar hun eigen scholen en de ontwikkelingen die op hen afkomen, zoals krimp van de bevolking op Walcheren en be zuinigingen door de rijksoverheid. Daaruit hebben zij de conclusie ge trokken dat het beter is nu samen te gaan, dan de problemen af te wachten. „Het is een fusie vanuit onze kracht en niet vanuit zwak te", benadrukken Hendrik-Jan van Arenthals (rector Scheldemond) en Monique Wagens veld (direc teur havo/vwo Nehalennia). Vier jaar geleden bestond ook al het plan om de scholen bestuur lijk ineen te schuiven. Dat is des tijds niet gelukt omdat het plan uit de lucht kwam vallen, waardoor- er te veel weerstand was. Wagens- veld: „De fusie is nu beter voorbe reid." De zestien meter hoge kerstboom op de Markt. foto Leo Adriaansen door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Burgemees ter Willem Nuis heeft gisteren op de Markt in Sint-Maartensdijk de lichtjes van een zestien meter ho ge kerstboom aangezet. Dat gebeurde tijdens een druk be zochte winterfair. Volgens de orga niserende ondernemersvereniging is de kerstboom de grootste van Zeeland. Uiteraard blijft hij de ko mende weken nog staan. Tijdens de fair werd in hotel-res taurant 't Raedthuys een Oranje tentoonstelling geopend. In de voormalige raadszaal is van alles over te geschiedenis van de Oran jes te zien. Initiatiefnemer Jan Geldof wil op die manier alvast de aandacht vesti gen op de Oranjekamer (een soort museumpje), die begin volgend jaar wordt geopend in het pand aan de Markt waarin ook de VW komt. Dat heeft alles te maken met het feit dat Sint-Maartensdijk nu deel uitmaakt van de Oranje route. Dat is een netwerk van plaatsen in Nederland en Duits land, die een historie hebben met het huis van Oranje. POLISH: 13,50/€ 9,50 (waspas) Wassen drogen Velgen reinigen Bodemreiniging POLISH WAX door Lilian Dominicus Vraag burgemeester Sie be Kramer (63) van de gemeente Kapelle naar het hoogtepunt van de afgelopen acht jaar, en hij zal verrassend genoeg niet zeggen dat het de laatste Ko ninginnedag was, toen hij Beatrix en haar gevolg voor de nationale televisie door Wemeldinge mocht begeleiden. Hoe geknipt hij daar als persoonlijkheid ook voor leek. „Nee, ik heb genoten van de dag, maar ik vond het vooral leuk voor Wemeldinge. Mijn persoonlijke hoogtepunt was mijn aanstelling als burgemeester van Kapelle. Want ik heb genoten van deze functie, ik heb het met plezier ge daan omdat het mijn hobby was. Sommigen worden burgemeester om verder te geraken, die moeten oppassen om geen brokken te ma ken, ik zit hier voor mijn lol", zegt Kramer, aan de overlegtafel in de burgemeesterskamer van het ge meentehuis in Kapelle. Hij had het zelfs zó naar zijn zin in Kapelle dat hij en zijn vrouw er blijven wonen. „Mensen zijn daar verbaasd over. Vorige burgemees ters, zoals Van Bommel, Van Suyle- kom en Huitsing, die zijn óók ver huisd. Maar we hebben op zoveel plaatsen gewoond, en nergens op een plek waarvan we zeggen: daar willen we ooit naar terug. Je vindt ook nooit terug wat je er achterge laten hebt. Vrienden zijn verder ge gaan of vertrokken. Onze kinde ren wonen overal in het land: Rijs wijk, Breda...maar dat moet je nooit doen, je kinderen achterna reizen. We hebben onze draai hier gevonden, Kapelle is een uitsteken de locatie om te wonen. Het ligt centraal, op mooie afstand van de kust, vlakbij Antwerpen, kortom een uitstekende leefomgeving. Dat we niet weggaan, zegt in ieder ge val dat ik het niet verzonnen heb omdat ik toevallig burgemeester van deze plaats ben." Kramer is bekend geworden om het eeuwige strikje ('stropdassen zijn zó on handig') én zijn ouderwetsaan- doende stijl die doet denken aan de tijden van Bromsnor en Swie- bertje. In zijn Berichten aan de Sa menleving, die bijna wekelijks in de Scheldepost werden afgedrukt, ventileerde hij wat hem bezighield in het landelijke en internationale nieuws, maar ook over normen en waarden. Zaken als té volle grijze containerbakken, draaiende moto ren, parkeeroverlast, hondenpoep Siebe Kramer aan het begin van zijn aanstelling als burgemeester van Kapel le in 2002. Links staat mevrouw Kramer. foto Willem Mieras AUTOWASSTRAAT vd Jagt Willemse Mercuriusweg 27.4382 NL Vlissingen 7 0118 419 051 OPENINGSTIJDEN maandag t/m zaterdag van 08.00 uur-18.00 uur zondag van 10.00 uur - 17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30