241 sport Handbalsters afgeslacht door EK HANDBAL De Nederlandse handbalvrouwen verliezen kansloos van Noorwegen. Daardoor loopt Oranje een plaats in de halve finales van het EK mis. Eerst®"ïz®geJ Joeri Verlinden krijgt Kerkhove voor NAC Breda uitgeschakeld van dit seizoen OOg een If.anS Op WK in Masters Inter zonder Sneijder naar finale WK Oranje sluit jaar af als nummer twee 'Wolfsburg aast op Van Bommel en Elia' Niels Mesu sterkste in Biddinghuizen Groene Ster ruim voorbij Be'79 donderdag 16 december 2010 Oranje had met zeven treffers verschil moeten winnen om de halve finales te bereiken. Noorwegen-speelster Heidi Loeke (midden) baant zich een weg langs Maura Visser (links) en Marcella Deen. foto Gorm Kallestad/AP ABU DHABI Internazionale heeft zich in Abu Dhabi met een lach en een traan ge plaatst voor de finale van het we reldkampioenschap voor club teams. Inter won in de halve finale simpel van de Aziatische titelhou der Seongnam Ilhwa (3-0). De tref fers kwamen op naam van Dejan Stankovic, Javier Zanetti en Diego Milito. De Italiaanse vreugde over de overwinning werd getemperd door een ogenschijnlijk zware dij beenblessure voor Wesley Sneijder. De middenvelder moest al na am per dertig seconden uitvallen. ZURICH Het Nederlands voetbalelftal sluit 2010 af als nummer twee van de wereld. Op de gisteren uitgebrach te wereldranglijst van de Fifa staat Spanje nog altijd eerste, al is de voorsprong op Oranje kleiner ge worden. Duitsland nam de derde plaats over van Brazilië. In de top tien van het klassement wisselden verder Egypte (nu negende) en Kroatië van plek. Nederland is het best presterende land van 2010. Het team van bondscoach Bert van Mar wijk won vijftien van zijn zeven tien wedstrijden. WOLFSBURG VfL Wolfsburg wil Mark van Bom mel en Eljero Elia tijdens de ko mende transferperiode overnemen van respectievelijk Bayern Mün- chen en Hamburger SV. Dat meld den verscheidene Duitse media. Wolfsburg is de club van trainer Steve McClaren, die in het verle den met Elia samenwerkte bij FC Twente. Van Bommel meldde eer der dat hij gaat praten over mogelij ke verlenging van zijn aflopende contract in München. BIDDINGHUIZEN Niels Mesu uit Middelburg heeft gisteren in Biddinghuizen de ne gende wedstrijd om de KPN Mara thon Cup in de eerste divisie ge- wonnen.In de sprint kon hij zijn schaats net voor Luis Veen over de streep zetten. Door deze overwin ning mag hij volgende week woensdag in de groene trui van start gaan voor de tweede wed strijd van de Superprestige in Bid dinghuizen. Ook broer Erwin Me su ging van start in een wedstrijd over 75 kilometer. Erwin eindigde in het peloton op een 35e plaats. VLISSINGEN De zaalvoetballers van Groene Ster hadden gisteravond geen enkele moeite om Be'79 van zich af te hou den. In eigen huis was de Vlissing- se eerstedivisionist met ir-3 te sterk voor de nummer vier van de ranglijst. Groene Ster dwong Be'79 voor de rust al tot capitulatie: 5-1. Na rust werd het simpel 11-3. Yous- sef Ahrouch scoorde in totaal vier maal. Salim Ben Sellam (3X), Abdoe Abdendi (2x), André Siereveld en Khalid El Hattach namen de overi ge treffers voor hun rekening. ROTTERDAM - NAC Breda heeft zijn eerste uitzege van dit seizoen binnen. De Bredanaars wonnen gisteravond bij staartploeg Excel sior met 3-1. NAC kwam in de 39e minuut op 0-1 door Matthew Amoah. Een kwartier voor tijd maakte Robbert Schilder 0-2. Tim Vincken scoorde in de slotfa se voor Excelsior 1-2, waarna Ali Boussaboun de wedstrijd in blessu retijd definitief in Bredaas voor deel besliste. Het duel stond voor de derde keer op het wedstrijdprogramma. Bij de eerste wedstrijd maakte hevige sneeuwval spelen onmogelijk en vorige week maandag hield arbiter Jeroen Sanders het na ongeveer vijf minuten voor gezien wegens dichte mist. NAC staat door de zege in Rotter dam nu op plaats zeven in de ere divisie, Excelsior op plek zestien. door Rob de Bruyn DUBAI - Een krachtig 'Yes' ontsnap te uit zijn keel. Gespannen en on geduldig had zwemmer Joeri Ver linden in de catacomben van het Hamdan bin Mohammed bin Ras- hid Al Maktoum Sports Complex gewacht op de uitslag van de twee de halve finale van de 100 meter vlinderslag. Toen de tijden einde lijk in beeld kwamen op de kleine tv-monitor, zag hij razendsnel dat hij zich op het WK kortebaan met zijn 50,91 seconden toch nog had geplaatst voor de eindstrijd, als ze vende. „Ik ben echt heel blij dat ik nog een kans krijg. Morgen (van daag) wil ik iets rechtzetten." Ver linden was op de eerste dag van het WK weliswaar de enige Neder landse zwemmer die een finale haalde, zijn race was allesbehalve perfect geweest. De Limburger merkte naar eigen zeggen een groot verschil met het Europees kampioenschap kortebaan van een paar weken geleden in Eindhoven. „Ik ben hier niet 'EK-fit'. Het is ge woon heel lastig om op het EK én het WK goed te zijn. Dat hebben we vanmorgen kunnen zien bij Steffen Deibier." De Duitser was in Eindhoven de overtuigende winnaar van de 100 vlinder, giste ren werd hij al in de series roem loos uitgeschakeld. Ook Moniek Nijhuis had heel graag de finale gehaald. Maar de schoolslagspecialiste eindigde giste ren in de halve eindstrijd als ge deeld negende. Waarna ze hele maal aan het eind van de dag in een swim-off ook nog net tekort kwam om de eerste reserve te wor den. Robin van Aggele meldde zich ziek af voor de 100 meter school. ROTTERDAM - Lesley Kerkhove is gisteravond in de eerste ronde van de Reaal Tennis Masters uitgescha keld. De negentienjarige Zierikzeese was niet opgewassen tegen de drie jaar oudere Nicole Thijssen. De setstanden in hun eerste onderlin ge duel ooit waren 6-3 en 6-4. Kerkhove, die 553e staat op de we reldranglijst, liep door de neder laag een confrontatie met Michaëlla Krajicek mis. Bij winst zou ze de nummer twee van de plaatsingslijst vandaag treffen. Zeeland is ook nog met Angelique van der Meet vertegenwoordigd in Rotterdam. De speelster uit 's-Heer Abtskerke neemt het vanmiddag in haar eer ste wedstrijd in Rotterdam op te gen Indy de Vroome, die met een wildcard toegang kreeg tot het toernooi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26