land 123 geëxperimenteerd OPEN DAGEN brieven Nog geen oplossing voor zandhonger Oosterschelde PisE P. VAN EMZEREN B.V. mechanisatie Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Ontpolderen In het redactionele commentaar in de krant van 9 december wordt het plan van staatssecretaris Bleker om naar alternatieven te kijken voor de ontpoldering van de Hedwigepolder als onzalig afgeser veerd. Onzalig is uiterst ongelukkig/diep ellendig/ellende met zich meebrengend. Dit com mentaar zou zo maar geschreven kunnen zijn vanuit de abdij van Middelburg, waar men ook niet veel op schijnt te hebben met alles wat Zeeuws-Vlaanderen is en voor al hoe de gevoelens en ideeën van de bewoners liggen (denk aan Wa- terdunen - 't Zwin - tol Wester- scheldetunnel - financiering Sluis kiltunnel en dus ook de Hedwige polder), maar van een regionale krant zou men een meer objectief commentaar mogen verwachten. Dat de schrijver zich laat inspire ren door Nijpels, die zijn sporen heeft verdiend bij debacles van de DSB-bank, het ABP en als voorzit ter van de naar hem genoemde commissie, zegt voldoende. Wim J. Deijnen Pasdam 15, Sluis Ontpolderen 2 Volgens Esther Ouwehand (Partij voor de Dieren) zet staatssecretaris Bleker met een onderzoek bij Del- tares de TWeede Kamer op het ver keerde been. Ouwehand geeft aan het dossier niet te kennen. Bleker moet juist wel bij Deltares zijn, om dat dit instituut in 2009 naar aan leiding van een studie geconclu deerd heeft dat de Hedwigepolder de ongunstigste plaats in de Wes- terschelde is voor ontpoldering. Bo vendien zou Ouwehand er verstan dig aan doen begrip op te brengen voor historisch-culturele argumen ten van een streek. De overgrote meerderheid van de Zeeuwen wil niet dat goede landbouwgrond voor natuur onder water gezet wordt. Volgens de Europese richt lijn zijn dat argumenten om com pensatie elders uit te voeren. Er is de politieke wil niet te ontpolde ren. Nu Ouwehand nog. Zie her donderdag 16 december 2010 stel van getij in de Grevelingen als natuurherstel in de Westerschelde. Leendert van Melle Havenpark 18, Zierikzee Ontpolderen 3 In de krant van vrijdag, pleit Es ther Ouwehand van de Partij voor de Dieren ervoor om Zeeland voor een groot deel te ontpolderen, want dat is goed voor de natuur. Maar in al die te ontpolderen pol ders leven veel dieren. Niet alleen koeien, paarden en schapen maar ook bijzondere muizen en padden- soorten, en dan nog maar te zwij gen over de heel kleine en voor een natuurlijke grond kwaliteit noodzakelijke ongewervelde dier soorten. Daar moet haar partij toch gevoelig voor zijn. In de Westerschelde leven welis waar ook dieren, maar zij krijgen geen betere habitat, want het wa ter is te zeer verontreinigd. En voor zilte cultuur is de Schelde minder geschikt, omdat het na con trole op giftige stoffen, waarschijn lijk beter niet gegeten moet wor den. Mijn vraag is nu, vóór welke dieren is de Partij voor de Dieren? J. Buijs Prelaatweg 5, Aagtekerke Kunst 2 Negatieve kunstkritiek is mij, zo lang goed onderbouwd, om het even. Helaas werpt Nico Out loze kreten op zonder toelichting van zijn bedoeldingen; 'schilderijen blij ven vlak gepenseelde plaatjes'. Maar Nico, schilderijen zijn per de finitie vlak, gepenseeld en plaatjes. In de in 1838 gekozen dierentuin- naam 'Natura artis magistra' meent Out anno 2010, het bewijs te vinden dat mijn leermeester van de schilderkunst in de natuurstu die ligt. Out verzuimt zijn lezers te delen in zijn mening over goede en slechte schilderijen en zet visies tegen elkaar af zonder deze te be schrijven. Het woordje kunst staat voor nep, zoals kunstgras. Out is kunst-criticus en ik kunst-schilder. Maar schilderkunst gaat om de sug gestie en alles wat daarbinnen 'waar' is, is een schijn van de wer kelijkheid. Out's werkelijkheid zou beschrijven moeten blijven. Was hij naar mijn lezing gekomen dan had hij de inhoud er met een glas wijn in kunnen spoelen. Ik had graag geholpen. Nu was hij weer passé. Totaly Out. Veel liefs Nico! Sebastiaan Spit B. Ewoutstraat 48, Vlissingen Q Stuur foto's van uw bijzondere garderobe en/of kapstok J verslaggeving@pzc.nl Een ander vroeg Peijs of ze de poli tieke moed had actie te onderne men. „Wel als het nodig is", zei ze. „Anders sluiten we geen bedrijf waar 450 mensen werken." Eind januari moet duidelijk zijn hoe het gezondheidsonderzoek wordt opgezet. Vertegenwoordi gers van omliggende gemeenten, de GGD en Thermphos zien toe op dat onderzoek. „We kijken of het onderzoek loopt zoals wij dat foto Willem Mieras willen", zei de Borselse wethouder Conny Miermans. De stille demonstratie buiten trok een tiental deelnemers. „Dat is nou een echte Zeeuwse demon stratie", klonk het. DEN HAAG - Hoewel volop proeven worden gedaan om de zandhon ger van de Oosterschelde te stop pen, is het nog te vroeg om aan te geven welke aanpak het succes volst is. Dat schrijft staatssecretaris loop Atsma (Infrastructuur) aan de TXveede Kamer. Daarvoor is verder gaand onderzoek nodig tot 2013 om beter en betrouwbaarder zicht te krijgen op kosten, effectiviteit, levensduur en de mogelijkheden tot optimalisaties. Door de 'zand honger' is nu nog 10.000 hectare intergetijdengebied over van de ruim 11.000 hectare in 1986, schrijft Atsma. Vrijdag 17 december van 13:00 uur - 22:00 uur Zaterdag 18 december van 10:00 uur-16:00 uur limn r n i mm liMECHANISATIE- CONSTRUCTIE- EN INSTALLATIEBEDRIJF Donderdag 16 december van 13:00uur-22:00uur Quistenburg 21 4454 PZ Borssele

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25