'Je zult je hier geen moment vervelen9 'We hebben er Jeu de boulesbanen Vrouwenpolder wordt volgend voorjaar aangelegd Koudekerkenaar (63) verjaagt autodieven 20 Burgemeester René Roep geïnstalleerd in Vlissingen VERGETEN BOMBARDEMENT Middelburgse AUTOWASSTRAAT De snelste en modernste Tentiehmasstraat in Zeeland donderdag 16 december 2010 door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De kersverse burge meester van Vlissingen valt niet zo snel op blunders te betrappen. Die reputatie maakte René Roep giste ren na zijn installatie meteen waar door consequent 'en Souburg en Ritthem' toe te voegen aan Vlissin gen. Alleen hadden die Blof-regels niet voor iedereen gehoeven. Want die kennen we in Zeeland zo onderhand wel, viel aan de ge zichten af te lezen. Maar ja, dat gold wat René Roep betreft ook voor grapjes over de roepieroepie- vogel. En toen werd hij ook nog eens geconfronteerd met zijn, vol gens eigen zeggen verkeerd geïn terpreteerde, plagerijtje over het uitrijden van mest, dat eind 2007 de landelijke pers haalde. Toch werd Roep heel vriendelijk welkom geheten door collega-bur gemeester Henny van Kooten, van Noord-Beveland, en Commissaris van de Koningin Karla Peijs die met haar toespraak over het 'win derige en soms stormachtige Vlis singen' een gooi deed naar de Vlis singen Promotie Trofee. Raadsnestor Henk de Haas zei de nieuwe burgemeester kunnen ver zekeren dat hij zich geen moment Raadsnestor Henk de Haas (links) overhandigt de voorzittershamer aan bur gemeester René Roep. foto Ruben Oreel zal vervelen. „En maak van je hart geen moordkuil. Ook dat past bij Vlissingen." Dat advies nam Roep, die iedereen opvallend keurig met 'meneer' en 'mevrouw' aansprak, dan maar di rect ter harte. „Stop het bouwen voor leegstand. Stop prestigeprojec ten. Ga voor mensen in plaats van beton. Koester je verenigingen en vrijwilligers. Investeer nu om door de crisis heen te kijken." Dat deed enkele toehoorders -de raadszaal zat ramvol- wel even de wenkbrauwen fronsen. Gelukkig voegde Roep eraan toe te beseffen dat Vlissingen er financieel niet be paald florissant voor staat. „Daar ben ik ook bezorgd om. Maar ook om hufterig gedrag. Ik wil dat dat keihard wordt aangepakt. Daarom ben ik ook zo blij met het interven tieteam. We gaan aan de slag, en wel met zijn allen!" door Annemarie Zevenbergen VROUWENPOLDER - Jeu-de-boulers kunnen volgend jaar aan de slag op twee nieuwe banen aan de Oranje Naussaulaan in Vrouwen polder. Volgens de dorpsraad van Vrou wenpolder, kunnen de banen ko mend voorjaar worden aangelegd. De banen komen naast het sport veld van de plaatselijke voetbalver eniging Dikke Buuken. Op dat ter rein stond vroeger een kinderdag verblijf Volgens initiatiefnemer en dorpsraadslid Ton de Jonge ziet de jeu de boulestoekomst voor Vrou wenpolder er zonnig uit. „Er ko men twee gravelbanen op een stuk grond van zes bij tien meter. Daaromheen worden bankjes neer gezet. Een hekwerk, afgezet met groen, zorgt voor een natuurlijke uitstraling. Op de rest van het ter rein komt een parkeerplaats voor fietsen. Het is daar nu altijd een rommeltje rondom dat sportveld met fietsen die daar overal worden neergegooid. Dat probleem wordt dan ook gelijk opgelost. We heb ben al contact gezocht met de jeu de boulesverenigingen in Middel burg en Sint Laurens, die ons gead viseerd hebben. Er zijn zelfs al plannen geopperd voor een 'jeu de boules-rondje Walcheren'. Mid delburg en Sint Laurens hebben ook al toegezegd dat ze straks les sen gaan geven." De dorpsraad zoekt nu mensen die de kar verder willen trekken en de banen ook gaan runnen. door Theo Giele Over geschiedenis kun je blijven schrij ven, erkent archiva ris Peter Sijnke. Maar dat er nog een geheel andere kijk op de verwoes ting van Middelburg in de meida gen van 1940 komt, lijkt hem sterk. Het Zeeuws Archief heeft het afge lopen jaar sterk in het teken ge staan van het project Het Vergeten Bombardement. Tentoonstellin gen, een drukbezochte ooggetui- genbijeenkomst, een internatio naal symposium over (ter- reur)bombardementen en een dis cussiemiddag, digitale herbouw van de vooroorlogse stad, concer ten en een voorstelling Vlammen- stad; het kon niet op. En dan was er de presentatie van een kloek boekwerk waarin de bevindingen van historisch onderzoek in bin nen- en buitenland werden gepre senteerd. Dit alles was het resultaat van vier jaar voorbereiding. Gestart op het moment dat oud-Middelburger Kees van Westreenen bij het ar chief aanklopte en vroeg of er wat gedaan kon worden aan de herden- Icing van het bombardement. Het groeide uit tot het grootste project dat Sijnke onder handen had ge had in zijn toch al lange carrière als archivaris. Een geslaagd project, is zijn conclu sie. Dat bewijzen niet alleen de be zoekersaantallen en verkoopcijfers van het boek. „Het is gelukt om verschillende doelgroepen aan te spreken. Scholieren die de exposi tie De Bunker bezochten, maar ook ouderen. De ooggetuigenbij- eenkomsten, waar liefst vijfhon derd mensen op afkwamen, wa ren echt hartverwarmend. Voor veel mensen was het ook het weer zien van oude bekenden." Als historicus denkt Sijnke dat het onderzoek, dat hij samen met Vic tor Laurentius, Koos Bosma, Tobi as van Gent en Anneke van Waar den-Koets deed, antwoord heeft gegeven op de belangrijkste vraag: was het een terreurbombarde- ment. Nee, dat was het dus niet. Middelburg had de pech in de frontlinie te liggen. „Ik had ge dacht dat daarover de meeste reu ring zou onstaan. Maar dat viel mee." Er zal hier of daar nog wel een punt of een komma veranderd kunnen worden, maar het grote verhaal van de verwoesting van Middelburg in 1940 is volgens Sijn ke duidelijk. „Nieuwe getuigenis sen kunnen aanvullend zijn, maar het beeld van wat er gebeurd is ver andert niet wezenlijk. Ik geloof dat we er een soort punt achter heb ben gezet." De verwoesting van de stad zal herdacht blijven worden. Sijnke: „Maar niet meer als 'vergeten' bombardement." vd Jagt Willemse POLISH. 13,50/€ 9,50 (waspas) Wassen drogen Velgen reinigen Bodemreiniging POLISH WAX TOTAAL: ll,50/€ 9,00 (waspas) Wassen drogen Velgen reinigen Waxen Bodemreiniging WAX: 9,50/€ 8,00 (waspas) Wassen drogen Velgëh reinigerv -. A Waxen BASIS: 6.50/€ 6,50 (waspas) Wassen drogen Velgen reinigen AUTOWASSTRAAT vd Jagt Willemse Mercuriusweg 27,4382 NL Vlissingen 7 0118 419 051 OPENINGSTIJDEN maandag t/?n zaterdag van 08.00 uur 18.00 uur zondag van 10.00 uur -17.00 uur KOUDEKERKF. - Een 63-jarige inwo ner van Koudekerke heeft in de nacht van dinsdag op woensdag twee autodieven verjaagd. De man werd omstreeks 01.00 uur wakker van geluiden. Voor de ze kerheid keek hij even uit het raam en zag zijn auto niet meer op de oprit staan. Hij liep naar beneden, ging via de voordeur naar buiten en zag dat zijn auto van de oprit af gereden was en dat er twee man nen in zaten. Hij begon vervolgens direct te schreeuwen, waarop de twee wegrenden in de richting van de Westerscheldelaan. De 63-jarige ontdekte vervolgens dat er twee sleutelbossen, een mp3-speler en geluidssysteem, twee tassen met daarin een porte monnee met pasjes en enkele tien tallen euro's uit de woning waren weggenomen. Woensdagochtend werden her en der spullen van de man en zijn echtgenote teruggevonden. In de wijk Paauwenburg (Vlissingen) vond een buurtbewoner de in houd van één van de gestolen tas sen terug. De vrouw wist de 63-ja- rige bereiken en gaf zijn spullen te rug. In Koudekerke vonden buurt bewoners het geluidssysteem in hun tuin. Zij belden de politie, die het aan de 63-jarige toonde. Het bleek zijn geluidssysteem te zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 22