Preventieve dwangsom niet opgelegd 'We willen er juist geen 18 VERHUIZE MET ZORG N i! B Banketletters goed voor 23 ruim mille monpidL rnouERS i 0H8 6I 26 29 Woninginbraak Vlissingen stuurt brieven over jaarwisseling Bekeuringen voor te hard rijdende brommers en lawaaiige auto's ONDERWIJS Dezelfde scholen, dezelfde namen, dezelfde docenten, dezelfde vakken. Zeker voor de leerlingen van Nehalennia en Scheldemond zal er na de fusie niet zo veel veranderen. Nehalennia Scheldemond CS Walcheren Stadsveste donderdag 16 december 2010 VLISSINGEN - De bewoonster van een huis aan de Vlissingse Hercu les Segherslaan ontdekte dinsdag middag dat er bij haar was ingebro ken. De inbrekers sloegen hun slag tussen zondagavond en dinsdag middag en stalen geluidsappara tuur, spelcomputer, laptop, dvd's en diverse sieraden uit de woning. ammmBasammm door Emile Calon MIDDELBURG - Geen van de Wal- cherse gemeenten legt in aanloop naar de jaarwisseling jongeren een preventieve dwangsom op als maatregel om te voorkomen dat er rotzooi wordt geschopt. Onder strikte voorwaarden mogen ge meenten een dwangsom van bij voorbeeld vijfhonderd euro opleg gen als ze zeer sterke aanwijzingen hebben dat een inwoner serieus van plan is vernielingen aan te richten. De Middelburgse ambtenaar open bare orde en veiligheid Marinus Willemsen geeft echter wel aan dat, indien noodzakelijk, een der gelijke dwangsom toch direct kan worden opgelegd. „Wij zijn voor bereid." Een aantal jongeren in Vlissingen krijgt wel een brief van de gemeen te waarin gewaarschuwd wordt dat er op hen wordt gelet en dat ze zich rustig moeten houden. De burgemeesters van Middelburg en Veere zien niet de noodzaak zon brief te schrijven. De Middelburg se burgemeester heeft zelfs in over leg met politie en brandweer beslo ten tijdens Oud en Nieuw geen extra agenten te stationeren in Ar nemuiden en de brandweer van het dorp niet paraat te houden in de kazerne. Willemsen zegt dat vo rig jaar uitgewezen heeft dat een dergelijke maatregel kan. Hij bena drukte dat, indien nodig, veel poli tie naar Arnemuiden of een ande re plaats gedirigeerd kan worden als zoiets noodzakelijk is. Volgende week krijgen de inwo ners van Arnemuiden en Nieuw en Sint Joosland wel een brief waarin Schouwenaar hen nog eens op het hart drukt dat de jaar wisseling rustig hoort te verlopen en dat het verboden is om de 31e december met eieren over de open bare weg te lopen. Het is een brief die hij al jaren stuurt. De gemeente Vlissingen stuurt twee uur voor de jaarwisseling een aantal jongerenwerkers de straat op om contacten te leggen en te voorkomen dat er ongeregeld heden gebeuren. Die jongerenwer kers hebben de taak tot 02.00 de volgende dag alles in de gaten te houden. VLISSINGEN - Zes bestuurders kre gen gisteren een bekeuring omdat hun brommers te hard konden rij den. Een andere bestuurder moest te voet verder want zijn brommer werd in beslag genomen omdat hij een snelheidsbegrenzer had ge monteerd. De politie hield gisterochtend aan het Baskenburgplein en de Oude Veerhavenweg in Vlissingen een verkeerscontrole. Er werd speciaal gelet op het vermogen van brom mers en scooters en de geluidsover last die auto's kunnen veroorza ken. Drie automobilisten kregen een proces-verbaal omdat hun au to's meer geluid produceerden dan toegestaan. Daarnaast deelde de politie nog bekeuringen uit voor het niet tonen van een rijbewijs (drie maal), het niet tonen van het kentekenbewijs (vier maal), geen fietsverlichting (vijf maal) en twee maal voor een afwijkende kente kenplaat op een aanhanger. door Maurits Sep Minder geld en min der leerlingen. Die dubbele bedrei ging zien Nehalen nia en Schelde mond op zich afkomen. Om de pijn voor te zijn, bundelen ze nu al de krachten. „We krijgen hier door zelfs meer geld beschikbaar dat we kunnen investeren in het onderwijs." Scheldemond-rector Hendrik-Jan van Arenthals en Nehalennia-di- recteur Monique Wagensveld her halen het nog maar eens: de fusie is niet geboren uit zwakte maar uit kracht. Natuurlijk doemen er op langere termijn problemen op. Walcheren zal niet ontkomen aan een krimpende bevolking. „De cij fers die uit onderzoeken komen, zijn echt onthutsend", zegt Wa gensveld. Maar veel belangrijker is dat de fu sie leidt tot een grotere, sterkere or ganisatie die klappen beter kan op vangen. Van Arenthals: „Als een heid zijn we minder kwetsbaar. We hebben een lager 'risicoprofiel' en dat betekent dat we minder geld op de bank hoeven te hou den. En dat geld kunnen we dus wel investeren in het onderwijs." Wagensveld wil na de forse inves teringen in de gebouwen van Ne halennia graag een inhaalslag ma- Locatie Kruisweg, Middelburg 516 leerlingen 38 fte (banen) 59 medewerkers VMBO en MAVO; Diverse beroeps gerichte programma's; Vakcollege Walcheren. Locatie Breeweg, Middelburg 1110 leerlingen 71 fte (banen) 114 medewerkers HAVO-kansklas; HAVO en VWO (incl. gymnasium); Topklas (hoog begaafdenprofiel); Technasium. ken in de iet: computers, digitale schoolborden. Van Arenthals heeft weinig nieuwe wensen op zijn ver langlijst, maar is blij dat hij er dankzij de fusie van is verzekerd dat hij zijn beleid niet hoeft te ver anderen. „Wij kunnen door op de ingeslagen weg van modernise ring." Eigenlijk, kan de conclusie zijn, zal er op de scholen niet zo veel veran deren. De leerlingen zullen ook na 1 januari 2012 naar Nehalennia of Scheldemond gaan. Naar hetzelfde gebouw, met dezelfde docenten, met dezelfde lessen. De 'eigen- Jieid' van de drie locaties (Breeweg en Kruisweg in Middelburg en Weyevlietplein in Vlissingen) blijft, is het uitgangspunt én de be lofte. Dat was ook de grootste zorg die ouders, leerlingen en docenten in de afgelopen maanden van voor bereiding hebben geuit, erkennen de directeuren. „Maar wij willen juist geen eenheidsworst", bena drukt Van Arenthals. Scheldemond met zijn top sport-onderwijs, de zorgop- leidingen op Nehalen- nia-Kruisweg en de debat-cultuur op Nehalennia-Breeweg - het zijn maar enkele troeven van de ver schillende locaties. Die blijven en kunnen wellicht zelfs worden ver sterkt. „Misschien komen er wel vakken bij dankzij de fusie", op pert Van Arenthals. Op zijn school Weyevlietplein, Vlissingen 1248 leerlingen 115 fte (banen) 140 medewerkers VMBO, MAVO; Diverse beroepsgerichte program ma's; Vakcollege Walcheren; HAVO-kansklas; HAVO en VWO (inclusief gymna sium); LOOT-school, topsport. wordt nu geen Grieks gegeven, op Nehalennia wel. „Leerlingen die dat willen, kunnen we straks van dienst zijn." Wagensveld voorziet voor de do centen trouwens ook voordelen. Beide scholen hebben nu soms moeite docenten te vinden omdat ze te weinig uren kunnen bieden. „Voor vijftien uur komt iemand niet uit de Randstad naar Middel burg. Maar voor dertig uur mis schien wel naar Walcheren. Boven dien wordt het gemakkelijker om te voldoen aan wensen om meer of minder uren te gaan werken. We moeten daar zorgvuldig over gaan praten, maar we hebben ons personeel straks meer te bieden." De veranderingen op de scholen beperken zich vooralsnog tot de leiding en het bestuur. Aan het hoofd van de nieuwe organisatie komt een di rectieteam met de drie locatiedirec teuren en daarboven de rector. Ligt het niet voor de hand dat dat Van Arenthals dat wordt, aange zien Nehalennia al anderhalfjaar zonder rector zit? Het antwoord is afgemeten: „Dat mag je denken. Maar wij hebben nog niet over poppetjes gesproken. We weten hoe de organisatie eruit zou moe ten zien. Dat gaan we de komende maanden verder uitwerken. Rond de zomer van 2011 moet het defini tieve besluit er zijn." Locatie Bestevaêr, Vlissingen MAVO, onderbouw VMBO, HAVO en VWO Locatie Toorop, Middelburg VMBO en MAVO Locatie Van de Perre, Middel burg HAVO, Atheneum en Gymnasium 2727 leerlingen per vestiging 252 fte (banen) 319 medewerkers Chistelijke Scholengemeenschap Walcheren biedt bijzonder onder wijs op christelijke grondslag. door Annemarie Zevenbergen ARNEMUIDEN - Tevredenheid bij de Stichting Arnemuiden helpt Teius, want de jaarlijkse banketletteractie leverde dit jaar een recordbedrag op van ruim 23.000 euro. De let ters werden zelfs buiten de provin cie verkocht, tot aan Urk en IJmui- den. De Arnemuidse schooljeugd verkocht er ruim 900. Burgemees ter Koos Schouwenaar maakte de opbrengst van de actie gistermid dag bekend in de Joos van Laren- school in Arnemuiden. Stichtings voorzitter W. Joosse: „Het is heel bijzonder dat Arnemuiden na 21 jaar nog steeds niet actie-moe is." Het geld gaat naar het Roemeense Teius voor de bouw van een ont moetingscentrum voor ouderen. Wonen aan de Westwai Kom kijken naar ons modelappartement aan de Westwai, Kolveniershof 60 op: 18 december a.s. van 10.00-12.00 uur. Koopsom vanaf 224.000,- v.o.n. jflmarsaki rws stad^zeeland Voor meer informatie: www.stadsveste-goes.nl Leerlingen tonen de opbrengst van de banketletteractie, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20