c Voetbalmuseum helpt Duitsers Vermiste vrouw gevonden in kanaal Laatste Kans! en 25 O Grillig verloop uitstoot dioxine 8B3III Weinig animo voor kerstopening Daklozen getracteerd Regen en sneeuw, 2 Handbalvrouwen kansloos tegen Noorwegen tot 12.00 uur vandaag Sieóte Stem op eén van de vijf finalisten v cv e-mail: leraar@pzc.nl ofsms naar 2121 kijkopwww.pzc.nl/besteleraar nan Zeeiand 16 december 2U10 -PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 295 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 VOORBEELD Nieuw DFB-Fussbalmuseum laat zich inspireren door Middelburgse attractie WALCHEREN Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 Glashandel MELIESTE zie: meliesteglas.nl om: ma. t/m vrij. van 8.00 tot 17.30 u king met de Duitsers. In april komt, met het oog op de Duitse toeristen, in Middelburg een expo sitie over het Duitse Mannschaft. Later volgt een expositie over de Rode Duivels. Dit om ook Vlamin gen naar Middelburg te lokken. pagina 3: commentaar pagina 2/3: oud-internationals VLISSINGEN-OOST - De recente uit stoot van dioxine bij fosforfabriek Thermphos kent nog steeds een grillig verloop. Dat blijkt uit metin gen van de provincie. Bij de laatste acht metingen varieerden de waar den tussen de 0,13 en 3,01 nano gram per kubieke meter rookgas. Thermphos zelf maakte gisteren ook een meetresultaat bekend: van 0,22 nanogram op 7 december pagina 22 en 23: lang genoeg ge doogd en geëxperimenteerd Winkelen op 26 december verpest de kerstsfeer reageer op www.pzc.nl reacties: 427 Zeeuwse politie kan best vanuit Tilburg worden geleid ééns 25% oneens 75X 1688 555530" door Theo Giele MIDDELBURG - De Voetbal Expe rience in Middelburg is voor de Duitse voetbalbond DFB het inspi rerende voorbeeld voor een eigen voetbalmuseum in Dortmund. Dat zegt woordvoerder Axel Jacob van het DFB-Fussbalmuseum, dat in 2014 zijn deuren opent in het centrum van de stad. Afgelopen voorjaar bezochten de Duitsers de inmiddels tot Nationaal Voetbal museum omgedoopte Voetbal Ex perience. Het interactieve, multi mediale aspect van het Middel burgse museum spreekt de Duit sers bijzonder aan. „Bij een mu seum denk je vooral aan vitrines vol met oude spullen. De Voetbal Experience is er uitstekend in ge slaagd om juist de emotie bij de be zoekers op te roepen. Dat begint al bij de film over het door Neder land gewonnen EK in 1988. Een ding staat voor ons vast. In ons museum komt ook een bioscoop", aldus Jacob, die, als het om gewon nen toernooien gaat over vier jaar een ruimer aanbod kan tonen dan zijn Nederlandse voorbeeld. „De samenwerking gaat vooral om adviezen op technisch gebied, maar voor vragen over de opbouw van de collectie is er ook contact", aldus Jacob. Sven van Rijswijk, di recteur van Zeeland Attracties die het voetbalmuseum in Middelburg exploiteert, bevestigt de samenwer- MIDDELBURG - In Zeeland is weinig animo onder winkeliers om op zondag 26 december, tweede kerst dag, open te zijn. Ondernemers voorzitter Ron Berks in Goes zegt dat er geen belangstelling is op tweede pinksterdag en met Pasen, dus volgens hem ook niet op twee de kerstdag. Bram Stoffels, namens de ondernemers in Terneuzen, kan zich voorstellen dat er hooguit een modewinkel is die open wil zijn. pagina 7: ook detailhandel opent deuren AMSTERDAM - Dak- en thuislozen in Amsterdam kregen gisteren een kerstlunch voorgeschoteld door het Leger des Heils. Ongeveer honderd dak lozen genoten van de maaltijd, die werd geopend door de Amsterdamse zanger Danny de Munck. Het aantal mensen in Nederland dat in armoede leeft is afgelopen jaar gestegen. Ook de kerken en voedselbanken merken dat het aantal armen toeneemt. foto Paul Vreeker/ANP pagina 7: meer begeleiding vergroot kans op beter bestaan MIDDELBURG - De vermiste Nelly van Baaien-De Kok uit Middel burg is gevonden. De 79-jarige vrouw, die sinds zaterdagmiddag werd vermist, is overleden. Ze is gistermiddag uit het Arnekanaal achter industrieterrein Arnestein gehaald. Een voorbijganger zag een lichaam drijven. De politie heeft vastgesteld dat het inderdaad om de vermiste vrouw ging. De fa milie is inmiddels ingelicht. De technische recherche zal nog verder onderzoek doen op het lichaam om de exacte doodsoor zaak vast te stellen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1