Nehalennia en Scheldemond fuseren Inzicht mm WALCHEREN 20 en 21 22 ONDERWIJS Schoolgebouwen en onderwijsaanbod blijven hetzelfde Zwieren en zwaaien over het ij's in de Scheldestraat Axelaar langer in voorarrest ACJ^\'D\TVVVD\r Marktsl 1 Middelburs ^1/J\ V T0118886886 almanak Donderdag 16 december 2010 Visie Middelburgs bombardement ligt nu wel vast 17 Bressiaander baalt van vierde plek tijdens Groot Dictee Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep MIDDELBURG - Scholengemeen schap Nehalennia en het Schelde mond College gaan fuseren. De twee openbare middelbare scho len op Walcheren willen over een jaar opgaan in één organisatie. De scholen zelf blijven bestaan en ook in het onderwijsaanbod veran dert niets. Uitgangspunt voor de directies is dat de eigenheid van de huidige scholen niet verdwijnt. Het fusieplan is gisteren door de directies van de scholen bekendge maakt. Aan het einde van de mid dag is het personeel van beide scholen ingelicht. De besturen en medezeggenschapsraden hebben al met de fusie ingestemd. Op 1 januari 2012 moet één organi satie ontstaan voor het openbaar middelbaar onderwijs op Walche ren. Daarnaast blijft dan nog het bijzonder middelbaar onderwijs bestaan van de Christelijke Scho lengemeenschap Walcheren en het Calvijn College, beide in Mid delburg. Nehalennia (Middelburg) en Schel demond (Vlissingen) hebben het afgelopen jaar uitgebreide verken ningen uitgevoerd naar hun eigen scholen en de ontwikkelingen die op hen afkomen, zoals krimp van de bevolking op Walcheren en be zuinigingen door de rijksoverheid. Daaruit hebben zij de conclusie ge trokken dat het beter is nu samen te gaan, dan de problemen af te wachten. „Het is een fusie vanuit onze kracht en niet vanuit zwak te", benadrukken Hendrik-Jan van Arenthals (rector Scheldemond) en Monique Wagensveld (direc teur havo/vwo Nehalennia). Vier jaar geleden bestond ook al het plan om de scholen bestuur lijk ineen te schuiven. Dat is des tijds niet gelukt omdat het plan uit de lucht kwam vallen, waardoor er te veel weerstand was. Wagens veld: „De fusie is nu beter voorbe reid. Bovendien werken we al sa men in het Vakcollege Walcheren. We hebben vertrouwen in elkaar." pagina 18/19: 'we willen er juist geen eenheidsworst van maken' VLISSINGEN - Hoewel het natuurijs nog even op zich laat wachten kunnen Vlissingers toch weer de ijzers onderbinden. Op de ijsbaan voor het Groot Kerstcircus Zeeland aan de Vlissingse Scheldestraat kunnen liefhebbers zwieren en zwaaien over het ijs. De ouderwet se onderbinders, al dan niet met krul aan de voorkant, zijn in de minderheid, maar dat doet niets af aan het ijsplezier van jong en oud. Eenmaal koud geschaatst kunnen de ijs- gangers in de grote tent van het Kerstcircus Zeeland opwarmen met chocolademelk en Glühwein. De baan, die morgen om 16.00 uur wordt geopend door de kerstman samen met de sterkste man van het circus, is dagelijks ge opend van 11.00 tot 20.00 uur. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - De 2i-jarige Axelaar die is aangehouden in verband met de brand in het scoutingge- bouw in Axel, blijft nog negentig dagen langer vast zitten in het Huis van Bewaring in Middelburg. Volgens woordvoerster Elke Kool van het OM wordt hij verdacht van brandstichting en een serie in braken in het gebouw van de Axel- se scouting in 2009 en 2010. e e za. 18 december, 15.00-16.30 uur Madrigaalkoor Zeeuwse Muziekschool Christmas Carols zo. 19 december, 13.00-17.00 uur Koopzondag boeken bestellen? ww zo. 19 december, 15.00-16.30 uur Sjoek! vette rock met een melodieuze saus wo. 22 december Extra koopavond w. drukkerijmiddelburg, nl Tip? redactie@pzc.nl Boos verscheen die jonge Middelburg se deze week op haar werk. Boos op zichzelf. Ze was het sleuteltje van de diens fiets kwijtgeraakt en tot over maat van ramp bleek het reservesleu teltje niet te passen. Sinds ze ooit heeft geprobeerd een wiel van haar auto te verwisselen met behulp van een schroeven draaier, geniet haar technisch inzicht onder haar bedrifsgenoten enige faam. Een collega besloot daarom voor alle zekerheid even met het re servesleuteltje naar de onfortuinlijke fiets te gaan. Het paste in het slot als een Tour de Trance-winnaar in de gele trui. Boos verliet de jonge Middelburgse aan het eind van de dag haar werk. Boos op zichzelf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19