Aan het WK voetbal kan niem Roda overrompelt VW Van Marwijk denkt aan stoppen bij Oranje Liverpool zonder Gerrard tegen Utrecht Excelsior en NAC wagen derde poging Trainer gestraft voor neerhalen speler Speed nieuwe bondscoach Wales SPORTGALA Bert van Marwijk, het Nederlands voetbalelftal, Mark Tuitert, Nicolien Sauerbreij en Esther Vergeer De ^verkiezingen werden winnen de prijzen bij de sportverkiezing van 2010. keer gehouden. Baas Ferrari klaagt over Felipe Massa Prijzen voor Nadal en Wozniacki woensdag 15 december 2010 ZEIST Bert van Marwijk stopt hoogst waarschijnlijk na het EK in 2012 als bondscoach van het Nederlands elf tal. Hij zegt dat in het nieuwe ma gazine van NUsport. „Als je het mij vraagt, denk ik niet dat ik na 2012 doorga als bondscoach. Dan loopt mijn contract af en wordt het mis schien tijd voor wat anders." Van Marwijk ziet een terugkeer naar de eredivisie niet zitten. „Mijn voorkeur gaat uit naar Duits land, Engeland of Spanje. Verschil lende clubs hebben me al bena derd." LIVERPOOL Liverpool kan vandaag in het Euro pa Leagueduel met FC Utrecht nog niet beschikken over middenvelder Steven Gerrard. De aanvoerder van de 'Reds' is on voldoende hersteld van een ham stringblessure. Manager Roy Hodgson wil geen risico met hem nemen. Liverpool is al geplaatst voor de volgende ronde. Deens international Daniel Agger en verdediger Jamie Carragher zijn eveneens geblesseerd en doen niet mee. Het meespelen van aanvaller David Ngog is onzeker. ROTTERDAM Excelsior en NAC Breda gaan van daag voor de derde keer proberen het onderlinge treffen tot een goed einde te brengen. Het eredivisie duel tussen de ploegen werd vori ge week maandagavond na vijf mi nuten gestaakt wegens dichte mist. Eerder, op 4 december, ging het duel niet door omdat er te veel sneeuw lag op het veld in Rotter dam. De wedstrijd zal worden her vat met een scheidsrechtersbal en duurt 85 minuten. NEW YORK Kracht- en conditietrainer Sam Aio- si van Americanfootballteam New York Jets is door zijn club voor de rest van het seizoen geschorst na het neerhalen van een speler de te genpartij. Ook kreeg de trainer een boete van 25.000 dollar. In het duel met Miami Dolphins vloerde de Jets-trainer speler No lan Carroll nadat die op volle snel heid langs de lijn sprintte. Carroll had een belangrijke rol in de io-6-overwinning van de Dolp hins. Alosi zelf sprak van een „zeer domme en ondoordachte actie." CARDIFF Gary Speed is de nieuwe bonds coach van de voetballers van Wa les. De 41-jarige Speed, oud-interna tional van Wales, volgt inte- rim-bondscoach Brian Flynn op. Flynn nam de laatste maanden de taken over van de in september op gestapte John Toshack. „Het is onmogelijk om 'nee' te zeg gen als je wordt gebeld voor deze functie. Ik ben erg trots", aldus Speed, die zijn baan als coach van het Engelse Sheffield United moet opzeggen. dit jaar voor de zestigste MILAAN - Felipe Massa krijgt rap portcijfer 7- van Luca di Monteze- molo. De baas van Ferrari sprak zich gisteravond weinig lovend uit over de Braziliaanse formule ï-cou- reur. „Op zeker moment in het sei zoen was Felipe er klaar mee en liet hij zijn broertje sturen", spotte de topman van het Italiaanse auto bedrijf. Massa presteerde afgelopen sei zoen beduidend minder goed dan zijn Spaanse teamgenoot Fernan do Alonso. De nummer twee van het WK in 2008 eindigde als zes de, terwijl Alonso dit seizoen tot en met de slotrace in Abu Dhabi kans maakte op de wereldtitel. Hij verspeelde het kampioenschap aan de Duitser Sebastian Vettel van Red Bull. „Felipe krijgt een 7-, terwijl Fernando voor zijn eerste seizoen bij ons een 9,5 krijgt. He laas won hij de titel niet." VENLO - Roda JC heeft weer aan sluiting gevonden met de (sub)top van de eredivisie. Het elftal van trainer Harm van Veldhoven beslis te gisteravond het inhaalduel met streekgenoot VW-Venlo binnen dertig minuten. Roda won met 0-4. Willem Janssen opende al in de derde minuut de score tegen zijn voormalige werkgever. Laurent De- lorge verdubbelde halverwege de eerste helft de voorsprong en na een half uur spelen maakte Mads Junker het derde doelpunt. De Deense spits nam na rust ook de vierde treffer voor zijn rekening. Junker speelde de bal eerst door de benen van verdediger Patrick Paauwe. Vervolgens plaatste hij de bal met een lob over doelman Ke vin Begois. Junker staat nu op acht competitiedoelpunten. WV mocht niet eens klagen dat het bij rust pas 0-3 was. Het team van trainer Jan van Dijk had wei nig in te brengen en werd bij mo menten volledig overlopen door Roda, dat enkele mogelijkheden onbenut liet. De supporters van de thuisclub hadden juist de hoop dat hun club wat betere tijden tegemoet zou gaan. VW pakte vrijdag voor het eerst sinds een maand weer een punt. In het uitduel tegen Heracles maakten de Venlonaren in blessu retijd gelijk: 2-2. Die meevaller zorgde niet voor de gewenste om mekeer, zo bleek. Roda nam door de ruime zege de vijfde plaats over van AZ. Beide clubs hebben 32 punten, maar het doelsaldo van Roda is beter. De achterstand op koploper PSV be draagt zes punten. Roda kan een geslaagd jaar op een fraaie manier afsluiten. De Kerkradenaren tref fen binnen korte tijd PSV: één keer in de competitie en in de acht ste finale van de KNVB-beker. VW blijft zeventiende en voor laatste met zes punten voorsprong op hekkensluiter Willem II. PARIJS - Rafael Nadal en Caroline Wozniacki zijn uitgeroepen tot we reldkampioenen 2010 van de inter nationale tennisfederatie ITF. De Spanjaard Nadal ontvangt voor de tweede keer in zijn carrière de ere prijs, voor de Deense Wozniacki is het de eerste keer. Nadal is de zevende tennisser in de historie die een grand slam heeft binnengehaald. Met zijn zege in de US Open in september com pleteerde hij het kwartet. Wimble don, Roland Gatros en de Australi an Open had hij al op zijn naam staan. Nadal beëindigde het tennis- jaar ook als de nummer 1 van de wereldranglijst. Wozniacki won dit jaar geen grandslamtoernooi, maar was vol gens de ITF met zes toernooizeges wel de meest constante tennisster. Ze eindigde dit jaar bovenaan op de wereldr nglijst. Volleybalcoach Peter Blangé overhandigt de Jaap Eden-prijs voor de Sportploeg van het Jaar aan John Heitinga, Frank de Boer en Bert van Marwijk (vlnr) van het Nederlands voetbalelftal. foto Toussaint Kluiters/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62