Senaat in bres voor kunsten VOORDELIG m NAAR DE ZON MET DE FEESTDAGEN Corendon 6| Kinderen voor eerst in tien jaar weer armer GELD Motie tegen btw-verhoging op kaartjes Weinig hoop voor vermiste vissers kkmIT woensdag 15 december 2010 DEN HAAG - Het aantal kinderen dat in armoede leeft, is in Neder land voor het eerst in bijna tien jaar toegenomen. Ruim negen procent van de kinde ren tot 17 jaar leefde vorig jaar in een huishouden met een inkomen dat niet voldoende is om naast de basisbehoeften uitgaven te doen voor sport, hobby's, vakantie en het ontvangen van bezoek. In 2008 leefde nog ruim acht procent van de kinderen in een gezin dat minder heeft dan het 'niet-veel- maar-toereikend-criterium'. Dat blijkt uit het Armoedesignalement 2010 van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), dat vandaag verschijnt. Ondanks de toename was de ar moede onder kinderen vorig jaar minder groot dan in 2000, toen ruim tien procent in een huishou den woonde dat minder heeft dan het grensbedrag (in 2009:1850 eu ro per maand voor een paar met twee kinderen en 1490 euro voor een eenoudergezin met twee kin deren). De armoede is in 2009 over de hele linie toegenomen. Ruim een miljoen mensen liep risi co op armoede. DEN HAAG - De Eerste Kamer vraagt het kabinet af te zien van de geplande btw-verhoging op toe gangskaartjes in de podiumkun sten. Een motie daarover werd gis teren in de Eerste Kamer aangeno men. De regeringspartijen WD en CDA stemden tegen. Het aannemen van de motie bete kent niet dat de btw-verhoging van 6 naar 19 procent nu van de baan is. Het kabinet kan de uit spraak negeren. Een meerderheid in de Tweede Kamer van WD, PW, CDA, Christenunie en SGP steunt het btw-plan. Het enige dat de Eerste Kamer dan nog in handen heeft, is een ultiem machtsmiddel: volgende week het complete belastingplan, waarvan de btw-verhoging onderdeel is, verwerpen. Maar het lijkt erop dat dat verscheidene senatoren, onder wie die bij de Christenunie, te ver zal gaan. Zij hopen dat het kabinet toch op zijn schreden terugkeert en alsnog de btw-verhoging terug draait Het kabinet kan daarvoor een 'novelle' indienen, een wijzi ging van een eerder al door de Ka mer aangenomen wetsvoorstel. Niet alleen de oppoj itie in de Se naat, maar ook de regeringspar tijen zitten met de btw-verhoging in de maag. CDA-fractievoorzitter Jos Werner zei dat de motie 'als zo danig' de sympathie heeft van zijn fraaie, maar dat hij niet op het be lastingplan wil vooruitlopen. Ook de WD-senatoren hebben 'wat moeite' met de ingang van de btw-verhoging per 1 januari. Frac tievoorzitter Fred de Graaf vroeg premier Mark Rutte nog eens te kijken naar de invoeringsdatum. Voorzitter Han Noten van de Eer ste Kamerfractie van de PvdA vroeg het kabinet gisteren om nog voor de behandeling van het belas tingplan volgende week maandag en dinsdag te laten weten wat het met de motie gaat doen. Het kabinet wil met de btw-verho ging op de kunsten in totaal 90 miljoen euro ophalen.' Ongeveer 48 miljoen komt uit de verhoging van de btw op toegangskaartjes voor concerten, theater, toneel, bal let en andere podiumkunsten. Nog eens 42 miljoen komt uit een verhoging van btw op kunstvoor werpen. pagina 17: toch actie en perfor mance Notes of Freedom nog leven. De bemanning van de HA-38 (Harlingen 38) meldde om streeks half vijf bij de kustwacht dat het schip zinkende was, liet een DEN HELDER - De hulpdiensten (fo to) hebben weinig hoop dat de twee vissers die sinds gisterochtend vroeg op de Noordzee vermist zijn 8 dagen a!' All Inclusive All Inclusive Prijzen zijn gebaseerd op 2 pers. bezetting voor 8 dagen exclusief evt. weekend of chartertoeslag. Voor sommige hotels geldt een kerst- of nieuwjaarsdiner toeslag. Druk- en zetfouten voorbehouden, www. corendon. nl 023-751 06 06 dagen al vanaf All Inclusive 25 december 29 december 1 2 pers. kamer €699 J 2 pers. kamer €649 Extra week €325 1 Extra week €325 1 pers. toeslag €165 1 pers. toeslag €165 •op zoover 7.3 a la carte restaurant handdoekenservice snackbar "Pluto" kidsclubteam kapsalon internetservice Health Club 25 december 1 2 pers. kamer €649 j Extra week €225 1 1 pers. toeslag €175 29 december 2 pers. kamer €599 Extra week €225 1 pers. toeslag €175 25 december 2 pers. kamer €679 Extra week €275 1 pers. toeslag €149 i 29 december 1 2 pers. kamer €629 1 Extra week €275 1 pers. toeslag €149 29 december 2 pers. kamer €699 Extra week €375 1 pers. toeslag €165 I Egypte /Hurghada Sunny Days El Palacio I Hotel Sunny Days El Palacio heet u welkom in een I luxueuze en comfortabele omgeving aan de Egyptische Rode Zee! Dit sfeervolle vier sterren hotel is in Oosterse stijl gebouwd en gelegen aan leen mooie baai waardoor u prachtig uitzicht heeft lover de Rode Zee. Sunny Days El Palacio staat bekend om de buitengewone gastvrijheid en de I goede service. Egypte Hurghada Grand Plaza Resort Genieten en ontspannen zult u zeker in dit fantas tische resort in Hurghada. De ideale ligging aan de Rode Zee geeft u unieke mogelijkheden om te genieten aan het gouden strand en het kristalhel dere blauwe water en maakt uw vakantie haast paradijselijk. Daarnaast staat service en kwaliteit centraal in dit resort, de gastvrije medewerkers bieden u uitstekende service Egypte Makadi Bay Tia Heights Het Schitterende Tia Heights Resort is gelegen in de wonderschone Makadi Bay. Van waterpret bent u verzekerd in dit resort want Tia Heights beschikt prachtige in elkaar overlopende zwem baden! Neemt u uw snorkel ook mee?! Het hotel biedt namelijk diverse duik- en snorkelactivitei- ten. EgypteHurghada Grand Plaza Beach Bent u op zoek naar een ontspannen onbezorgde vakantie? In dit hotel staan service en kwaliteit centraal, de gastvrije medewerkers bieden u uitstekende service waardoor u zich I écht te gast voelt. Zoals de naam van het hotel al I doet vermoeden ligt het hotel direct aan het I mooie zandstrand Het centrum van Hurghada op 7km afstand. op zoover: 7 8 beachrêstaurant diverse bars •wisselkantoor a la carte restaurant 2 buitenzwembaden winkeltjes 8 kapper mmiclub •op zoover: 7.9 -• diverse bars kinderdorp diverse winkeltjes op zoover: 7.8 sportmogelijkheden internetservice 500m. van het strand op 7 km van Hurghada 2 restaurants 2 bars roomservice kindvriendelijk (miniclub) diverse watersporten diverse zwembaden splinternieuw aquapark kamers met balkon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 6