land 127 begrijpen ze het gewoon niet' logisch' Vierhout kondigt vertrek bij ADRZ aan Kandidaten Eerste Kamer houding van provincie in onderhandelingsproces V 1 Grondverwerving Waterdunen woensdag 15 december 2010 wm I $A li 'u'UpÊkWs} door Martijn de Koning lopen, moet straks Waterdunen ver foto Peter Nicolai geving roept: hou vol, dan ben je niet snel genegen je grond af te staan. Ook niet als je het eigenlijk best ziet zitten." Dat er gebrek aan draagkracht in de regio zou zijn, spreekt Wiersma tegen. „Waterdunen is onderdeel geweest van Statenverkiezingen en twee keer van Sluise gemeente raadsverkiezingen. Elke keer be haalden voorstanders van Water dunen een meerderheid. Die de mocratische legitimatie is voor mij heel belangrijk." Bovendien, stelt hij, is onteigening een volstrekt normaal, regelmatig ingezet middel. „Het gebeurt bij de aanleg van wegen, bedrijventer reinen, woningbouw. Dan is het toch logisch dat het bij zo'n groot project ook wordt ingezet. Anders is er straks niets meer mogelijk." Onderhandelen is: met elkaar praten, een gesprek heb ben. Maar onder handelen met de provincie betekent: zitten, luiste ren en wel of niet akkoord gaan met wat de andere partij je oplegt. Het is het grootste verwijt van de grondeigenaren in het plangebied voor Waterdunen bij Breskens aan het adres van de provincie. Die heeft hun land nodig om het na- tuur- en recreatieproject van de grond te tillen. Landeigenaren, vooral boeren, weigeren al jaren te verkopen. Vrijdag beslissen Provin ciale Staten of er toestemming aan het Rijk wordt gevraagd om hen te onteigenen. Suze de Hullu en Bram van der Slikke zijn twee van de twaalf eige naren van grond in het plange bied. Van der Slikke heeft zelfs een huis en landbouwbedrijf in het toekomstige Waterdunen. Het duo is ook bestuurslid van de stichting VGABG (Verbeterde Gebiedsaan- pak Breskens Groede), waarvan de pakweg 25 leden grond in of vlak bij het plangebied bezitten of pach ten. Die club werd opgericht om invloed te kunnen uitoefenen bij onder meer de ruilverkaveling in de regio. „We bestonden net, toen Waterdunen een rol ging spelen", zegt Van der Slikke. Dat onder werp kreeg al snel de overhand. Zo stapten leden van de stichting vijf jaar geleden naar de notaris om, simpel gesteld, vast te leggen dat ze óf samen hun grond verko pen, óf niet, op straffe van een boe te. Verder bepaalden ze dat er eerst collectief gepraat zou wor den, voordat er met mensen per soonlijk in gesprek kon worden ge gaan. „De provincie heeft de mond vol over maatwerk, maar wij willen dat er eerst aan bepaal de algemene voorwaarden wordt voldaan", vertelt De Hullu. Over enkele daarvan is, met de vaststel ling van het inpassingsplan in sep tember, nu duidelijkheid. Maar dat geldt niet voor alles. Zo zijn er vra gen over verzilting van omringen de landbouwgrond, en over de toe komst van de bedrijfsgebouwen van onder meer Van der Slikke. „Die krijgen straks de functie 'wo nen', terwijl ik gewoon mijn be drijf wil voortzetten. Dat kan wel, zeggen ze dan, dat gaan we op een bepaalde manier gedogen. Dat is voor mij volstrekt onvoldoende ga rantie dat ik hier verder kan." De houding van de onderhande laars is star, menen de boeren. „Dat is al zo sinds gedeputeerde Thijs Kramer in 2006 overleed", zegt Van der Slikke. „Sindsdien is de houding: wij als provincie bepa len wel hoe het gebeurt." De grondeigenaren maken zich druk over meer zaken: over de niet nagekomen belofte dat Water dunen er alleen op grond van vrij willige grondverwerving zou ko men, over hun idee dat de provin cie het land straks voor niks aan Het Zeeuwse Landschap en voor een 'prikkie' (25 euro per vierkan te meter) aan recreatiebedrijf Mole- caten overdoet, en over het feit dat niemand lijkt te kunnen garande ren dat het gebied over twintig jaar niet één grote modderpoel is. Vooral storen De Hullu en Van der Slikke zich aan de onzorgvuldigheid waar mee de provincie in hun ogen re gelmatig te werk gaat. De Hullu somde al eens een lijstje op tijdens een Statenvergadering: het verge ten van reserveringen, het maken van beledigende opmerkingen door provincieambtenaren, het niet nakomen van afspraken, het onjuist weergeven van de feiten. „Zomaar een voorbeeld", zegt Van der Slikke. „Eén van de onderhan delaars wilde met mij in gesprek. Da's goed, zei ik, maar niet bij mij thuis. Lees ik later dat ik een ge sprek zou weigeren." En zo gaat het, aldus het duo, steeds. Ze hebben nog hoop dat de Staten vrijdag afzien van onteigening. „Maar ik vrees dat ze het doorzet ten", zegt Van der Slikke. Enig voordeeltje is dat er dan enige dui delijkheid is, al komt die wel erg laat. „Zes jaar geleden ben ik al ge stopt met mijn kinderen te praten over de toekomst van dit bedrijf', zegt Van der Slikke. „Veel mensen beseffen niet dat er meer kapot gaat dan met geld goed te maken is. Maar zoiets valt in Middelburg echt niet uit te leggen. Ze begrij pen het gewoon niet." bij beschikking d.d. 18 november 2010 heeft de Rechtbank Middelburg, sector Kanton: met ingang van 18 november 2010 de heer Jacob Sinke, geboren te Rotterdam op 18 maart 1927, wonende te 3253 LG Ouddorp aan de Kommersweg 2, wegens een geestelijke stoornis onder curatele gesteld. Zulks met benoeming tot curator van mevrouw Adriana Geertruida Margaretha de Klerck, echtgeno te van J. Sinke voornoemd, wonende aan genoemd aderes. de curator, A.G.M. de Klerck-Sinke VLISSINCEN - Pieter Vierhout ver trekt op 1 januari aanstaande bij het Admiraal De Ruyter Zieken huis. Huybert van Eek, die nu ook lid is van de raad van bestuur, volgt hem op als voorzitter. Vierhout (65) leidde het zieken huis sinds februari 2009, na het ge dwongen vertrek van Hans Sim ons en Rob Zomer. Een maand la ter verleende de Nederlandse Me dedingingsautoriteit toestemming voor de fiisie tussen de ziekenhui zen in Vlissingen en Goes. Vier hout kondigde afgelopen zomer al aan dat hij zijn werkzaamheden wilde gaan afbouwen. Desge vraagd laat een woordvoerder van het ziekenhuis weten dat Vierhout geen geld meekrijgt bij zijn ver trek. „Hij stopt met werken, wij stoppen met betalen." De laatste tijd nam de kritiek op Vierhout toe: zo werd zijn belofte om in het Walcherse ziekenhuis een volwaardige intensive care te behouden stilzwijgend terugge draaid. Het ziekenhuis kondigt la ter deze week ingrijpende bezuini gingen aan: zonder te korten ste vent het ziekenhuis af op een mil joenentekort, dat deels veroor zaakt wordt doordat het Rijk snijdt in de budgetten voor zieken huizen. Vierhout wordt gezien als de geestelijk vader van de Zeeuw se ziekenhuisfusie. In opdracht van de provincie maakte hij in 2004 - samen met Hans Simons - een plan voor de toekomst van de Zeeuwse zorg: één topziekenhuis en vier regioziekenhuizen. De raad van bestuur bestaat straks uit twee personen: Huybert van Eek en Bert Vos. Uit het exploot d.d. 10-12-2010 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten ver zoeke van Marco Eugene Gelderland, wonend te Terneuzen aan Claudia Corina Kunowski, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend het namens requirant opge maakt verzoekschrift tot echtscheiding, hetwelk is ingediend ter griffie van de rechtbank Middelburg, waarbij tevens is aangezegd dat gerequireerde via een advocaat uiterlijk 06-04-2011 een ver weerschrift dan wel een verzoek tot uitstel daar toe kan indienen. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel.: 0115 -613651. E: deurwaarders@vandamme-holland.nl den haag - PvdA-Statenlid Wou ter van Zandbrink staat op de 18e plaats van de kandidatenlijst voor de PvdA in de Eerste Kamer. Dat heeft de PvdA gisteren bekend gemaakt. De PvdA heeft in de se naat veertien zetels. Van Zand brink (1958) was van 2006 tot 2007 gedeputeerde. Hij woont in Aagtekerke en is deskundige op het gebied van plattelandsontwik keling. Behalve Van Zandbrink staat op de 21e plaats Wilma Brouwer (1952), Zij is rechter in opleiding voor de rechtbank in Den Haag en woont in Goes. Ze was bij de afge lopen verkiezingen voor het water schap lijsttrekker voor de PvdA. Het PvdA-congres stelt de kandida tenlijst voor de Eerste Kamer op 29 januari vast. Marleen Barth is, na een ledenreferendum, op 3 de cember gekozen tot lijsttrekker. De Provinciale Statenverkiezingen zijn op 2 maart. De Statenleden kiezen op hun beurt de leden van de Eerste Kamer. Uit het exploot d.d. 10-12-2010 van gerechts deurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van de ver eniging Woningbouwvereniging Schuddebeurs, gevestigd te Hulst, zijn gedag vaard Lammert Postuma en Maria Geertruida Schrier, beiden thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, om op 30-03-2011 om 10.30 uur in persoon of bij gemachtigde te verschijnen ter terechtzit ting van de rechtbank Middelburg, sector kan ton, locatie Terneuzen, zitting houdend aan het Stadhuisplein 121 te Terneuzen (of om aldaar uiterlijk op 30-03-2011 een met redenen omkleed schriftelijk antwoord in te dienen) en zulks om alsdan en aldaar te horen eisen als nader omschreven in voormelde dagvaarding. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift krijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Adres: Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl WUUVi, tstit&SBELuid 9 Nog anderhalve dag... Wie wordt de beste leraar van Zeeland? Stemmen kan nog tot donderdag 12.00 uur. Bekijk de video op pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Bekijk pzc.nl/besteleraar of pzc-le- raarvanhetjaar.hyves.nl De totale oppervlakte van het plangebied voor Waterdunen omvat zo'n 350 hectare. De provincie moet nog 29 percelen van bij elkaar ongeveer 185 hectare grond verwerven, in handen van 12 eigenaren. Met 2 van hen is volgens de- provincie mondeling overeenstemminj bereikt. t7ü=plangrens provincie particulier i waterschap gemeente Sluis __J de Staat woonbestemming, niet te verwerven J camping Napoleonhoeve Puijendijk gj Willem Adriaansens bron Kadaster

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59