Het mirakel van Lillehammer spot 33 Sportverkiezing in theater De Mythe Genomineerden Zeeuws Topsportgala EUROPEES KAMPIOENSCHAP Handbalsters Oranje via stunt tegen Hongarije terug in de race sportman lichamelijk sportvrouw I verstandelijk talent Snap On Racing wint vijfde race Te weinig animo voor Schelde Top-toernooi Informatiemiddag voetbalschool DFS DFS oefent tegen DFS Samir Nasri Frans voetballer van het jaar woensdag 15 december 2010 MIDDELBURG - Wie wordt de opvol ger van Elisabeth Willeboordse als sportvrouw van het jaar? Op die vraag komt donderdag 24 februari 2011 een antwoord. De regionale sportkoepel SportZeeland organi seert op die dag het Zeeuws Top sportgala en zal dan bekendmaken wie de eretitel ten deel valt. Willeboordse, afkomstig uit Mid delburg, beleefde ook in 2010 een uitstekend seizoen en had ook nu hoge ogen kunnen gooien. De ju doka liet vorig jaar echter weten dat ze niet langer in aanmerking wenste te komen voor de Zeeuwse verkiezing. Willeboordse woont Carlo van Minde sinds haar zeventiende buiten de provincie en gunt de titel daarom aan anderen. Willeboordse ont breekt dus op het lijstje van nomi naties, zoals dat gisteren door SportZeeland werd gepresenteerd. De strijd bij de sportvrouw van het jaar 2010 gaat nu tussen Angeli- que van der Meet, Tess van 't West- ende en Thamar Zweistra. In to taal worden er in zes categorieën (sportvrouw, -man, -ploeg, -talent en twee groepen aangepast spor ten) prijzen uitgereikt. De presen tatie van het gala (20.00 uur) in theater de Mythe in Goes is in han den van Edward van Cuilenborg. Hans Peter Minderhoud Stefan de Die Tessa Baaijens Kees Jan van der Klooster Arnold Polderman Angelique van der Meet Thamar Zweistra Tess van 't Westeinde JVOZ D1 BC Vlissingen Groene Ster Irma van Duyn Joannathan Duinkerke Tonny Hoogstrate Björn Scherbeijn Manon Minneboo J Igor van Zalinge i MIDDELBURG De karters van Snap On Racing heb ben in de hoofdklasse de vijfde ra ce van het Zeeuws Indoorkam pioenschap gewonnen. De ploeg heerste In Middelburg van start tot finish en reed alle teams op mini maal één ronde. Klassementsleider Veersedam Auto finishte als twee de en bleef na vijf races koploper. Van Gils/CDC werd derde. GOES Het jaarlijkse Schelde Top biljart- toernooi, dat van 27 tot en met 29 december in Kwadendamme zou worden gehouden, gaat niet door. De laatste edities nam de belang stelling onder de deelnemers af en dit jaar bleek die te gering. Het districtsbestuur Delta Zuid-West gaat op zoek naar een al ternatief. BURGH-HAAMSTEDE Sportvereniging DFS houdt op het eigen sportpark op woensdagmid dag 22 december een informatie middag over de eigen voetbal- school. Trainer Jan Schellevis geeft met de Ci-selectie een demonstra tie. In het clubgebouw is meer in formatie te krijgen. In februari maakt de school een begin met tien nieuwe lessen. BURGH-HAAMSTEDE Zaterdag 15 januari speelt voetbal club DFS een oefenwedstrijd die de club niet kan verliezen. Tegenstan der is namelijk DFS. Voor alle dui delijkheid, het betreft een wed strijd tussen DFS uit Burgh-Haam- stede en DFS uit Opheusen. De let ters van de clubs staan voor Door Fusie Sterk. Ook Alkmaar had een DFS, maar die club is opgeheven. PARIJS Samir Nasri is verkozen tot Frans voetballer van het jaar. De midden velder van Arsenal liet vleugelspe ler Florent Malouda (Chelsea) en doelman Hugo Lloris (Olympique Lyon) achter zich. Nasri is de opvol ger van Yoann Gourcuff die nu ploeggenoot van Lloris is bij Lyon. De spelmaker verkeert de afgelo pen tijd in grootse vorm. door Jaap van Brummelen GRONINGEN/LILLEHAMMER - Ze le ken veroordeeld tot een figuranten rol. Tot het mirakel van Lilleham mer zich voltrok. Na de 27-19-over- winning op handbalgrootmacht Hongarije telt Oranje weer volop mee op het Europees Kampioen schap. De ploeg heeft goede kans zich te plaatsen voor het duel om de vijfde plaats. En als in het slot- duel van het hoofdtoernooi tegen Noorwegen een nieuwe stunt wordt geleverd, zit er wellicht zelfs een plaats in de halve finales in. doelpunten en een comfortabele 15-io-voorsprong halverwege ople verden. Pearl van der Wissel en Maura Visser voorzagen de op bouw naarmate het duel vorderde steeds meer van de broodnodige creativiteit om de Hongaarse 5-1- dekking uiteen te rafelen. Plus punt was ook dat Lois Abbingh op de linker opbouw weer wat speel minuten meepakte en uit een break-out en met een listig schot twee keer de Hongaarse keepster verraste. Het ontketende Oranje speelde Hongarije in de beginfase na rust helemaal zoek. Toen Laura van der Heijden Oranje naar 22-13 schoot, gooiden de Hongaarse vrouwen de beuk er in. Tomori kreeg zelfs rood wegens natrappen op Diane Lamein. De aanvoerster van Oranje werd na die actie ook met rood wegge stuurd omdat ze tegen haar derde tijdstraf aanliep. Omdat Hongarije steeds offensiever ging verdedigen werd het spel rommeliger, maar dichterbij dan vijf treffers kwam Hongarije niet meer. Vandaag sluit Nederland de hoofdronde af tegen gastland en titelverdediger Noor wegen. Oranje, dat in de laatste drie duels geen schim was van de ploeg die een week geleden in het openings duel gehakt maakte van Oekraïne, speelde gisteren als herboren. De Nederlandse vrouwen speelden met passie en beten zich in de dek king als terriërs vast in de Hongaar se opbouwspeelsters. Maandag was een rustdag. Die had een heilzame uitwerking op zijn speelsters gehad, verklaarde bonds coach Groener. „De rustdag daar voor was een reisdag. Nu konden we echt rust pakken en zag je de fi theid in de groep terugkomen." Oranje speelde gisteren het vijfde duel in een week. Een enorme aan slag op de fysieke weerbaarheid van de ploeg volgens de ervaren hoekspeelster Joyce Hilster, op wie Groener een zware wissel trekt. „Lichamelijk raken we aardig leeg, maar zo'n overwinning geeft ons mentaal een enorme boost. We hebben vandaag laten zien dat we het echt wel kunnen als we onze krachten bundelen." Balveroveringen waren het vertrek punt van negen break-outs in de eerste helft, die zeven makkelijke Diane Lamein breekt door de Hongaarse verdediging. foto Gorm Kallestad/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45