22 zeeland Effect Ecorif 'Het mag best wel wat is onderzocht KORTING 4 DAAGSE Maakt de prijs voor u het verschil? Elf mensen krijgen het Nederlanderschap fUts Jeremiasse Stadsveste Kies ook voor 3 jaar energie bij DELTA DELTA, voordelig en dichtbij. ÜEC'IMR KORTING U hl It'll:! Il KORTING |Q hl[«01 10 KORTING woensdag 15 december 2010 Opening duiktrap door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Baggeraar Van Oord, maritiem onderzoeksbureau Gima- ris in Leiden en kennisinstituut Deltares in Delft maken morgen de resultaten bekend van een on derzoek naar de diversiteit van het onderwaterleven nabij de Zeeland- brug. Vandaag worden de laatste proe ven van dat onderzoek uitgevoerd. Ook gisteren zijn testen gedaan. De bekendmaking morgenmiddag, valt samen met de opening van de nieuwe duiktrap bij de brug. Als compensatie voor de stort van staalslakken heeft Rijkswaterstaat Van Oord opdracht gegeven het Ecorif, een innovatief onderwater landschap, op deze locatie aan te leggen. Hier wordt gepoogd het oorspronkelijke onderwaterleven van voor de slakkenstort terug te brengen en zo mogelijk uit te brei den. De Onderwatersportbond spreekt op voorhand al van een 'enorm succes' op het kunstrif Bij de recent afgeronde dijkverster king in dit deel van de Oosterschel- de is ook de bestaande duiktrap verloren gegaan. Honderd meter verderop richting Zierikzee, nabij het Ecorif, is een nieuwe trap ge maakt. Die is overigens al sinds au gustus in gebruik. De van een roestvrij stalen leuning voorziene trap wordt geopend door een groep ervaren duikers. door Esme Soesman Met de Zeeuwse vlag in zijn handen rent Gerard van de Wiel voorop. Pal achter hem circa 450 mensen die op het punt staan de Noordzee in te plonzen. Op 1 januari wordt voor de vijftien de keer de Nieuwjaarsduik Wes- tenschouwen ('het friste verjaars- feestje bie d'n trap') gehouden. In Ouddorp en Dreischor wordt de duik voor de respectievelijk 29ste en 2de keer 'gevierd'. „Een schitte rend moment", is de ervaring van de Scharendijkse Van de Wiel (71). Hij ruilde het oliebollen eten en nieuwjaarsvisites afleggen vijfjaar geleden in voor een sportieve sprong in het water. „Je kunt wel goede voornemens maken, maar dat doe je op een stoel. Nu ga je het strand op en het water in. Dat is weer eens iets anders." Het startschot wordt dit jaar gege ven door Tonnie Flohil (71). Wes- tenschouwse van geboorte; haar ouders waren (in 1937 bouwde pa een pension) toeristische pioniers. Meezwemmen doet ze niet, maar het startschot geven vindt Flohil een eer. „Ik heb het er altijd goed gehad. En dit is een hele happe ning." Met zijn Zeeuwse vlag houdt Van de Wiel de boel vervol gens in het gareel. De duik die ooit spontaan met zes mensen begon, is uitgegroeid tot een evenement waar honderden mensen op afko men. Het dundoek moet een valse start voorkomen, maar van rauw ellebogenwerk en ander fanatisme is absoluut geen sprake. „Het is al lemaal gezelligheid", zegt Van de Wiel. Niet in de laatste plaats door dweilband Liever Ier As Tuus (LIAT). „Die hoempapa-en rond, geweldig. En dan ga je hoppa met z'n allen het water in. Er is nog nooit een onvertogen woord geval len." Eigenlijk heeft de vlagdrager maar één wens: „Ik zou het leuk vinden als het er een keer wat Spartaanser Vraag naar de voorwaarden VLISSINGEN Troelstraweg 364, t 0118-477230 GOES Van der Spiegelstraat 54, t 0113-216063 ftLLE MODELLEN 2010 ervaar de beste keuze fietsplezier.nl fitnessplezier.nl Jong en oud, mens en dier zijn van de partij bij het 'friste verjaarsfeestje bie d'n trap' Kom kijken naar ons modelappartement aan de Westwal, Kolveniershof 60 op: 18 december a.s. van 10.00-12.00 uur. Wonen aan de Westwal Koopsom vanaf 224.000,- v.o.n. fljmarsaki rws stad^zeeland Voor meer informatie: www.stadsveste-goes.nl Drink voor een duik in zulk koi water, geen alcohol. Daardoor koel je namelijk sneller af. Tips bij een nieuwjaarsduik Hou je hoofd tijdens de duik warm met bijvoorbeeld een muts. Ga niet met je hoofd onderwater. Via je hoofd verlies je snel warmte. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Vijf mensen zijn pre sent tijdens de naturalisatiebijeen komst die vanochtend wordt ge houden in het gemeentehuis in Zierikzee. Het gaat om een Servi sche vrouw en een, uit vier perso nen bestaand, gezin uit Azerbei dzjan. Zij krijgen hun Nederlanderschap bij koninklijk besluit uitgereikt en kunnen verder rekenen op een ontvangst door burgemeester Ra- belink, een Nederlandse vlag, een dvd gewijd aan Schouwen-Duive- land en een rondleiding door ge meentehuis en archief. Zes andere mensen die sinds vorig jaar december de Nederlandse na tionaliteit hebben verworven, heb ben afgezegd. Het gaat onder meer om twee jonge kinderen, twee. mensen die deze maand in Irak verblijven en een vrouw die inmid dels naar Amsterdam is verhuisd. De naturalisatiebijeenkomst is in 2005 ingesteld om wat extra glans te geven aan het verkrijgen van het Nederlanderschap. Aanvankelijk viel de nationale na turalisatiedag op 24 augustus om dat op die datum in 1815 de Grond wet in werking trad. Later is deze dag om praktische reden naar de cember verschoven. Bel 0800-5150 en stap in voor 1 januari!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 38